Naujausi straipsniai
Kelneris staiga susirgo ir jį nuvežė į ligoninę...Kelneris staiga susirgo ir jį nuvežė į ligoninę. Paguldytas ant operacinio stalo, išsigandęs laukia narkozės ir, pamatęs chirurgą, sako jam:
Vaistų paieška
|
Vaikų pyktis ir mokymas jį suvaldyti
2011, Vasaris 2 - 14:04
Vaikai savo nepasitenkinimą dažniausiai išreiškia pykčiu, o kartais net įniršiu. Pyktis reiškia, kad vaikas jau yra pasiekęs tam tikrą brandos laipsnį, nes tam, kad pyktų vaikas turi tikėti tam tikrais dalykais ir pasitikėti tam tikrais žmonėmis. Jaudulio ir įniršio išgyvenimai neretai būna labai skausmingi ne tik vaikui, bet ir tėvams. Kur benueitų su vaiku, kuris nemoka suvaldyti įniršio, - į parduotuvę, teatrą, svečius - tėvai jaučia pastovią įtampą. Nes toks vaikas, negavęs norimo daikto (saldainio, žaislo, mašinėlės iš draugo), ima reikalauti jo visokiais būdais - gali nenumaldomai verkti, maldauti, kaulyti, tikėdamasis, kad gaus arba trypti kojomis, pulti muštis, spardytis ir pan. Save kontroliuojantis vaikas supranta, kad kitą kartą, jeigu jis įnirš ir išlies tą įniršį, negavęs trokštamo daikto, mama jo nesives į parduotuvę. Todėl jis ramiai palauks kito karto. Tėvai turėtų išmokyti vaikus suvaldyti pyktį. Kaip tai padaryti? Reikėtų ne tik mokyti valdyti pyktį, bet ir parodyti, kaip elgtis vaikui sunkiose situacijose. Geriausia yra pradėti nuo savęs - nerėkti auklėjant vaiką, bet ramiai ir nuosekliai laikytis savo nuostatų. Kai vaikas įniršta, užuot jį perrėkus, reikėtų ramiai pasakyti, kad riksmas, įniršis ir durų daužymas jums yra nepriimtinas elgesys ir kad tai turės pasekmių. Ramiai paaiškinti, kokios bus pasekmės. Jeigu vaikas kartas nuo karto pyksta ar įniršta, geriausiai parodyti, kad tai nėra tinkamas būdas pasiekti norimo tikslo. Pavyzdžiui, jei vaikas supyksta parduotuvėje, kai pasakote, kad nepirksite šiandien saldainių, tai jūsų ramus elgesys ir tos pačios nuostatos laikymasis, parodo vaikui, kad ši jo taktika - niršti, spiegti ar pan. - yra neveiksminga. Kai kurie vaikai elgiasi agresyviai, nes nežino kito būdo jausmams išreikšti. Todėl reikia padėti vaikams atpažinti jausmus ir išreikšti juos tinkamu būdu. Kaip tai daryti? Geriausiai padeda:
|
Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.
Komentarai
Skelbti naują komentarą