To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Pagyvenusi dama džiaugiasi...

Pagyvenusi dama džiaugiasi:
- Kokie nuostabūs pasiekimai medicinos srityje. Anksčiau, kai buvau jauna, reikėdavo nusirengti, o dabar užtenka liežuvį parodyt...

  • 80-iai proc. vyrų impotencijos atsiradimas paaiškinamas fiziologinėmis priežastimis ir signalizuoja apie rimtesnes ligas.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Gyvenimo eigoje kas antram australui nustatoma kuri nors odos vėžio forma. Kasmet nuo šios ligos Australijoje miršta 1600 asmenų.

Ekstremalios žindymo situacijos

Ar žindyti, jei prasidėjo mėnesinės? Kodėl jos prasideda, jei sakoma, kad žindymas - geriausia kontracepcija? Ar tiesa, kad susirgus mėnesinėmis pasikeičia pieno skonis? Gal nežindyti tomis dienomis kai kraujuojama?

Prasidėjus mėnesinėmis žindyti ne tik galima, bet ir reikia. Kol žindoma tik taip, kaip kūdikis nori (bet kurio paros metu, tiek kartų, kiek paprašo, ir prie krūties laikomas tiek laiko, kiek jis nori) mėnesinių pirmuosius 3-4 mėnesius (dažnai ir ilgiau) po gimdymo paprastai nebūna. Kai tik sumažėja žindymo intensyvumas, mėnesinės atsiranda.

Susirgus mėnesinėmis gali truputį pasikeisti pieno skonis. Tačiau tai nėra priežastis nežindyti tomis dienomis, kai kraujuojama. Kūdikiai nesunkiai reaguoja į pieno skonio pasikeitimą ir žinda. Jei tik kūdikiui bus pasiūlyta pieno mišinių mėnesinių metu, jis toliau žįs mažiau intensyviai, nes valgyti per žinduką gerokai lengviau nei iš krūties. Kitaip tariant, bet kokios žindymo pertraukos kenkia žindymo procesui. Žindymas mėnesinių metu kūdikiui nekenkia.

Žindymas ir  naujas nėštumas

Ar nustoti žindyti sužinojus, kad užsimezgė nauja gyvybė? Ar pakaks moters organizmo resursų išmaitinti vieną kūdikį, o kitą gyvybę išnešioti? Ar pasikeis pieno skonis ir kokybė, jei mama pastojo?

Sužinojus apie pastojimą, žindymo nereikia nutraukti. Pirmoje nėštumo pusėje užtenka organizmo resursų ir žindyti, ir naują gyvybę nešioti.
Mamai pastojus, palengva pasikeičia pieno skonis ir kokybė. Ateina momentas, kai kūdikis pats palengva atsisako žįsti. Neįmanoma nusakyti dienos, kada tai prasideda. Mamai pastojus, kai kurios studijos rekomenduoja kūdikį sverti du kartus per mėnesį ir tik tuomet, kai svoris auga nepakankamai, jam duoti pieno mišinių. Pastojus pieno skonis keičiasi ne taip greitai ir tai neturi įtakos kūdikio sveikatai.

Žindymas ir liga

Ar žindyti, jei moteris karščiuoja? Ar žindant galima vartoti antibiotikus? Kokiomis ligomis sergant reikia nutraukti žindymą? Ar žindyti apsinuodijus? Kokiomis ligomis sergant galima žindyti toliau? Gal kol moteris gydosi, duoti kūdikiui anksčiau nutraukto ir užšaldyto pieno?

Karščiavimas - vienas iš ūminių uždegiminių ligų ir tokių būklių, kaip pieno stazės, krūtų perkaitimas, požymių. Todėl vienareikšmio atsakymo, ar gali žindyti karščiuojanti moteris, nėra. Dažniausiai žindyti galima ir toliau. Jeigu mama susirgo, pavyzdžiui, kvėpavimo takų liga, kūdikis dažniausiai irgi jau būna užkrėstas. Tokiu atveju žindymą nutraukusi moteris atneš daugiau žalos kūdikiui nei naudos. Tuomet kūdikis negaus iš motinos pieno pasigaminusių apsauginių veiksnių prieš tą konkretų sukėlėją. Žodžiu, nežindant padidės tikimybė susirgti ir kūdikiui.

Susirgus šlapimo organų infekcija (cistitu, pielonefritu) arba žarnyno uždegimu, kūdikį galima žindyti toliau. Vartojant daugumą vaistų žindyti irgi galima, tik gydytojas turėtų parinkti maitinančiai motinai kuo mažiau kenksmingus vaistus. Tokiu atveju reikia stebėti, ar kūdikiui neatsiranda pašalinių vaisto veikimo požymių. Jeigu jų nėra - žindyti toliau. Jeigu atsiranda - pasitarti su gydytoju. Žindymą reikia tęsti ir tuomet, kai atsirado karščiavimas dėl krūtų perkaitimo. O esant pieno stazei, geriausiai pieną ištraukia kūdikis.

Jei prireikė antibiotikų, juos turi skirti tik gydytojas, o jam būtinai pasakykite, kad maitinate. Žindant vienus antibiotikus vartoti galima, kitų - ne. Prie kiekvieno vaisto yra instrukcija, kurią būtina perskaityti. Joje parašyta, ar galima vaistą vartoti nėštumo metu arba žinant.

Kai moteris jaučia ūminio apsinuodijimo maistu požymius (pykinimą, vėmimą, viduriavimą) tikslinga kelis kartus pieną nusitraukti ir jo neduoti kūdikiui. Tuo metu kūdikiui geriausia duoti anksčiau nusitraukto ir užšaldyto pieno. Suaugusiam žmogui ūminio apsinuodijimo simptomai paprastai greitai išnyksta. Jiems nykstant žindyti vėl galima.

Žindyti dažniausiai negalima, kai moteris yra užsikrėtusi žmogaus imunodeficito virusu, serga onkologine liga, atvira tuberkulioze, širdies, plaučių, inkstų veiklos nepakankamumu ir gydosi minėtoms ligoms gydyti skirtais vaistais, tačiau kiekvienu konkrečiu atveju geriausia pasitarti su šias ligas gydančiu gydytoju.

Žindymas ir narkozė

Ką daryti, jei žindančiai moteriai staiga prireikia atlikti operaciją? Ar pienui kenkia bendroji nejautra? Ar kenkia vietinė nejautra (pvz., traukiant dantį)? Ar bus įmanoma žindyti grįžus iš ligoninės?

Bendroji nejautra dabar tokia tobula, kad vaistai, kuriais ji sukeliama, organizme greitai suyra, yra išskiriami ir tampa kūdikiui nepavojingi. Praėjus parai po bendrosios nejautros žindyti galima. Žindymui gali kliudyti bendra sunki žindančiosios būklė dėl ligos. Taigi, praėjus parai po bendrosios nejautros, žindymo galimybė priklauso nuo bendros žindyvės būklės, vaistų, kuriais ji gydoma pooperaciniu laikotarpiu. Kiekvieną kartą žindyvė turėtų pasiklausti gydančių gydytojų, ar ji gali žindyti. Grįžus iš ligoninės žindyti būtina, nes bendrajai nejautrai sukelti vartojami vaistai iš organizmo greitai išsiskiria.

Vietinei nejautrai vartojamos medžiagos irgi greitai skyla organizme ir yra išskiriamos. Po vietinės nejautros žindyti dažniausiai galima (reikėtų pasiklausti nejautrą atlikusio gydytojo, per kiek laiko išsiskirs vaistai).

Žindymas ir krūtų ligos

Ar galima žindyti, jei krūtis operuota? Jei įdėti krūtų implantai? Jei būta sunkių mastopatijų, augliukų?

Buvusios krūtų operacijos, mastopatijos, augliukai krūtų implantai žindyti netrukdo. Beje, kiekviena moteris, apčiuopusi krūtyse mazgelių, sukietėjimų, guziukų, nepriklausomai nuo amžiaus, privalo pasitikrinti pas gydytoją mamologą. Po žindymo ji vėl turėtų apsilankyti pas mamologą.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Visada maniau, kad žindymas po narkozės negalimas bent jau savaitę.

Gal cia placebo, gal pieno turi didina paprasciausias didesnis skysciu kiekis, taciau zindanciai motinai alus tikrai nerekomenduojamas. Pieno kieki didina psichologinis nusiteikimas, racionali mityba ir skysciu vartojimas, ir, svarbiausia, daznas ir teisingas kudikio zindymas.

gyvenu italijoj ten visi kalba kad alus gamina piena ir tai tiesa tik nereikia persistengt

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai