To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Gyditojas varto ligonio ligos istoriją ir klausinėja...

Gyditojas varto ligonio ligos istoriją ir klausinėja:
- O kiek jums metų?
- Greitai bus keturiasdešimt, - sako ligonis.
- Nebus...

  • Planuodamos nėštumą pradėkite gerti folio rūgštį. Ją reikia gerti kelis mėnesius prieš nėštumą ir nėštumo metu – bent tris mėnesius.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • 10 proc. sumažėjus alkoholio kiekiui vienam gyventojui, 20 proc. sumažėja vyrų mirtingumas nuo ligų, susijusių su alkoholio vartojimu, ir 5 proc. – visų savižudybių ir ...

Ar verta vėjaraupiais persirgti anksčiau?

Jau daugelį amžių visuomenėje yra paplitę „vėjaraupių" vakarėliai arba kitaip - susibūrimai, kurių metu sveiki vaikai atvedami pas sergantį vėjaraupiais tam, kad jie taip pat užsikrėstų šia infekcija. Daugeliui tėvų kyla klausimas, ar taip elgtis yra teisinga?

Atsakymas į šį klausimą labai paprastas - vienareikšmiškai ne. Nuo senų laikų paplitusi nuomonė, jog vėjaraupiais verta persirgti anksčiau, tikrai nėra teisinga. Negalima teigti, jog ši nuomonė yra „laužta iš piršto". Greičiausiai daugelis žmonių taip mano todėl, jog daugelis vaikų serga nesunkia vėjaraupių forma, o daugelis suaugusiųjų - atvirkščiai, labai sunkia šios infekcijos forma, kuri dažnai turi neigiamų liekamųjų reiškinių. Visgi, prieš vedant savo vaiką į „vėjaraupių" vakarėlį reikėtų pagalvoti ir apie tuos vaikučius, kurie, visgi, serga labai sunkia vėjarapių forma.

Nedideliai daliai vaikų, vėjaraupiai komplikuojasi sunkiomis bakterinėmis odos bei poodžio infekcijomis, nervų sistemos pažeidimais - encefalitu (galvos smegenų uždegimu) ar meningitu (galvos smegenų dangalų uždegimu), sutrikusia rega bei dėl krešėjimo sutrikimų atsiradusiomis hemoragijomis. Odos bei poodžio bakterinės infekcijos savo ruožtu gali tapti generalizuotomis, kai bakterinis sukėlėjas patenka į kraują ir su krauju išplinta po visą organizmą. Deja, būna atvejų, kai tokios generalizuotos infekcijos baigiasi vaikučio mirtimi. Labai skaudžių pasekmių taip pat gali turėti encefalitas bei meningitas. Šie nervų sistemos pažeidimai dažnai nulemia smarkiai suprastėjusią atmintį, protinius gebėjimus. Taip pat reikėtų žinoti, jog persirgus vėjaraupiais, vėjaraupių virusas nėra sunaikinamas. Jis visam gyvenimui lieka žmogaus nervų sistemoje, o vyresniame amžiuje ar susilpnėjus imunitetui gali sukelti ne mažiau sunkią infekcinę ligą - juostinę pūslelinę. Šios ligos metu atsiranda smarkus tam tikros kūno vietos neuralginis (labai aštrus, sunkiai pakeliamas) skausmas, o po kelių dienų toje zonoje oda parausta ir atsiranda pūslelinis bėrimas, einantis palei nervų eigą. Dažnai šios pūslelės komplikuojasi bakterine odos infekcija, kuri taip pat kaip ir vėjaraupių metu, gali generalizuotis. Be to, daugelį žmonių, persirgusių juostine pūsleline, kamuoja poherpetinė neuralgija - nuolatiniai stiprūs neuralginiai skausmai.

Todėl prieš vedant savo vaiką į „vėjaraupių" vakarėlį reikėtų gerai pagalvoti, ar tai daryti verta. Nors vaikystėje persirgti vėjaraupiai dažniausiai nesikomplikuoja, visgi, kogero nė viena mama ar tėtis nenorėtų patekti į tą nedidelį procentą, kuriems vėjaraupiai pasireiškia labai sunkia forma. Net ir tėvų, kurie persirgo labai lengva vėjaraupių forma, vaikai gali susirgti labai sunkiais, kartais net gyvybę kainuojančiais vėjaraupiais.

Kyla dar vienas klausimas, o kaip tuomet apsaugoti savo vaiką nuo sunkios vėjaraupių formos ateityje? Atsakymas labai paprastas. Pati efektyviausia ir saugiausia apsaugos priemonė nuo vėjaraupių yra vakcina. Paskiepijus vaiką dviejomis vėjaraupių vakcinomis, galima būti ramiems - jūsų vaikas vėjaraupiais apskritai nesusirgs!


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai