To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Ačiū, gydytojau. Skausmas nugaroje praėjo...

- Ačiū, gydytojau. Skausmas nugaroje praėjo. Kas man buvo, radikulitas?
- Ne, jums buvo persisukusios petnešos.

  • Planuojant nėštumą, folio rūgštį reikia gerti abiem! Kai moteris pastoja, ji folio rūgštį turėtų vartoti dar keletą mėnesių.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Kasmet gimsta 130 mln. vaikų. PSO duomenimis, apie 8 mln. miršta vaikystėje. Apie 8 tūkstančius miršta kasdien dėl nepakankamos mitybos ar nekokybiško maisto.

Kaip maitinti krūtimi

Sveikas naujagimis pridedamas prie krūties dar gimdykloje. Jis pats susiranda krūtį ir turi būti žindomas 5- 7 minutes. Žindoma pagal poreikį, t.y. kai naujagimis paprašo (pirmosiomis paromis 8- 12 kartų, vėliau 6- 7 k/parą); žįsti leidžiama 20 - 30 min.

Paprastai kūdikis pats pareikalauja maisto. Retais atvejais jį reikia pažadinti, jei miega ilgiau nei keturias valandas, ypač kai pieno gamyba dar reguliuojasi.
Prieš kiekvieną maitinimą moteris turi švariai nusiplauti rankas, apiplauti krūtis vandeniu. Naujagimis žįsdamas turi apimti ne tik spenelį, bet ir areolę (tamsų ratą aplink spenelį). Krūtis prilaikoma pirštais, kad neužspaustų kūdikiui nosytės. Jeigu maitinamas naujagimis ima snausti, reikia jį pažadinti.

Iki pusės metų kūdikiui pakanka vien motinos pieno. Jam nereikia nei papildomo maisto, nei gėrimo (!).

Dažnai moterims atrodo, kad pieno jos turi per mažai. Iš tikrųjų tik retai moteriai pieno neužtenka. Normaliai krūtyje yra 50 - 70 ml pieno, tačiau jis gaminasi žindymo metu. Maitinant taisyklingai, pieno pasigamina tiek, kiek reikia kūdikiui.

Maitinti gali net serganti motina (išimčių yra labai nedaug). Sergant peršalimo ligomis rekomenduojama tik prisidengti burną ir nosį, ir maitinti kaip įprastai. Jokiu būdu negalima virinti pieno. Taip tik žūva reikalingos medžiagos, įskaitant ir tas, kurios apsaugo naujagimį nuo infekcijų.

Jei krūtyje susidarė pieno stazė - galima maitinti. Jei susiformavo abscesas (pūlinys), rekomenduojama maitinti kita krūtimi.

Retai, bet pienas gali dingti sunkiose stresinėse situacijose - ištikus bėdai ar nelaimei. Tokiu atveju padeda psichologinė motyvacija, šilta vonia, ar atvirkščiai - šaltas kompresas ant krūties.

Jei naujagimiui nepakanka motinos pieno, ar jis maitinamas neteisingai, per mažai didėja kūno masė. Nuo 10 gyvenimo dienos paros maisto kiekis skaičiuojamas taip:

  • iki 2 mėn. -1/5 kūno masės (600-900 ml)
  • 2-4 mėn. -1/6 kūno masės (800-1000 ml)
  • 4-6 mėn. -1/7 kūno masės (900-1000 ml)
  • >6 mėn. -1/8 kūno masės (1000-1100 ml)
  • metų pabaigoje -1/8-1/9 kūno masės (1000-1200 ml)

Situacijos, kai negalima maitinti krūtimi, labai retos. Tai: sunkios, paskutinės stadijos širdies, inkstų ligos, navikai; vartojimas vaistų, kenkiančių naujagimiui, psichinės motinos ligos. Taip pat sunkūs naujagimio apsigimimai, gilus neišnešiotumas.


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai