To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Ponas daktare, aš buvau pas vaistininką...

- Ponas daktare, aš buvau pas vaistininką, ir jis man patarė...
- Na taip, žinoma, prieš tai, kad nueitumėt pas gydytoją, Jūs nuėjot pas vaistininką,- sako supykęs daktaras.- Įdomu, kokį gi kvailą patarimą jis Jums davė?!
- Jis patarė man kreiptis į daktarus...

  • Nėštumo metu valgykite kepenis. Tačiau tai turi būti galvijo kepenys, pirktos iš patikimo ūkininko.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Užkandžiavimas pistacijų riešutais dukart per dieną pastebimai sumažina cholesterolio kiekį kraujyje ir tikimybę susirgti širdies ligomis.

Nėščiųjų sveikata

Nėštumo dydžio ir gimdymo termino įvertinimas

Kada gimdyti? Gimdymo data? Čia pateiktos schemos, kuriomis remiamasi nustatant, kiek laiko moteris yra nėščia ir kada turėtų gimdyti. Taigi nėštumo dydis ir gimdymo data nustatomas, remiantis:

Peršalimas nėštumo metu

Varvanti nosis, čiaudulys, galvos bei gerklės skausmas - dažniausiai, pajutę šiuos simptomus nemanote, jog susirgote rimta liga. Visgi, kas slypi po šiais simptomais ir ar jie pavojingi nėščiosioms?

Aborto pasekmės

Jau daugelį amžių visuomenėje vyksta atvira diskusija, susijusi su nėštumo nutraukimu. Vieni iš diskutuojančiųjų aktyviai pasisako už abortus, kiti - prieš.

Ar sifilis turi įtakos nėščiai moteriai ir jos kūdikiui?

Sifilis - gana lengvai lytiškai plintanti liga, kuri negydoma gali sukelti rimtų sveikatos problemų tiek motinai, tiek jos kūdikiui.

Depresija nėštumo metu

Nėštumas turėtų būti vienas laimingiausių laikotarpių moters gyvenime. Visgi, daugeliui moterų nėštumas yra gyvenimo periodas, kuris dažnai lydimas baimės, liūdesio, nerimo jausmo ar depresijos.

Depresija po gimdymo

Depresija po gimdymo yra nuotaikos sutrikimas, kuris dažniausiai pasireiškia liūdesiu, pykčiu, nevisavertiškumo jausmu bei abejingumu naujagimiui.

Cukrinis diabetas ir nėštumas

Jei sergate pirmo ar antro tipo cukriniu diabetu ir esate nėščia ar planuojate greitu metu pastoti, turėtumėte žinoti, kaip elgtis nėštumo metu, kad pagimdytumėte sveiką kūdikį.

Medikamentinis abortas

Pasaulyje 22 proc. nėštumų baigiasi abortu. Vadinasi, daugumai moterų iki 45 m. amžiaus gali tekti po vieną tokį atvejį. Jei naudojama efektyvi kontracepcija, abortų ženkliai mažėja.

Seksas nėštumo metu vaisiui nekenkia

Naujas tyrimas rodo, kad moterys gali mylėtis nėštumo metu ir nesibaiminti, jog reguliarus seksas pakenks kūdikiui.

Taigi nėra jokio įrodymo, kad reguliarus mylėjimasis didina pirmalaikio gimdymo tikimybę ar sukelia kitus pavojus.

Nėštumas ir svoris

Nėštumas ir svoris. Pastojusi nusipirkite svarstykles. Net didžiausia dietų maniakė taip dažnai nesisveria, kaip nėščia moteris. Žinoma, svorį galite sužinoti ir pasisvėrusi per eilinę apžiūrą, tačiau apžiūros gana retos, o svorį reikėtų sekti kasdien (o ne kartą per mėnesį). Turėdamos svarstykles namuose, galėsite stebėti, nuo kokių produktų organizme labiau kaupiasi skysčiai, kada svoris pradeda augti per greitai ar atvirkščiai.

Žavinga mamytė po gimdymo: realybė ar mitas?

Jaunystėje kiekviena mergina nori atrodyti madingai ir stilingai: perkasi prabangius rūbus, stebi mados tendencijas ir stengiasi visuomet būti populiarumo viršūnėje. Ji tiksliai žino kokio dydžio kulniukai turi būti šį pavasarį, kokiu metų laiku ir kokie kvepalai vertinami ir ką reikia įsigyti šiandien, kad būti stilinga rytoj.

Vaisius žagsi

Mamos sako, kad jaučia trumpus, ritmiškus kūdikio judesius įsčiose ir tai vadina žagsėjimu. Ar tikrai vaisius įsčiose žagsi?

Nėščiosios mityba

Nėštumo metu moteriai tenka prisiimti atsakomybę ne tik už savo, bet ir už dar vieno žmogučio sveikatą. Net jei moteris ir nelabai rūpindavosi sveika gyvensena, nėštumo metu dažnai pasikeičia požiūris, ir, jei moteris iš tikrųjų atsakinga ir motyvuota, dažnai pradeda keisti įpročius naujagimio labui. Čia sudėti svarbūs patarimai, kaip tai padaryti.

Nėštumas ir karščiai

Dauguma nėščiųjų, deja, priverstos taikstytis su išvirkštine vasaros mieste puse: karščiu, užterštu oru, tinstančiomis kojomis, troškuliu bei kitais nemaloniais pojūčiais. Kaip juos įveikti, būsimoms mamoms gali patarti gydytojai ginekologai.

Nėštumo toksikozė: ar reikia bijoti?

Ką tik išgirdote džiugią žinią - pagaliau laukiatės išsvajotojo vaikelio! Tačiau daugeliui moterų džiugų laukimą jau visai netrukus aptemdo varginantis pykinimas, prasta savijauta ar nuotaika...

Opioji nugara

Pusę nėščių moterų vargina nugaros skausmai, o gimdymo skausmą patiria apie 9 proc. moterų. Mažėjančia tvarka jis pasiskirstęs šiose srityse: kryžmens, juosmens kryžmens, juosmens, kaklo krūtinės ląstos ir likusiose srityse. Manoma, kad tai normalu ir laikui bėgant praeis.

Kokie pratimai tinka nėščioms moterims?

Saikinga 30 minučių mankšta kasdien nėščioms moterims padeda nepriaugti svorio, kovoti su nėštumo metu kylančiais skausmais, o retkarčiais net įveikti nemigą.

Pogimdyminė depresija

Dauguma iš mūsų tikriausiai esame girdėję apie pogimdyminę depresiją. Vienos nėščiosios baiminasi tokios būsenos, kitos galvoja, kad tikrai niekad nesusirgs, trečios tiesiog „plaukia pasroviui", per daug minčių tam neskirdamos.

Nėščioji ir kompiuteris

Negalime įsivaizduoti gyvenimo be kompiuterio, kompiuteris namuose, kompiuteris darbe. Jei „normaliame gyvenime" apie jį moterys nė nesusimąsto, tai pradėjus lauktis vaikučio iškyla aibės klausimų. Kaip darbas su kompiuteriu atsilieps mamos sveikatai, o kas bus su vaikučiu?

Nėščiųjų muzikavimas

Apie prenatalinį muzikos ugdymą pasakoja nėščiųjų muzikinio sveikatinimo centro „Sveikutis" vadovė muzikos mokytoja ekspertė Lolita Navickienė.

Persileidimas

Persileidimas - tai nėštumo nutrūkimas, kuris įvyksta savaime, iki 22 nėštumo savaitės (vėliau įvykęs nėštumo nutrūkimas vadinamas priešlaikiniu gimdymu). Manoma, kad bent kartą yra persileidusios apie 20 - 30 proc visų gimdžiusių moterų.

Nėštumas ir venos

Hemorojumi ir išsiplėtusiomis kojų venomis skundžiasi kas 3-5 nėščia ir neseniai pagimdžiusi moteris.

Intymioji higiena

Nėštumo metu pagausėja makšties išskyrų. Dėl jų prisireikia dažniau praustis. Tačiau persistengti nederėtų. Natūrali makšties terpė yra apsauginis barjeras, neleidžiantis daugintis kenksmingiems mikroorganizmams. Nėštumo metu dėl hormonų poveikio ši terpė pakinta.

Nėštumo požymiai ir diagnostika

Turbūt kiekviena vaisingo amžiaus moteris yra susidūrusi su dilema - "gal aš nėščia", "kokie nėštumo požymiai"? Subjektyvūs nėštumo požymiai yra pykinimas, vėmimas, silpnumo jausmas, valgymo ypročių pasikeitimas, krūtų pabrinkimas, apetito, nuotaikų svyravimas. Šie požymiai gali būti skirtingi kiekvienai moteriai, kai kurioms visai nepasireiškia. Tai - abejotini nėštumo požymiai. Tokie požymiai gali atsirasti ir kitų būklių ar ligų metu, todėl nevalia jais aklai pasitikėti ir išsigąsti ar apsidžiaugti.

Nėščia moteris turi maitintis sveikai

Nėščios moters organizme vyksta daug pokyčių, reikalaujančių papildomos energijos ir maisto medžiagų, todėl mityba turi būti įvairi, nes nuo to priklauso nėščios moters ir vaisiaus būklė.

Nėštumas ir mažakraujystė

Nėštumo metu padidėja geležies poreikis, nes mamos turimą geležį pasiima vaisius. Vaisiui geležies nepritruks, gamtos taip suplanuota, kad vaisius gali pasiimti geležies tiek, kiek reikia, nepriklausomai nuo to, kiek tos geležies liks mamai. Vaisus pradeda kentėti nebent tada, kai mamos kraujyje geležies sumažėja iki kritinės ribos (hemoglobino kiekis kraujyje mažesnis nei 90 g/l).

Nėštumas ir mamos dantys

Dažni gimdymai, maitinimas krūtimi nereiškia, kad dėl to suges dantys. Ne vaisius sugadina mamos dantis, bet pati mama dėl nežinojimo pakenkia sau.

Atvykimas į ligoninę

Kaip turėčiau pasiruošti prieš guldamasi į ligoninę?

Nėščiųjų tinimai

Dauguma nėščių moterų antroje nėštumo pusėje jaučia, kad ima tinti. Atrodo, kad kūnas nenori atiduoti skysčių, oda pabrinksta, tampa tarsi vandeninga. Tinimus jaučia ir daugybė ne nėščių moterų, todėl šie patarimai tiks daug kam.

Nėščiųjų pykinimas

Pykinimas maždaug dviems trečdaliams moterų apkartina nėštumo pradžią. ,,Pavojingiausias" laikotarpis šiuo atžvilgiu - 6 - 12 nėštumo savaitės. Paprastai negalavimas išnyksta taip pat netikėtai, kaip ir prasidėjo. Tačiau šiuo metu pakeitus savo įpročius ir mitybą daugeliu atvejų didelių nemalonumų galima išvengti.




Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai