To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Ponas daktare, aš buvau pas vaistininką, ir jis man patarė...

- Ponas daktare, aš buvau pas vaistininką, ir jis man patarė...
- Na taip, žinoma, prieš tai, kad nueitumėt pas gydytoją, Jūs nuėjot pas vaistininką,- sako supykęs daktaras.- Įdomu, kokį gi kvailą patarimą jis Jums davė?!
- Jis patarė man kreiptis į daktarus...

  • Nevalgykite daugiau negu 3g druskos per dieną, nes didelis natrio kiekis kraujyje gali būti viena iš hipertenzijos priežasčių.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Uoslės praradimas gali būti ankstyvas Parkinsono ligos požymis, rašoma žurnale Annals of Neurology. Aštuonerių metų trukmės tyrime dalyvavo 2267 vyrai.

Refliuksas ir stemplės išvarža skatina rinktis operaciją

Šiaulių ligoninės chirurgai Virginijus Jautakis ir Gintaras Skruodys per pusantrų metų atliko 15 antirefliuksinių bei stemplės išvaržos laparoskopinių operacijų. Refliuksas, arba gastroezofaginė liga, kai dėl nesandaraus skrandžio ir stemplės vožtuvo, taip pat dėl stemplės išvaržos rūgštus skrandžio turinys atpilamas į stemplę. Dėl nuolatinio stemplės dirginimo, rūgšties poveikio gali išsivystyti stemplės vėžys.

Anot chirurgo Gintaro Skruodžio, tai labai dažna liga - rūgšties kilimu, rėmeniu, ypač gausiau pavalgius, pasilenkus, keliant svorį, skundžiasi daug žmonių. Liga paūmėja, kai nesilaikoma mitybos, poilsio režimo. Dažniausiai šią ligą gydo gastroenterologai, šeimos gydytojai, tačiau kai medikamentinis gydymas išvargina, tampa nebeefektyvus, ir tais atvejais, kai aptinkama stemplės išvarža, siūloma operuoti.
Stemplinės angos išvarža - tai pro platesnės stemplės angą prasiveržęs skrandžio dugnas. (medicinoje skrandžio dugnas yra jo viršutinė dalis). Dėl šios išvaržos deformuojamas stemplės ir skrandžio vožtuvas, todėl neišvengiama atpilamos rūgšties poveikio. Išvarža yra esminė chirurginės operacijos indikacija.

I chirurgijos skyriaus vedėjas Virginijus Jautakis sako, jog ši antirefliuksinė operacija, dabar vadinama fundoplikacija, yra seniai žinoma. Pirmą kartą ją atliko belgų chirurgas 1951 metais. Be abejo, tai buvo atviro pjūvio chururgija. Operacijos metu skrandžio dugnas atastatomas į vietą, susiaurinama anga ir suformuojamas funkcionuojantis skrandžio-stemplės vožtuvas. Atviru būdu daroma operacija yra palyginti sunki.

Išsivysčius laparoskopinei chirurgijai, labai daug pilvo ertmės operacijų daroma per mažą pjūvį. Lietuvoje ši antirefliuksinė operacija pirmą kartą atlikta 1994 metais.
Šiaulių ligoninėje daug specifinių operacijų pradėta, kai buvo įsigyti ultragarso skalpeliai, stabdantys kraujavimą. Be šio skalpelio tokia laparoskopinė operacija būtų neįmanoma. Visos Šiauliuose atliktos antirefliuksinės operacijos buvo sėkmingos, operuoti vidutinio amžiaus pacientai, iš kurių šiek tiek daugiau yra moterų.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai