To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Iš pat pradžių aš pamačiau šviesą tunelio gale...

Iš pat pradžių aš pamačiau šviesą tunelio gale, paskui-gerą ir šiltą akušerės šypseną.

 • Gausios mėnesinės - kai higieninį paketą reikia keisti dažniau nei kas 2 valandas. Tai priežastis kreiptis į ginekologą.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
 • Vieno kiaušinio trynyje yra pusė cholesterolio dienos normos.

Maitinimo krūtimi pagrindai

Maitinimas krūtimi - sveikiausias ir natūraliausias vaiko maitinimo būdas. Kiekvienos motinos pieno sudėtis būna priderinta prie jos vaiko poreikių; joje yra daugybė antikūnų ir baltymų, todėl Tavo mažylis bus laimingas ir sveikas. Maitinimas krūtimi gali tapti Jūsų abiejų maloniu išgyvenimu, ir nors tam - ypač iš pradžių - reikia įgyti tam tikrų praktinių įgūdžių, dėl daugybės priežasčių verta kuo labiau pasistengti.

Niekas vaikui neduoda tiek naudos, kiek motinos pienas

Amerikos pediatrijos akademija rekomenduoja motinoms maitinti vaikus krūtimi mažiausiai metus - ir bet kuriuo atveju ne trumpiau kaip šešis mėnesius. Tokios kategoriškos rekomendacijos pagrįstos keletu priežasčių. Krūtimi maitinami vaikai rečiau serga ausų infekcijomis, rečiau vemia arba viduriuoja, rečiau suserga plaučių uždegimu, kūdikių cukralige arba smegenų žievės uždegimu. Naujausi duomenys leidžia teigti, kad motinos pienas greitina kūdikio smegenų raidą. Be to, jis geriau virškinamas, negu pienas iš miltelių, karvės arba ožkos pienas. Motinos piene yra visų būtinų mineralų ir subalansuotų maistinių elementų. Be to, motinos pienas yra patogus: jis nieko nekainuoja ir visuomet būna paruoštas, kai mažylis alkanas, ir jo nereikia niekaip specialiai apdoroti. Maitinimo krūtimi nauda sveikatai nė kiek nesumažėja per visą maitinimo laikotarpį.

Nauda mamai

Maitinimas krūtimi neabejotinai naudingas tiek Tavo pačios, tiek Tavo vaiko sveikatai. Be to, maitinimas krūtimi - tai idealus būdas užmegzti su naujagimiu tvirtą ryšį; drauge jis skatina hormonų, kurie sutraukia gimdą iki prieš nėštumą buvusio dydžio, išsiskyrimą. Tyrimai rodo, kad pavojus prieš menopauzę susirgti krūties vėžiu krūtimi maitinusioms motinoms yra 50 procentų mažesnis. Tai sumažina ir kiaušidžių vėžio bei osteoporozės pavojų. Maitinimas krūtimi padeda sulieknėti. Maitinant Tavo organizme sudega tam tikri riebalai, kurie buvo jame susikaupę nėštumo metu. Taip galėsi visiškai natūraliai susigrąžinti savo buvusias formas.

Maitinimas krūtimi leidžia sulieknėti reikiamu tempu. Iškart po gimdymo itin staiga sulieknėti nereikėtų. Kad moterys maitindamos krūtimi nepertemptų savo organizmo, jų svoris turėtų būti nuo 2,5 iki 5 kilogramų didesnis nei prieš nėštumą. Jeigu kilogramus meti pernelyg greitai, gali sutrikdyti pieno gamybą kaip tik tuomet, kai vaikas auga greičiausiai, ir jam reikia kuo daugiau maisto. O tie keli papildomi kilogramai natūraliai išnyks per pirmuosius šešis mėnesius.

Ko tikėtis iš pradžių

Pieno Tavo krūtyse atsiras praėjus kelioms dienoms po vaiko gimimo. Prieš tai krūtyse gaminsis krekenos, kuriomis maitinsis Tavo mažylis. Šioje tirštoje ir gelsvoje masėje bus pilna baltymų ir antikūnų, kurie padės naujagimiui kovoti su galinčiomis užpulti ligomis. Taigi krekenos yra ir pirmasis Tavo mažylio maistas, ir jo pirmieji "skiepai" nuo įvairiausių infekcijų. Šį vertingą skystį žindančio naujagimio organizme susikaupia daug vandens ir riebalų, kurie sunaudojami per tas kelias pirmąsias dienas. Tuo metu mažylio pilvelyje gali sutilpti vos mažutis šaukštelis skysčio. Taigi alkiui numalšinti daug nereikia.

Tavo kūnas sukurtas taip, kad galėtum maitinti krūtimi, o Tavo vaikas sukurtas taip, kad galėtų tuo naudotis. Tačiau tai nereiškia, kad iš pradžių Tau nereikės pagalbos. Dar ligoninėje, kai tik bus galima, akušerė turėtų padėti Tau prijunkyti mažylį prie krūties ir parodyti, kaip galima nustatyti, ar jis žinda teisingai. O pačiam mažyliui reikėtų padėti sugriebti spenelį. Geriausia kūdikį pirmą kartą pamaitinti iškart jam gimus.

Jeigu Tau reikės pagalbos ir grįžus namo, paprašyk, kad ligoninėje Tau nurodytų, kur galima kreiptis. Tinkamą pagalbą gali suteikti vaiko gydytojas ar slaugytoja, ligoninė ir sveikatos rūpybos įstaigos. Pagalbos prireikia kiekvienai. Ir labiausiai patyrusioms mamoms būna, kad nepavyksta pačioms rasti išeities.

Kai Tavo krūtys pradės gaminti pieną, pirmąją arba pirmąsias dvi dienas vaikas gali jo norėti netgi kas valandą. Tai padės Tavo organizmui idealiai priderinti pieno gamybą prie Tavo mažylio poreikių. Per dvi arba keturias dienas Tavo kūnas prisitaikys prie gautos "informacijos", o Tavo vaikas maitinsis jau kiek rečiau: kas dvi ar tris valandas, arba nuo 8 iki 12 kartų per parą.

Tai yra normalaus prisitaikymo dalis. Tai, kad naujagimis nesimaitins taip dažnai kaip iš pradžių, nereiškia, kad jis nepatenkintas Tavimi, Tavo maistu ar Tavo globa. Jeigu mažylis aikštijasi ir verkia - vadinasi, jis žino, ko jam reikia, ir sugeba parodyti savo reikmes tiems, kas juo rūpinasi. Gali tikėtis, kad atskiri tokio mažylio maitinimo seansai kiekviena krūtimi truks nuo 10 iki 15 minučių.

Kad pienas gamintųsi tinkamai

Kai maitini krūtimi, Tau svarbiausia gerai maitintis, gerti daug skysčių ir tinkamai pailsėti. Miegok tuo pat metu, kaip ir vaikas, ir gerk daug sveikų skysčių. Puikus gėrimas - pienas, vanduo arba vaisių sultys. Atsipalaiduok. Atsisakyk pašalinių pareigų ir neleisk, kad žmonės trikdytų Tau ramybę. Visą dėmesį skirk pirmiausia sau ir savo vaikui.

Kad pieno pasigamintų tiek, kiek reikia, turi tinkamai maitintis. Tačiau tai nereiškia, kad turi valgyti ypač įmantrius patiekalus. Kai kurie krūtimi maitinami vaikai būna ypač jautrūs tam tikriems motinos vartojamiems produktams. Jeigu Tau suvalgius ko nors aštraus mažylis tampa nepatenkintas - jo nerimą galėjo sukelti būtent tai. Tačiau dažniausiai krūtimi maitinančios motinos gali valgyti viską, ką nori - žinoma, jeigu tas maistas yra sveikas.

Vegetariškos dietos besilaikančios motinos privalo užtikrinti, kad jų valgyje būtų pakankamai vitaminų ir mineralų. Jeigu nesi tuo įsitikinusi, šeimos gydytojas turėtų Tau nurodyti mitybos arba dietos specialistą, kuris padės suplanuoti Tavo meniu. Jeigu valgysi sveiką maistą tris kartus per dieną ir dar du kartus papildomai užkąsi, jausiesi gerai, o pienas Tavo organizme gaminsis tinkamai.

Žindimas vaiką ramina. Tačiau turėk omenyje: jeigu jau pirmosiomis savaitėmis vaikui duosi čiulptuką, jis gali pradėti mažiau maitintis - o tada ir pieno gaminsis mažiau. Neseniai atlikti bandymai parodė, kad čiulptukas gali turėti neigiamos įtakos maitinimui krūtimi. Taigi nuo čiulptuko kurį laiką geriau būtų susilaikyti - bent jau tol, kol pagaminamo pieno kiekis jau aiškiai nusistovės: tai paprastai būna baigiantis pirmajam mėnesiui. Stenkis apglėbti vaiką taip, kad jo rankos būtų netoli burnytės. Tada jis galės pats nusiraminti čiulpdamas kumštelius, kaip darydavo būdamas Tavo pilve.

Kada vaiką maitinti

Maitinkite savo išalkusį mažylį, kai jis pareikalaus - tai yra, visuomet, kai jis norės valgyti. Pirmosiomis dienomis mažylis daug nesuvalgys, kadangi jo skrandukas dar labai mažas. Tačiau žįsti jis norės dažnai. Dauguma naujagimių reikalauja maitinti nuo 10 iki 12 kartų per parą, arba, kitaip skaičiuojant, jis norės, kad jį maitintum kas 1-3 valandas.

Kai pieno gamyba dar reguliuojasi, žadink vaiką maitinti, jeigu jis miega ilgiau kaip tris valandas dieną arba ilgiau kaip keturias valandas naktį. Kitaip jis atsibus pernelyg alkanas ir negalės taisyklingai žįsti. Kai įprasite prie tam tikro nustatyto ritualo, mažylis pabus pats, kai jam reikės.

Kaip sužinoti, kada mažylis alkanas? Galima tikėtis tokių požymių:

 • Vaikas instinktyviai praveria burnytę ir pasuka galvutę ten, kur tikisi rasti Tavo krūtį.
 • Priglaudžia galvutę prie Tavo krūtų.
 • Daro žindimo judesius arba kiša rankytes į burnytę.
 • Verkia (kraštutinis alkio signalas - nelauk, kol ims sriūbauti).

Iki šešto mėnesio motinos pienas yra viskas, ko reikia vaiko mitybai. Vėliau Amerikos pediatrijos akademija rekomenduoja papildyti vaiko maistą neskystais produktais. Tačiau kūdikis ir toliau savo dietą grindžia motinos pienu . Tai tęsis iki pirmųjų gyvenimo metų pabaigos.

Ar jau pakaks?

Kaip ir daugeliui kitų pirmą kartą krūtimi maitinančių motinų, Tau gali kilti abejonių, ar Tavo vaikelis pasimaitina pakankamai. Ar mažylis valgo, galima nustatyti, kai girdėti ne tik žindimo, bet ir rijimo garsai. Tai gerai parodo ir geras pamaitinto vaiko miegas. Jeigu jo pilvelis pilnas, o vystyklai sausi, jis iškart po maitinimo turėtų nugrimzti į ramų miegą.

Kiti signalai, rodantys, kad naujagimis prisimaitina iki soties:

 • Iki šeštosios savaitės mažylis sušlapina vystyklus apie šešis kartus per parą ir nuo dviejų iki penkių kartų skystokai ir gelsvai pasituština. Kai kurie naujagimiai taip gerai suvirškina pieną, kad tuštinasi labai retai.
 • Vaiko šlapimas šviesiai geltonas, o ne tamsiai geltonas arba oranžinis.
 • Po kiekvieno maitinimo Tau atrodo, kad Tavo krūtys minkštos ir tuščios.

Galima tikėtis, kad pirmąją gyvenimo savaitę vaikas neteks truputį svorio. Paprastai numetama apie 6-10 proc. gimstant buvusio svorio. Vėliau naujagimis palengva turi sunkėti ir baigiantis trečiajai savaitei jis turėtų vėl sverti tiek pat, kiek svėrė gimdamas. Per tą laiką jo burnytė turi suapvalėti. Jeigu Tau atrodo, kad Tavo mažylis vystosi netaisyklingai, neauga jo svoris, arba jeigu nerimauji, kad gali turėti per mažai pieno, kreipkis į gydytoją arba naujagimių raidą prižiūrinčią seselę.

Ar ne per mažai?

Gali pajusti, kad Tavo vaikas maisto gauna per mažai. Nors vaiką maitinai ilgai ir jautiesi "tuščia", mažylis vis tiek gali atrodyti alkanas. Šitaip gamta stengiasi, kad pieno gamyba Tavo organizme neatsiliktų nuo vaiko augimo spartos.

Kad pieno gamintųsi daugiau, leisk vaikui maitintis taip dažnai, kaip jis norės. Be to, turi gerti daug skysčių ir daug ilsėtis. Tai reiškia, kad vieną ar dvi dienas daugiau laiko turėsi skirti maitinimui ir poilsiui nei kitiems dalykams. Gali neabejoti: kol mažylis energingai žinda ir normaliai šlapinasi ir tuštinasi, jam tikrai nieko blogo nėra.

Prisiderinti prie padidėjusių vaiko poreikių Tavo organizmui reikia nuo 36 iki 48 valandų. Vaikas turi žįsti pakankamai dažnai, kad Tavo kūnas suprastų jam perduodamą signalą. Todėl turi jam tai leisti. Jeigu duosi jam buteliuką, jis aptings, ir Tavo organizmas neišmoks teisingai suprasti "užsakymo" pateikti daugiau maisto.

Visoms krūtimi maitinančioms motinoms pasitaiko laikotarpių, kai pasiūla netenkina paklausos. Šią problemą gamta sprendžia didindama žindimų dažnumą. Atsipalaiduok ir džiaukis šiuo natūraliu ritmu.

Pienas per atstumą

Jeigu grįžti į darbą, gali ir toliau maitinti vaiką savo pienu. Pakanka tik vieną ar du kartus per dieną jį ištraukti ir atnešti namo, kad mažylis visą dieną turėtų kuo maitintis. Patariame būtent taip ir daryti. Tai vienintelis būdas išsaugoti artimą ryšį su vaiku būnant toli nuo jo.
Yra keli pieno traukimo būdai - rankomis, rankiniu pientraukiu arba elektriniu pientraukiu. Dažnai maitinant krūtimi vakare ir naktį išlieka reikiamas pieno gamybos tempas, be to, patenkinsi savo poreikį būti šalia vaiko, kurio pasiilgsti būdama darbe.

Ištrauktą pieną kambario temperatūroje galima laikyti nuo šešių iki aštuonių valandų. Šaldytuve arba šaldiklyje pienas gali stovėti nuo 3 iki 5 dienų, nes jame yra natūralių konservantų. Norėdama savo pieną panaudoti vėliau, gali jį ir užšaldyti. Tačiau tokiu atveju jis neteks dalį savo atsparumą didinančių savybių, nors jame ir toliau liks kuo geriausiai subalansuoti Tavo vaikui reikalingi maistiniai elementai. Pieną galima atšildyti šiek tiek palaikius kambario temperatūroje arba padėjus po šilto vandens srove. Atšildyto pieno dar kartą užšaldyti negalima.

Ilgiau laikomą pieną reikia švelniai suplakti, nes paviršiuje susikaupia riebalų sluoksnelis. Pieną reikia išmaišyti taip, kad jis galėtų laisvai pratekėti pro čiulptuko skylutes ir vaikas galėtų gerai pasimaitinti.

Susirask darbe švarią, nuošalią, ramią vietą, kurioje galėtum ištraukti pieną. Pamatysi, kokios naudingos įtakos tai turės Tavo požiūriui į šį procesą bei jo veiksmingumui. Jeigu tokios vietos nerasi, garsiai ir aiškiai tai pasakyk. Daugelis darbdavių tokiais atvejais mielai padeda. Tačiau norėdami padėti, jie turi žinoti, ko reikia Tau ir kitoms įmonėje dirbančioms maitinančioms motinoms. Suteikdami tokią pagalbą, darbdaviai gali tikėtis gryno pelno: mažojo žmogeliuko tėvai ims mažiau laisvadienių (nes jiems rečiau reikės slaugyti sergantį vaiką), ir darbdavys bus labiau patenkintas savo darbuotoja; be to, bus mažesnė kadrų kaita.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Kūdikio maitinimas krūtimi yra bene gražiausias ir intymiausias vaiko ir mamos santykis, manau, kad būtina, jog kuo daugiau mamyčių maitintų savo mažylius krūtimi, nes motinos pienas skatina geresnę vaiko  raidą ir protinį vystymąsi.

Ačiū už naudingą info. Pati dabar laukiuosi, tai daug skaitau šia tema, kitaip tariant, ruošiuosi. Šis straipsnis tikrai vienas iš informatyviausių, labai detaliai viskas pateikta. Taip pat galvoju įsigyti pientraukį, kad kūdikio maitinimas krūtimi būtų lengvesnis.

Labas. Ačiū už labai aktualią informaciją. Tikrai maitinimas krūtimi ne tik vaikui, bet ir motinai yra labai svarbūs. Tikrai labai gaila, kai kitos motinos neturi pieno ir negali maitinti vaiko.

Kūdikio maitinimas krūtimi tikrai nuostabus dalykas, ir labai reikalingas pačiam vaikui. Galima tik pasidžiaugti, kad pastaruoju metu maitinančios krūtimi moterys sulaukia tiek daug palaikymo.

Nu kur jau jos nezindo.Ir cia teikiama informacija apie zindyma labai noriai.Vos pradejus lankytis pas daktarus,jie klausia ar maitinsi krutimi.Ir jei maitini, tave labai palaiko, duoda informacija kur gali kreiptis i busimu mamyciu susiburimus kur lektoriai tau teikia informacija.Kita problema yra jei esi Airijoj nesenai ir nekalbi anglu kalba.

Svieki, esu nėščia ir po keletos dienų tūrėčiau jau gimdyti.Gyvenu Airijoje, o čia jos nežindo krūtimi, man niekas nesuteiks informacijos, kaip savo vaikeli žindyti taisiklingai, kaip jo galvyte palenkti kaip jį laikyti. Esu prisiklausiusi visko, bet labai norėčiau tvirtesnio atsakymo

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
 • You may quote other posts using [quote] tags.
 • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai