To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Pas gydytoją atėjo ligonis. Daktaras jo ir klausia...

Pas gydytoją atėjo ligonis. Daktaras jo ir klausia:
- Ar padėjo vaistai?
- Taip, tiesiog labai... Sūnus daugiau nebekosi, man nuo jų nebeskauda nugara, o likučiais žmona langus nuvalė...

  • Naujagimį bent iki 6 - 12 mėnesių maitinkite krūtimi. Taip jis gaus reikalingiausias medžiagas vystymuisi bei augs sveikas ir protingas.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Daugiau nei 90 proc. gimdos kaklelio vėžiu susirgusių moterų būna užsikrėtusios žmogaus papilomos virusu (ŽPV). ŽPV - tai daugiau nei 100 virusų grupė.

Apsinuodijimas smalkėmis

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro duomenimis, jau šiais metais trys mažamečiai vaikai apsinuodijo smalkėmis.

Ir nors šie skaičiai palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu yra žymiai mažesni, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos Neinfekcinių ligų profilaktikos skyriaus vedėjos pavaduotoja Viktorija Andreikėnaitė pataria kaip išvengti skaudžių nelaimių.

Vėsiuoju metų periodu patalpose, kuriose kūrenamos krosnys, naudojamos nesaugios dujinės viryklės, kyla pavojus apsinuodyti smalkėmis. Smalkių gali atsirasti kai krosnyje dega malkos ir nėra geros ventiliacijos, nevalyti dūmtraukiai, apgriuvusios ir netvarkingos krosnys ar būnant garaže, kuriame yra automobilis su veikiančiu varikliu, net jeigu garažo durys atidarytos. Nepilno degimo produktai, patekę į nevėdinamas patalpas, užteršia orą, kuriuo kvėpuojant įvyksta intokcikacija. Anglies monoksidas (CO) arba smalkės yra labai klastingos, nes neturi nei kvapo, nei spalvos. CO į organizmą patenka ir iš jo išsiskiria pro kvėpavimo takus.

Kodėl apsinuodijimas smalkėmis yra pavojingas?

Viktorija Andreikėnaitė sako, kad patekęs į organizmą anglies monoksidas net 200 kartų greičiau nei deguonis jungiasi su hemoglobinu ir sutrikdo organizmo aprūpinimą deguonimi. Žmogus kvėpuoja, tačiau deguonis jo kraujyje necirkuliuoja. Dėl deguonies trūkumo žmogus pradeda dusti, pažeidžiama nervų sistema, taip pat pakenkiama kepenims, raumenims, kaulams bei kitoms žmogaus organizmo sistemoms. Apsinuodijęs žmogus pats sau pagalbos suteikti nebepajėgia. Jei laiku nesuteikiama pagalba apsinuodijusiam smalkėmis nelaimėliui, žmogus gali ir numirti.

Kaip išvengti apsinuodijimo smalkėmis?

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro specialistė pataria, kad pirmiausia kiekvienais metais prieš šildymo sezoną reikėtų patikrinti šildymo įrengimus (krosnis ir židinius) ar jie yra tvarkingi, įvertinti ventiliacinės sistemos efektyvumą. Reikėtų šildymo sezonu nedeginti atliekų buitinėse krosnyse, nes deginant atliekas susidaro didžiausia anglies monoksido koncentracija, kuri nusėda ant vidinių kamino sienelių ir susidarius didesniam jų sluoksniui, galimi savaiminiai gaisrai. Vis dėlto, geriausia būtų kaminus išvalyti prieš šildymo sezoną. Krosnies sklendę visiškai uždarykite tik įsitikinę, kad ugnis baigė rusenti. Šaltuoju metų periodu venkite šildyti patalpas dujinėmis viryklėmis ar orkaitėmis. Daugelis žmonių šiuo sunkiu ekonominiu metu taip bando šildyti patalpas. Nepalike garaže užvestų automobilių. Jei automobilį šildote, tai darykite lauke, o ne garaže. Jeigu jau remontuojate automobilį patalpoje, naudokite specialiai tam skirtus įrenginius, užtikrinančius saugų išmetamųjų dujų pašalinimą iš uždaros patalpos. Pasirūpinkite tinkama gyvenamųjų patalpų ir garažo izoliacija. Namuose imkitės visų saugumo priemonių, kad nekiltų gaisras. Nepalikite mažamečių vaikų be priežiūros, ypač kada kūrenasi krosnis ar židinys. Niekada nerūkykite lovoje ir neeksploatuokite nesaugių krosnių. Rekomenduojama namuose įrengti CO detektorius. Jam suveikus, galėsite palikti patalpas ir jas išvėdinti. Kilus gaisrui, nedelsiant pasišalinkite iš patalpų.

Požymiai ir pasekmės

Apsinuodijus smalkėmis, žmogus pajunta galvos skausmą ir svaigimą bei pulsavimą smilkiniuose. Pasireiškia ir bendras silpnumas, atsiranda pykinimas, vėmimas, mieguistumas, haliucinacijos, pradeda ūžti ausyse. Galiausiai sutrinka žmogaus koordinacija, kūno oda tampa ryškiai raudonos spalvos, pirmiausia veidas, vėliau ir kitos kūno vietos, žmogus alpsta, prarandama sąmonė.

Apsinuodijimo pasekmės priklauso nuo smalkių koncentracijos ir laiko, kiek žmogus praleidžia patalpoje. Jei anglies monoksido koncentracija ore yra didelė, per kelias minutes žmogų gali apimti snaudulys ir dingti sąmonė, netgi nespėjus pajusti skausmo. Apie 40 proc. namuose sudegusių žmonių mirė lovose, nepabudę iš miego, taigi, ir nepajutę kančių.

Kur galima kreiptis ir kokią pirmąją pagalbą galima suteikti žmogui apsinuodijus?

Neinfekcinių ligų skyriaus vedėjos pavaduotoja pataria, jeigu jau nežinote ką daryti, visada galima skambinti į Apsinuodijimų informacijos ir kontrolės centrą. Bet pirmiausia, jeigu žmogus blogai pasijaučia ir įtaria, kad galėjo apsinuodyti smalkėmis, reikia kuo greičiau išeiti į gryną orą. Jeigu pats nukentėjusysis išeiti negali, reikia jį išnešti į gryną orą. Atsagstykite drabužius, kad žmogui būtų lengviau kvėpuoti. Jeigu jau kvėpavimas sutrikęs arba žmogus nustoja kvėpuoti, atlikite dirbtinį kvėpavimą. Skubiai iškvieskite greitąją medicinos pagalbą arba patys vežkite į gydymo įstaigą.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai