To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Į ligoninę atveža vyrą su peiliu po mentim...

Į ligoninę atveža vyrą su peiliu po mentim. Gydytojas priimamajam užjausdamas klausia:
- Skauda?
- Tik kai juokiuosi...
   

  • Naudokite dezodorantą vietoj antiperspiranto, nes pastarieji gali įtakoti krūties vėžio atsiradimą.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • 27 proc. moterų vėžį supranta kaip likimo rykštę. 21,3 proc. moterų mano, kad gimdos kaklelio vėžį lemia paveldimumas. 13,1 proc. kaip ligos priežastį, nurodo virusus.

Naujagimio priežiūra

Ar verta vėjaraupiais persirgti anksčiau?

Jau daugelį amžių visuomenėje yra paplitę „vėjaraupių" vakarėliai arba kitaip - susibūrimai, kurių metu sveiki vaikai atvedami pas sergantį vėjaraupiais tam, kad jie taip pat užsikrėstų šia infekcija. Daugeliui tėvų kyla klausimas, ar taip elgtis yra teisinga?

Sulieknėjo vos gimęs

Tik ką gimęs vaikutis atrodo taip nežemiškai - lyg išmintingas senukas ar koks gnomas. Kol taps putniu rausvu kūdikėliu „iš reklamų", praeis laiko. Naujagimystės etape yra keletas keistų būsenų, apie kurias ir pakalbėsime su KMUK Naujagimių ligų skyriaus gydytoja Rasa Tameliene. Šį kartą - apie tai, kodėl naujagimiai numeta svorio.

Dauno sindromas nėra nuosprendis

Dauno sindromu sergantį sūnų auginanti klaipėdietė įsitikinusi, kad būtų sutaupiusi daug ašarų ir nervų, jei nuo pat pradžių būtų daugiau žinojusi apie šią ligą.

Lova šeimas suartina ir išskiria

Ar leisti vaikui kartu miegoti vienoje lovoje? Ši dilema ramybės neduoda daugeliui tėvų. Vaikų ir paauglių psichiatrė pastebi, kad nuo šio tėvų sprendimo priklauso mažylio ateitis.

Nėščiosioms ir kūdikiams – tik švarus šulinių vanduo

Geriamojo vandens kokybė aktuali visoje Europoje. Dėl mikrobais, nitratais, pesticidais ir kitais chemikalais užteršto geriamojo vandens kyla ūmių ligų protrūkiai. Šios problemos aktualios didesnėje rytinėje Europos regiono dalyje. Nekokybiškam geriamąjam vandeniui jautriausi yra kūdikiai ir būsimos mamos.

Grūdinami vos 2 mėn. sulaukę kūdikiai

Nors ilgai lauktas pavasaris jau spėjo palepinti šiluma, tačiau vėl atšalę, vėjuoti, nepastovūs orai byloja, kad tikrosios šilumos dar teks palaukti. Nepaisant to, pavasaris - tinkamas metas pradėti grūdinti vaikus, stiprinti jų imuninę sistemą, paruošti juos temperatūrų pokyčiams, didinti jų atsparumą ligoms. Specialistų teigimu, grūdinti galima vos kelių mėnesių sulaukusį mažylį.

Vaiko priežiūros atostogų gali eiti ir seneliai

Eiti tėvystės atostogų gali ne tik vaiko tėvai, bet ir globėjai ar kiti iš tikrųjų vaiką auginantys žmonės. Skirtumas tas, kad globėjai turi teisę gauti motinystės (tėvystės) pašalpą, o kiti, pavyzdžiui, seneliai ar kiti giminaičiai, jos negauna.

Kūdikio maitinimas

Šiame straipsnyje peržvelgsime naujausias kūdikių maitinimo rekomendacijas, pagrįstas moksliniais tyrimais. Norime padėti tėveliams atsikratyti mitų apie kūdikių mitybą bei išauginti sveikus vaikučius.

Kaip maitinti kūdikį iki 6 mėnesių?

Vaikų pyktis ir mokymas jį suvaldyti

Vaikai savo nepasitenkinimą dažniausiai išreiškia pykčiu, o kartais net įniršiu. Pyktis reiškia, kad vaikas jau yra pasiekęs tam tikrą brandos laipsnį, nes tam, kad pyktų vaikas turi tikėti tam tikrais dalykais ir pasitikėti tam tikrais žmonėmis.

Vaikų elgesio ir emocinės problemos

Visi tėvai trokšta, kad vaikai būtų laimingi, kad jiems sektųsi. Dauguma kartas nuo karto susimąsto, ar tikrai jų vaikai yra laimingi ir ar moka bei daro tai, kas būdinga šio amžiaus vaikų raidai.

Apie prieraišumą ir jo įtaką vaiko tolimesnei raidai

Vaikai ateina į šį pasaulį nieko nežinodami, tik turėdami savyje įgimtą potencialą pažinti aplinką. Ilgas kūdikio nebrandumo laikotarpis kartu reiškia didelį pažeidžiamumo laikotarpį, nuo kurio jis turi būti apsaugotas.

Modernūs tyrimai sumažina ligų grėsmę

Gimus naujagimiui, ir tėvai, ir jį prižiūrintys medikai nori įsitikinti, ar mažylis gimė sveikas. Tai išsiaiškinti padeda atliekami tyrimai, kurių dėka aptiktos ligos pradedamos gydyti ankstyvuoju jų vystymosi etapu, siekiant sumažinti, neretai net visiškai pašalinti ligų keliamą grėsmę.

Ilgalaikis žindymas: mitai ir tiesa (nuomonė)

Ilgalaikis žindymas - tai žindymas ilgiau nei vienerius metus. Jei apie tokį terminą paklaustumėm eilinės Nigerijos pilietės, ji nesuprastų apskritai kam toks reikalingas, o norvegė, greičiausiai pamanytų jog kalba eina apie žindymo grįžus į darbą tęsimą.

Metas pradėti grūdinti kūdikį

Prasidėjus ligų sezonui stiprinti organizmą jau per vėlu, geriausias metas tam - vasara. Norintys užauginti sveiką mažylį tėveliai turėtų nepamiršti dviejų svarbiausių grūdinimo principų - grūdinti reikia pamažu, bet nuolat. Grūdinimo būdus galima derinti, keisti vienus kitais atsižvelgiant į sąlygas, tačiau svarbu jų nenutraukti, nebent vaikas susirgtų.

Kai vaikas karščiuoja

Kūdikio termoreguliacija tobulėja visus pirmuosius gyvenimo metus. Kuo vaikas vyresnis, tuo tobuliau dirba termoreguliacijos centras, esantis smegenyse. Termoreguliaciją veikia ne tik aplinkos temperatūra, bet ir daug kitų veiksnių, pvz., bakterijų, virusų išskiriamos organizmui nuodingos medžiagos.

Gerą kūdikių savijautą užtikrina ir tinkamai prižiūrėta oda bei plaukučiai

„Norėjau teisingai pasiruošti pirmagimio atėjimui į šį pasaulį, tad dar jam negimus ėmiau domėtis kūdikio priežiūra. Kaip pasirūpinti naujagimio odele?

Pagrindinės žinios apie maudymą

Pirmas Jūsų džiaugsmelio maudymas - tikrai septynmylis žingsnis jo gyvenime. Tačiau kada, kur ir kaip jį maudyti - šie klausimai aktualūs bene visiems jauniems tėveliams. Norint nuprausti slidų, įsitempusį, o neretai dar ir rėkiantį naujagimį reikia nemažai praktikos. Tik nesijaudinkite, jei kas nepavyko, kiekvieną kartą Jums bus vis lengviau, o Jūsų mažyliui netrukus patiks pliuškentis vandenyje.

Kodėl šypsosi naujagimis? Apie šypsenos raidą

Turbūt kiekviena mama ar tėtis, žvelgdami į ramiai miegantį ir besišypsantį savo naujagimį, ypač jei tai pirmasis vaikutis, džiaugiasi, kad jis gerai jaučiasi, yra patenkintas ir laimingas.

Kodėl būtina drėkinti kūdikio odą

Kūdikio oda yra maždaug du kartus plonesnė nei suaugusio žmogaus. Be to, iki trečios gyvenimo savaitės ant naujagimio odelės dar nesusidaro vadinamoji rūgščioji plėvelė (t.y. odos pH yra neutralus), kuri padeda apsisaugoti nuo virusų ir bakterijų atakų.

Koks yra normalaus kūdikio vystymasis?

Kūdikio vystymasis vetinamas pagal jo augimą, matuojant kūno masę ir ūgį, kitaip tariant, taip įvertinamas kūdikio fizinis vystymasis. Naudojantis tam tikromis lentelėmis, šie duomenys lyginami su normos variantais ir nusprendžiama, ar kūdikis auga normaliai, ar pakankama jo mityba. Tačiau kaip įvertinamas kūdikio psichikos vystymasis?

Atsisveikiname su sauskelnėmis

Išmokti naudotis naktipuodžiu vaikui yra labai sunku. Ligi šiol jis savo gamtinius reikalus atlikdavo spontaniškai - bėgiodamas, žaisdamas ir visai nekreipdamas į tai dėmesio. Ir štai vieną dieną tėvai liepia sėstis ant keisto plastikinio kubiliuko.

Sveikas naujagimis

Gimdymas ir naujo žmogaus gimimas - didžiulis stresas ne tik motinai, bet ir naujagimiui. Juk staiga jis iš ramios, šiltos (apie 370oC) jis patenka į visiškai nedraugišką, šaltą, triukšmingą jam aplinką (net jei gimdymo vietoje yra apie 250oC, temperatūrų skirtumas didžiulis).

Naujagimių keistumai

Naujagimystėje yra keletas keistų būsenų, apie kurias ir kalbamės su KMUK Naujagimių ligų skyriaus gydytoja Rasa Tameliene.

Maitinimo krūtimi pagrindai

Maitinimas krūtimi - sveikiausias ir natūraliausias vaiko maitinimo būdas. Kiekvienos motinos pieno sudėtis būna priderinta prie jos vaiko poreikių; joje yra daugybė antikūnų ir baltymų, todėl Tavo mažylis bus laimingas ir sveikas. Maitinimas krūtimi gali tapti Jūsų abiejų maloniu išgyvenimu, ir nors tam - ypač iš pradžių - reikia įgyti tam tikrų praktinių įgūdžių, dėl daugybės priežasčių verta kuo labiau pasistengti.

Pirmasis maitinimas

Tuoj po gimimo, kai virkštelė jau perrišta, sveikas naujagimis ieško maisto. Dėl to jį nedelsiant reikia padėti ant mamos pilvo taip, kad mažylis rastų spenelį ir pradėtų žįsti. Vos naujagimis lūpytėmis paliečia spenelį, motinos organizme išsiskiria daugiau hormono oksitocino, kuris spartina gimdos susitraukimus, placentos atsidalijimą ir jos gimimą.

Ekstremalios žindymo situacijos

Ar žindyti, jei prasidėjo mėnesinės? Kodėl jos prasideda, jei sakoma, kad žindymas - geriausia kontracepcija? Ar tiesa, kad susirgus mėnesinėmis pasikeičia pieno skonis? Gal nežindyti tomis dienomis kai kraujuojama?

Žindymo greitis

Kiek laiko turėtų užtrukti vienas maitinimas krūtimi?
Tai nėra programuotas minutėmis procesas. Kūdikį reikia laikyti prie krūties tiek, kiek jis nori, tol, kol nustoja žįsti. Kūdikio prie krūties buvimo laikas nepriklauso nuo jo amžiaus.

Kaip maitinti krūtimi

Sveikas naujagimis pridedamas prie krūties dar gimdykloje. Jis pats susiranda krūtį ir turi būti žindomas 5- 7 minutes. Žindoma pagal poreikį, t.y. kai naujagimis paprašo (pirmosiomis paromis 8- 12 kartų, vėliau 6- 7 k/parą); žįsti leidžiama 20 - 30 min.

100 sudėtingų klausimų apie žindymą

1. Ar reikia duoti vitaminų vien krūtimi maitinamam kūdikiui?

Vienintelis vitaminas, kurio reikia duoti žindomam kūdikiui, tai vitaminas D. Kitų vitaminų yra motinos piene. Žinoma, svarbu rūpintis, kad žindanti mama valgytų įvairų maistą, nes, pvz., vitamino C kiekis organizme svyruoja priklausomai nuo jo kiekio, gaunamo su kasdieniu maistu.

Gyvybės eliksyras slypi mamos piene

1776 m. švedų gydytojas Nils Rosen Rozenstein pasakė: "Vaikas turi gauti pakankamą kiekį gero maisto, kad galėtų gerai augti. Tinkamiausias maistas, be abejo, yra motinos pienas. Jis geriau negu bet kas kitas skatina greitesnį mekonijaus išsiskyrimą, saugo vaiką nuo daugelio negalavimų ir padeda įgyti tikrą moralę ir charakterį."




Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai