To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Gydytojas ramina pacientą...

Gydytojas ramina pacientą:
- Jums visai neskaudės. Pažiūrėkite į šį švirkštą - jo adata visiškai buka.

 • Suteikdami pagalbą sušalusiam žmogui, netrinkite jo odos, nes suaktyvės kraujotaka paviršiuje ir šaltas kraujas iš odos nukeliaus į vidaus organus.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
 • Žmogaus somatinėse (kūno) ląstelėse yra 46 chromosomos (katės - 38, o bulvės - 48 chromosomos), šis skaičius vadinamas diploidiniu (2n) chromosomų rinkiniu.

Medikamentinis abortas

Straipsnio šaltinis: 
www.pso.lt
Medikamentinis abortas.jpg

Pasaulyje 22 proc. nėštumų baigiasi abortu. Vadinasi, daugumai moterų iki 45 m. amžiaus gali tekti po vieną tokį atvejį. Jei naudojama efektyvi kontracepcija, abortų ženkliai mažėja.

Plačiai paplitęs nėštumo nutraukimo metodas - chirurginis, kai naudojami specialūs įrenginiai ir instrumentai, kuriais embrionas pašalinamas iš gimdos. Paprastai chirurginės intervencijos metu atliekamas vietinis nuskausminimas, rečiau - bendroji nejautra.

Daugiau kaip prieš 10 metų pasaulyje pradėtas taikyti medikamentinis abortas. Tai nėštumo nutraukimas tam skirtais medikamentais. Jis naudojamas Europoje, Šiaurės Amerikoje, Kinijoje ir kai kuriose besivystančiose šalyse. Iš biomedicininių tyrimų, Pasaulio sveikatos organizacijos duomenų žinoma, kad šis abortas yra saugus, efektyvus ir priimtinas kaip alternatyva chirurginiam metodui. Didesnės pasirinkimo galimybės pozityviai keičia moterų gyvenimą.

Paprastai medikamentinio aborto režimą sudaro dviejų vaistų skyrimas paeiliui, gydytojui prižiūrint moters sveikatos būklę asmens sveikatos priežiūros įstaigoje. Pvz., Prancūzijoje privalomi mažiausiai trys vizitai į kliniką. Pirmiausia teikiamas išsamus konsultavimas, atliekamas fizinis ištyrimas ir nustatomas nėštumo dydis. Pirmojo vizito metu moteris gauna vieną medikamentų dozę, ir yra gydytojo priežiūroje 30 min. Po dviejų dienų - antras vizitas. Skiriama antroji vaistų dozė, ir moteris lieka klinikoje gydytojo prižiūrima 4 val. Po dviejų savaičių moteris turi grįžti į kliniką pasitikrinti, ar nėštumas nutrauktas. Jei nėštumas liko, tada taikomas chirurginis metodas. Maždaug 50 proc. moterų abortas įvyksta antrojo vizito klinikoje metu, beveik 75 proc. - praėjus 24 val. po antrosios vaistų dozės.

Nuo tada, kai metodas buvo įteisintas Prancūzijoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose, kiek pakito šių procesų režimai, bet visi liko moksliškai pagrįsti. Todėl vienur imamos mažesnės vaistų dozės, kitur antroji medikamentų dozė išgeriama namuose. Šios variacijos yra saugios ir efektyvios. Ypač priimtinas moterims tapo būdas, kai antroji dozė išgeriama namuose.

Studijos parodė, kad veiksmingiausias (95 proc.) medikamentinis abortas esti, kai nėštumo dydis - 7-8 savaitės.

Kodėl moterys renkasi medikamentinį abortą vietoj chirurginio?

 • jis gali būti atliekamas anksčiau, kai nėštumas yra mažesnis;
 • nereikia intervencinės procedūros ar chirurgijos;
 • nereikia nuskausminimo;
 • pašalinis poveikis (ne kraujavimas) trunka labai trumpai;
 • nėra gimdos perforacijos (pradūrimo) ar gimdos kaklelio sužeidimo rizikos;
 • didesnis privatumas;
 • pati moteris gali daugiau kontroliuoti savo kūną.

Kodėl moterys galėtų rinktis chirurginį abortą vietoj medikamentinio aborto?

 • pakanka vieno vizito į kliniką;
 • procedūra atliekama greitai;
 • didesnis efektyvumas (po medikamentinio aborto 5 iš 100 moterų reikia chirurginio);
 • netenkama mažiau kraujo ir nematoma pasišalinančios medžiagos.

Ar yra poveikis sveikatai?

Dešimties metų atliktais klinikiniais tyrimais nustatyta, kad metodas kelia mažai pavojų. Manoma, kad rizikos nėra, nes vaistų dozės mažos, vartojamos trumpai, duoda labai menką pašalinį poveikį. Didžioji dalis medikamentų pasišalina iš organizmo per 2 ar 3 dienas. Antrasis medikamentas yra jau seniai saugiai ir kur kas didesnėmis dozėmis naudojamas skrandžio opoms gydyti.

Ar gali būti poveikis vaisingumui?

Nėra įrodymų, kad metodas turėtų įtakos kitam pastojimui. Moterys, vartojusios medikamentus, gali pastoti ir gimdyti. Nepastebėta, kad dėl ankstyvo nėštumo nutraukimo dažnėtų persileidimų.

Kaip anksti gali moteris naudotis medikamentiniu abortu?

Moteris gali pasirinkti medikamentinį abortą, kai tik įtaria esanti pastojusi ir nėštumas yra nustatytas.

Kas atsitinka, jei nėštumas nenutrūksta?

Gali išlikti nėštumas (1 iš 100) ar įvykti nepilnas abortas (3 iš 100), tada tenka atlikti chirurginį abortą. Pastarasis gali būti atliekamas ir pacientės prašymu ar dėl medicininių parodymų (1 iš 100). Kai medikamentinis abortas neįvyksta, nėštumas nutraukiamas chirurginiu būdu, dažniausiai naudojant vakuumą.

Koks yra pašalinis poveikis?

Kartais moterys nejaučia jokio diskomforto, kartais jas pykina. Prieš antrą vaistų dozę dažniausiai moterys kraujuoja. Medikamento pašalinis poveikis panašus į normalaus nėštumo pojūčius - pykinimas, galvos skausmas, silpnumo jausmas.

Dažniausiai pašalinis poveikis pasireiškia po antros vaistų dozės:

 • sąrėmių pobūdžio skausmai pilvo apatinėje dalyje, panašūs į pasireiškiančius mėnesinių metu ar esant natūraliam persileidimui. Tai normalus reiškinys, tikėtina aborto proceso dalis, ir dauguma moterų tai patiria;
 • pykinimas, vėmimas - kartais reikia vaistų jiems slopinti;
 • viduriavimas - pasitaiko retai;
 • kraujavimas, panašus į gausių mėnesinių metu ir besitęsiantis mažiausiai vieną savaitę, arba lengvas kraujavimas, bet trunkantis nuo vienos iki trijų savaičių. Labai retais atvejais, jei kraujavimas itin didelis, moteriai atliekamas chirurginis abortas ar (ir) kraujo perpylimas (1-3 moterims iš 100).

Ar metodas sukėlė mirčių?

Mirčių, susietų su medikamentų vartojimo režimu, neužregistruota.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Sveiki iki keliu nestumo savaiciu galima ji nutraukti vaistais? Ar galima tai daryti namuose?

Aciu p. Editai uz pagalba. Labai padejo ne tik vaistais, bet ir psichologiskai. Geriausia specialiste, rekomenduoju.

P.S. Jeigu kam reikia Editos kontaktų editamaz5@gmail.com atidžiai nurašykite el paštą, nes pilna aferistų su panašiai sukurtu paštu.

Pirkau vaistus pas Editą. Vaistus gavau po 4 dienų nuo pinigų pervedimo. Bijojau juos vartoti, nes maniau bus labai sunku, tiek psichologiškai tiek fiziškai. Tačiau šiandien pirma diena po medikamentinio aborto, jaučiuosi gerai, kraujuoju labai mažai. Po mifepristone tabletės nejaučiau jokių fizinių pakitimų, tik trečios dienos ryte,  kada reikėjo įsidėti sekančias tabletes, pradėjau teplioti rudai. Maždaug po 2 valandų pradėjau jausti maudimą pilvo apačioje, sakyčiau tas pats kaip per mėnesines, skausmas nestiprus, pradėjau po truputį kraujuoti, valandos bėgyje skausmas buvo suintensyvėjo, tačiau net nuskausminamųjų neprireikė, tik ant pilvo apačios dėjau karštą butelį vandens. Taigi skausmui sustiprėjus kraujavimas taip pat padidėjo ir pasišalino viskas po truputį... Skausmas greit atslūgo, liko vos nežymus maudimas. Maniau bus daug baisiau, bet viskas praėjo puikiai.

Esu be galo dėkinga Editai už patikimus vaistus, konsultaciją ir palaikymą.

Skubiai reikia vaistu nestumo nutraukimui, gal kas turite editos kontaktus buciau labai dekinga

Pirkau vaistukus pas ponia Edita. Pritariu kad profesionale, su jos pagalba pasidariau greitai ir paprastai. Patikima, aciu poniai Editai

Sveiki, gal galite duoti jos kontaktus. Labai dekoju

Vienintelė patikima yra Edita kuri tikrai ne aferistė vaistus gavau po 3 dienu. Viską paaiškino ir padėjo kuo galėjo esu labai dėkinga Editai ji nuostabi !!! ;)

Sveiki! Prasau skubios pagalbos!!! Reikia vaistu nestumo nutraukimui, ar galetumete atsiusti Editos kontaktus?

be galo dekinga esu editai!aciu labai ...

Esu labai dekinga Editai uz profesionalia medicinine pagalba. vaistus atsiunte i Airija, gavau per savaite, viskas truko vos kelias valandas, ir dabar jauciuosi puikiai, lyg nieko ir nebuta. vaistai kokybiski, tikrai rekomenduoju puiki specialiste sekmes jai,

Rekomenduoju Edita. Vaistus gavau greiciau nei tikejaus. Suteikia visa reikiama informacija. Aciu Editai.

ar cia patikimu yra kas parduoda vaistus?

Sveikos. Noriu pakausti tu katros gere tas tabletes, ar neteko kreiptis pas daktaru? Esu uk noreciau gauti sias tabletes is patikimo zmogaus

Jei pirksite vaistus tai tik pas ponia Edita. Tikra specialiste, profesionaliai pakonsultavo, kaip saugiai pasidaryti, pas ja viena legalus vaistai kur naudoja UK. Nerizikuokit su visokiais aferistais, ant vieno ir as papuoliau, kol neparasiau Editai.

noreciau gauti editos tel nr? neatraso i email skubiai reikia

man irgi padejo edita. vaistai kokybiski, zmogus tikrai suprantantis, visais klausimais pakonsultavo. geresnio varianto nera.

Sveiki, norejau paklausti kiek kainuoja sitie medikamentinio aborto vaistai?

Skubiai reikia vaistu nestumo nutraukimui. Gal kas gali parasyt Editos kontaktus?

Pati pirkau is Editos. Vaistai kokybiski, viskas praejo sklandziai, patikima ir profesionali, rekomenduoju editamaz5@gmail.com

Turiu tableciu,nestumo nutraukimui is 7 tableciu.Kaina 170 euru.Rasyti giullietta7@gmail.com

ciuo metu esu danijoj skubei man reikia tu vaistu nestumo nutraukimui, rasykite man jolntele@GMAIL.COM

Apgavike. Nusiunciau pinigus vaistu negavau +37064872324 evelina prisistato

Sveikos gal kas turi vaistuku dar parduoti 867874009

Prašau parašykite patikimus žmones, ačiū imkut.sonata@gmail.com

Sveiki , parašykite kas turite dar vaistu , aferisciu nereikia!!! imkut.sonata@gmail.com

Merginos, jeigu nusprendete darytis medikamentini aborta ir branginat savo sveikata, tai tik pas Edita. Paskaitykit ir kitus forumus, ji cia vienintele turi saugius kokybiskus vaistus, ir tikrai ismano si reikala. Esu jai be galo dekinga.

Jei gali duok man jos nr nes ji man per gmaila neatrašo

sveiki esu anglijoje, skubiai reiria vaistu nestumui nutraukti jurgai.jurgaitytei@gmail.com

Skubiai reika vaistuku
860083280, kristuliuxx745@gmail.com

Visi 12men. laikotarpyje nukenteje nuo siame ir kituose interneto forumuose besiskelbusiu asmenu susisiekit m.rimgauda@gmail.com Ruosiamas grupinis pareiskimas dokumentinio proceso tvarka. Atgausite pinigus, nieko daryti nereikes, teisine pagalba suteiksiu ir dokumentus sutvarkysiu nemokamai.

Turiu siu vaistu nestumui nutraukti. Kreiptites lelija0@inbox.lt

lelija0@inbox.lt aferiste! Milda Litvaitiene elektrotronini pasta keiciasi, paima pinigus ir isnyksta!

Turiu parsivežusi komplekta saugiam nestumo nutraukimui (mifepristone + misoprostolis), tinka iki 12 savaičių nėštumo. Parvežtos iš uzsienio, Lietuvoj neprekiaujama, kad galėtų lupti už abortą tūkstančiais ligoninėse. Pati sėkmingai vieną kartą pasinaudojau, todėl rekomenduoju ir galiu atsakyti į klausimus. paulina23@gmail.com

sveiki abai skubiai reikia nestumo nutraukimo tableciu...susisiekit kas galit parduotu atsiusti gyvenu ne lietuvoje bet reikia labai skubiai mano el pastas liolyte2002@gmail.com

vegetare yra aferiste, nei vaistu nei pinigu

Laba diena ar turit dar kas komplekta nestumo nutraukimui? Parasykit: karolina.petkute.18@gmail.com

Po 5-7dienu turesiu keleta pakuociu nestumo nutraukimui.Tai paskutinis kartas kai ju turesiu,nes savikaina labai isaugo ir gauti sunku.Tabletes originalios ir patikimos iki 9 savaiciu.Jei domins rasykite i el pasta amber12@gmail.com. Galiu susitikti Jonavoje

Vegetare, gerai i minusa eini, jei Anglijoje pirktus vaistus po 200 litu pardavineji :)

Turiu komplekta nestumo iki 12 sav. nutraukimui, pirkta Anglijoje, kurio paciai neprireike. Komplekta sudaro 1 tab. mifepristone ir 6 tab. misoprostol, ant vaistu nurodyti galiojimo terminai. Kaina 200lt

ar dar turit vaistu?

deminara27@gmail.com aferiste, neuzkibkit!

Sveikos Merginos! Parduodu Mifepristone+Miprostol vaistus nestumui nutraukti iki 9sav.Orginalus su dezute ir instrukcija.Susideda is 5tableciu.Patikima ir saugu! Parduosiu pigiau nei galima rast,nes man nebereikia! Susisiekite su manim el.pastu:laurytekiri@gmail.com

Paskaitykite cia raso apie jos apgavyste.
http://www.sos03.lt/Forumas/Seksualinis_gyvenimas/Viskas_apie_kontracepcija/Kur_kreiptis_del_medikamentinio_aborto

Maciau kitame forume rase,jog vietoje tikru tableciu atsiuntei citramone forte.Bukite atsargios merginos.

Tikrai taip,ta laurytekiri@gmail.com yra Indre Rimkeviciute, jos tel 867588468. Ji apgavike,siulo uz 200lt,neva jai ju nereikia todel pigiai parduoda. gaudama pinigus siuncia belenka,kam ka. bukite atsargios,lb moka meluot,taip pasipelno. jau 2merginos parase pareiskymus apie jos apgavyste.

Skiedzia pasakas ,kad issiunte originala, ir atseit pastas patikrino ir pasto darbuotojai patys ideda kitus vaistus. ar cia logika? absurdas. gasdina,kad pastas kaltas o ne ji. NESIKREIPKITE I JA.,ta laurytekiri@gmail.com.

o jeigu niestumas 24 savaites, ar galima ka padaryti?

labai dekinga margaret pirkau pas ja atsiunte greitai ir be jokiu problemu.

Gal turite tos patikimos moters kontaktus, kuri jums pardavė vaistelius nėštumo nutraukimui?

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
 • You may quote other posts using [quote] tags.
 • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai