Naujausi straipsniai
Vidurius laisvinančiųjų reklama...Vidurius laisvinančiųjų reklama:
Vaistų paieška
|
Kūdikio maitinimas
2011, Vasaris 11 - 14:40
Šiame straipsnyje peržvelgsime naujausias kūdikių maitinimo rekomendacijas, pagrįstas moksliniais tyrimais. Norime padėti tėveliams atsikratyti mitų apie kūdikių mitybą bei išauginti sveikus vaikučius. Kaip maitinti kūdikį iki 6 mėnesių? Apie natūralaus maitinimo naudą ir reikalingumą jau esame kalbėję (žr. kodėl verta maitinti krūtimi). Savo vaiko sveikatos labui, nenumokite ranka į maitinimą krūtimi. Pagal Pasaulinės sveikatos organizacijos rekomendacijas, maitinti krūtimi reikia iki 6 - 12 mėnesių. Kiti rekomenduoja tai daryti bent jau iki 4 mėnesių. Iki 6 mėnesių kūdikis turi gauti tik motinos pieną (retais atvejais, jei tai neįmanoma - specialų mišinuką), jokio kito maisto bei gėrimo jam duoti negalima. Beje, pasiteisinimas „neturiu pieno" reiškia, kad nenorite maitinti krūtimi, neteisingai maitinote arba yra problemų šeimoje. Laktacija labai priklauso nuo psichologinės būsenos, todėl maitinančios moters vyras bei kiti šeimos nariai turėtų kuo daugiau moteriai padėti. Geras poilsis, saugumo jausmas skatina laktaciją, o nerimas, rūpesčiai mažina pieno gamybą. Be to, jei dingo pienas, pasidomėkite savo miesto gydytojais - laktologais (dažniausiai tai - pediatrai). Kada ir kuo pradėti primaitinti? Iki 6 mėnesių kūdikio virškinimo traktas yra nepakankmai išsivystęs ir nepasirengęs priimti kitokį maistą išskyrus motinos pieną. Nuo šešto mėnesio kūdikis jau pradeda valgyti iš šaukštelio, jo virškinamasis traktas pamažu subręsta įvairesniam maistui. Todėl tokį kūdikį reikėtų pradėti primaitinti (šalia motinos pieno) kruopų košyte ar virtomis daržovėmis. Geriausia pradėti nuo ryžių tyrės, vėliau po truputį išbandyti kitas. Tokias tyreles galima paskaninti motinos pienu, trupučiu sviesto ar aliejaus. Nustatyta, kad morkos gali alergizuoti, todėl bent jau iš pradžių geriau jų venkite. Vėliau kas mėnesį galima įvesti kitus produktus. 6,5 - 7 mėnesį vaikui galima duoti trintų vaisių bei sulčių. Beje, tinka tik obuolių, vyšnių bei serbentų sultys. Kitos gali sukelti alergijas. 7 - 8 mėnesį reikėtų duoti trintos mėsos, kepenų (sveikiausios - ekologiškos jautienos kepenys). Nuo 10 mėnesio galima duoti varškės, kiaušinio, jogurto, žuvies. Beje, šie produktai gali alergizuoti, todėl jų negalima duoti anksčiau nei nuo 10 mėnesio, o pradėjus duoti, vaikutį reikia atidžiai stebėti. Dar keli patarimai
|
Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.
Komentarai
Ala — 2012, Rugsėjis 7 - 16:31
Straipsnis paremtas asmenine nuomone bei is nuogirdu susidarytomis isvadomis. Deja tokie diletantiski pareiskimai gali pakenkti mamyciu psichologinei busenai ir dar labiau sustiprinti pogimdyvines krizes rizika. Autorius turetu viesai atsiprasyti ir apmastyti savo gebejimus.
— 2011, Kovas 29 - 16:43
Mielosios, ir as pasipiktinau tokiu kategorisku straipsniu. Kovojau uz kiekviena pieno lasa: ir ilsejausi dienomis, ir valgiau ir t.t. Ir jau nekalbu apie pirma maitinimo menesi, kai cypiau ir verkiau is skausmo del nuzistu krutu. Maitinti be proto norejau. Net nescia budama sapnuodavau, kad maitinu vaikeli. O eme mazeti pienas apie 4 men ir nors tu ka. Nakti maziukas kas valanda valgydavo, kol galiausiai pats nebeeme kruties. Suprantu, kad mamos pieno niekas nepakeis, bet per prievarta nepriversiu daugiau pieno teketi:)
Va — 2011, Kovas 8 - 15:30
Nesutinku ir as nei del pieno, nes pas mus taip pat problema buvo su juo didele, bet tai ilga istorija. Taip pat del to normalaus maistelio pradzios... Ryziai?? Pirma karta girdziu. O ir mesyte gerokai anksciau pradejau duoti ir tikrai uzaugom sveiki, druti. Duodavau ir sausainuka pagriauzti, o sako cukraus negalima, nes veliau ATSILIEPS cukriniu diabetu! Ne - tai GALI atsiliepti, bet ne butinai atsilieps. Musu tevai leliukai budami tikrai gavo ir cukriuko ir druskytes, tai jie visi turetu buti diabetikai ir hipertenzikai, ar kaip cia pavadint, bet kazkaip taip nera.. Ir del morku - mamyciu klubo laidoje sake, kad pirmoji kosyte turetu buti vienu morku kosyte! Tai ko dabar klausyti? Aciu Dievui, turejome labai "zemiska" gydytoja, kuri nesivaike mados reikalu ir labai "zemiskai" ir realiai patarinejo mums maistelio klausimais :)
L — 2011, Vasaris 11 - 20:46
cia ir apie motinos piena nesamones raso, visko turejau, ir paramos ir gera mityba ir vandenio kibirais, o pieno kaip nebuvo taip nebuvo, o maitinau taip daznai kaip tik imanoma, kad jo tik atsirastu 3 men prasikankinau kas 2 valandas budindama leliu ir maitindama krutine, o galiausiai reikejo pastoviai misinuko duoti, nes maze alkana vis jausdavosi. O kaip maitinti kudiki patikekit tikrai gerai zinojau, visa savaite kas 2 val diena is dienos specialistai tikrindavo ar teisingai duodu, nes ligoninei gulejome, taip kad man tikrai niekas neirodys, kad pieno turi kiekviena jei tik pakankamai myli savo vaikucius ir stengiasi.
jur — 2011, Vasaris 11 - 13:53
kaži kokiai čia "moksliniais tyrimais" remtasi rašant šį straipsnį... pirmą kartą dirdžiu, kad reikia pradėti nuo ryžių, juk tai ne lietuviškas produktas. Neduočiau savo vaikui ir kepenų, juk jos ne šiaip sau ką veikė jautuko pilve, o valė kenksmingas medžiagas.
L — 2011, Vasaris 11 - 20:51
nuo ryziu ir as prdejau maitinti savo maziuke, ir labai lenvai pripratome prie kosiu, nei spjaudesi nei nevalge, ryziai sumaisyti su mamos pienu ar misinuku identisko skonio kaip ir pienukas, tik kad tirstesnis ir maitinamas su sauksteliu, todel vaikas su didziausiu noru ja valge, o jau po keleto dienu kai priprato prie tirstos mases ir kitu darzoviu pabandziau duoti tai valge su didziausiu malonumu ir vis dra prase :)
Skelbti naują komentarą