To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Į psichiatro kabinetą įšliaužia žmogus...

Į psichiatro kabinetą įšliaužia žmogus.
- Na gi, kas dabar būsi? Krokodilas, driežas ar didelis smauglis? - teiraujasi supratingas psichiatras.
- Ne, daktare, aš tik labai bijau aukščio!- atsako ant grindų gulintis žmogus.

  • Planuojant nėštumą, folio rūgštį reikia gerti abiem! Kai moteris pastoja, ji folio rūgštį turėtų vartoti dar keletą mėnesių.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Prancūzijos, JAV ir Islandijos mokslininkai nustatė genomo sritį, kurio genai apsprendžia ar rūkantis asmuo sirgs plaučių vėžiu. Rūkymas sukelia devynis iš dešimties plaučių vėžio ...

Sveikas gyvenimas

Daržovių dieta: ir sveika, ir skanu

Pusryčiams - obuolių pudingas, pietums - daržovių salotos, vakarienei - šviežių morkų sultys. Argi nemaistinga?

Stiprus imunitetas – ne tik apsauga nuo peršalimo

Dažniausiai žmonės imuniteto stiprinimą supranta kaip galimybę apsisaugoti nuo peršalimo ligų. Dominuoja nuomonė, jog jei ryklės gleivinės paraudimas, perštėjimas, galvos skausmas, karščiavimas ir kiti negalavimai kankina itin retai, vadinasi, imuninė sistema stipri. Medicinos specialistai perspėja, jog nusilpusio imuniteto žala gali būti kur kas didesnė nei peršalimo ligos.

Draugai tam, kad liga nesunaikintų gyvenimo

Tuomet, kai žmogus sužino sergąs sunkia lėtine liga, jį apninka panika bei ištinka šokas.

Kaip iš egzotinių kraštų neparsivežti maliarijos?

Kiekvienais metais labai daug mūsų tautiečių keliauja į įvairias pasaulio šalis, tačiau kelionės tai ne tik puikūs įspūdžiai ir poilsis, jų metu susiduriama ir su rizikos veiksniais sveikatai.

Mityba: kodėl tampame maisto įkaitais?

Valgymas - malonumas. Tačiau daugelis žmonių tai užmiršta ir kemša maistą tarsi dalyvautų lenktynėse. Kaip netapti maisto įkaitais?

Kaip numesti svorio?

Turbūt visi nors kartą girdėjo, jog liekną kūno sudėjimą lemia greita organizmo medžiagų apykaita. Taigi, ne vienam iš jūsų, matyt, iškilo klausimas - ką daryti, jei mano medžiagų apykaita yra lėta?

Kaip reaguoja organizmas, metus rūkyti

Išmeskite paskutinę cigaretę ir jau po pusvalandžio tapsite sveikesni! Pažvelkite, kas nutinka po to, kai surūkote paskutinę cigaretę gyvenime.

Inkstams – ne mažiau dėmesio nei širdžiai

Žymiausi šalies inkstų ligų specialistai šią savaitę buvo sugužėję į Panevėžį - Juozo Miltinio dramos teatre vyko konferencija, skirta kovo mėnesį minimai Pasaulinei inkstų dienai.

Psichologo patarimai: pavyduliauju jo kompiuteriui

Technika turi hipnozinį poveikį mums. Kuo sudėtingesnis gyvenimas, tuo sunkiau būti laimingam.

Psichoterapeuto Suganiako gydymo metodas

Savęs pažinimas, tai raktas į laisvę, o kadangi žmonės yra visiškai atitrūkę nuo savęs pažinimo, jų sąmone ir psichika naudojasi visi, norintys parduoti savo produktą. Daugybei žmonių galima įteigti viską, skonį, malonumą, moralę, ir t.t. Kol žmogus nesinaudoja žiniomis apie savo galvos turinį, tol jis vykdo valią tų, kurie pukiai išmano kaip veikia smegenys.

Rūpintis sveikata – mūsų pačių pareiga

Tyrimais nustatyta, kad žmogaus sveikata 20 proc. priklauso nuo aplinkos, 20 proc. nuo paveldimumo, 10 proc. nuo medikų ir net 50 proc. nuo gyvensenos, t. y. nuo to, kiek žmogus pats rūpinasi, kad išsaugotų savo sveikatą. Negailestinga statistika rodo, kad širdies ir kraujagyslių sistemos ligos yra labiausiai paplitusios ir dažniausiai sukelia mirtį.

Soja kaip pakaitalas

Sojos produktai yra dažnas pakaitalas, atsisakiusiems gyvulinės kilmės produktų. Sojos baltymai savo kokybe prilygsta gyvulinės kilmės baltymams ir yra lengviau virškinami.

Baimė gydytojams. Kaip elgtis kai vaikas bijo vizito pas gydytoją?

Čia rasite keletą patarimų, kaip nuraminti savo mažylį, kuris bijo gydytojo ar dantisto.

Tai gripas, ar tik paprastas peršalimas?

Atskirti gripą nuo peršalimo yra gana sudėtinga. Išmokite pastebėti skirtumus.
Bėganti nosis, kosulys, karščiavimas ir pulsuojantis galvos skausmas - kodėl jums taip negera? Ne visada lengva nustatyti, ar susirgote gripu, ar tik paprastu peršalimu.

Vaistai nuo peršalimo vaikams: saugumo aspektai

Tikriausiai, kai jūsų vaikas pasigauna virusą, jums iškyla klausimas, kokius vaistus pasirinkti, kad šie jam nepakenktų. Kadangi vaikams tinka ne bet kokios priemonės nuo peršalimo, čia pateiksime informaciją, kiek saugūs yra įvairūs vaistai.

5 būdai sustabdyti peršalimo ligų plitimą šeimoje

Šeimos rate net ir niekuo neišsiskiriantis peršalimas gali pridaryti bėdos. Kadangi jis perduodamas vieno šeimos nario kitam, šis menkas virusas gali sutrikdyti jūsų gyvenimus ištisoms savaitėms - ko pasekmė bus praleistos pamokos, neatėjimas į darbą, bemiegės naktys ir pakrikę nervai.

Rota viruso negydymo pasekmės

Rota virusas - vienas dažniausių mikroorganizmų, sukeliančių infekcinę diarėją (viduriavimą). Suaugusiesiems šis virusas dažniausiai pasireiškia lengva forma. Sveikų žmonių organizmas šį virusą visiškai sunaikina trumpiau nei per savaitę.

Antibiotikai tampa neveiksmingi

Šių metų spalio mėnesio moksliniame medicininiame žurnale „Lietuvos bendrosios praktikos gydytojas" buvo išspausdintas straipsnis apie mikroorganizmų atsparumą ir infekcijas.

Kaip atpažinti rota virusą?

Rota virusas - vienas dažniausių mikroorganizmų, kurie sukelia ūmų viduriavimą (diarėją) kūdikiams ir mažiems vaikams. Iki pekerių metų, šia infekcija bent kartą perserga bevek visi vaikai. Nors suaugusiesiems Rota virusinė infekcija ir nėra labai pavojinga, vaikams, o ypač kūdikiams, ji gali tuėti labai skaudžių pasekmių ar net baigtis mirtimi.

10 būdų, kaip išgydyti peršalimą

1. Gerkite kuo daugiau skysčių

Hepatitas A – vieniems statistika, kitiems – skausminga liga

Pastarosiomis dienomis žiniasklaidoje mirga antraštės apie virusinio hepatito A (VHA) proveržį Lietuvoje šiais metais. Visiems tėvams turėtų būti neramu, nes infekcija daugiausiai palietė vaikus Grigiškių pradinėje mokykloje, Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namuose ir romų bendruomenėje, kaip praneša Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras.

Ką daryti susirgus Rota virusu?

Deja, specifinio gydymo susirgus Rota virusu nėra. Būtent dėl to, labai svarbu imtis visų priemonių, kad galima būtų padėti organizmui, kuo greičiau įveikti šią infekciją. Sergant Rota virusu, svarbiausia yra įveikti dehidrataciją - skysčių trūkumą, kuris kyla dėl intensyvaus viduriavimo ir vėmimo, kylančio šios infekcijos metu.

Laimo ligos pasekmės

Deja, kasmet susirgimo Laimo liga atvejų daugėja. Taigi suprantama, jog kartu vis daugiau žmonių susiduria su šios ligos pasekmėmis, kurios gali labai pabloginti gyvenimo kokybę. Laimo ligos pasekmėms priskiriama: nervų sistemos pažeidimai, kraujagyslių - širdies sistemos sutrikimai, odos pažeidimai, užsitęsęs prakaitavimas, artritas (sąnarių uždegimas) bei lėtinio nuovargio sindromas.

Kaip gydomas erkinis encefalitas?

Erkinis encefalitas - viena svarbiausių virusinių centrinės nervų sistemos infekcijų Lietuvoje. Jį sukelia erkių pernešamas erkinio encefalito virusas (EEV). Deja, kaip ir daugeliui kitų virusinių infekcijų, erkiniam encefalitui specifinio gydymo kol kas nėra.

Ar pasyvus rūkymas pavojingas?

Tikrai taip! Pasyvus rūkymas (arba kitaip kvėpavimas kito rūkančiojo dūmais) tikrai kelia pavojų sveikatai. Pasyviai rūkant didėja rizika susirgti vėžiu bei kitomis kvėpavimo, širdies ir kraujagyslių ligomis. Toks rūkymo būdas taip pat pavojingas vaikams.

Klubo sąnario operacija – kas tai?

Klubo sąnario operacija, gana dažnai atliekama operacija, kurios tikslas - pakeisti susidėvėjusį ir prastą gyvenimo kokybę lemiantį klubo sąnarį. Dažniausiai atliekama tada, kai susidėvėjusio klubo sąnario funkcijos nebeišeina pagerinti neoperaciniu gydymu (vaistais, fizioterapinėmis bei kineziterapinėmis priemonėmis).

Gyvenimui grąžinti šizofrenija sergantys pacientai turi ateitį

Kiekvienas šizofrenija sergantis ligonis brangiai kainuoja valstybei. Statistiškai per metus šizofrenija Lietuvoje serga 1 iš 100 gyventojų.

Nuo ko prakaituoja žmonės?

Prakaitavimas - labai svarbus fiziologinis organizmo procesas. Normaliai kiekvienas žmogus ramybėje per parą išprakaituoja nuo 300 iki 500ml vandens. Prakaitas iš organizmo išskiriamas per prakaito liaukas, kurios yra išsidėsčiusios visame odos paviršiuje.

Kuo skiriasi erkinis encefalitas nuo Laimo liga?

Kasmet pavasarį ir vasarą girdime, jog daugėja žmonių, užsikrėtusių erkių pernešamomis ligomis - erkiniu encefalitu ir Laimo liga. Nors šios dvi ligos turi daugiau skirtumų, nei panašumų, visgi, daugelis žmonių jų neatskiria. Taigi, kuo iš tikrųjų skiriasi šios ligos?

Kas yra paranoja?

Paranoja - medicininis terminas būklei, kuriai esant žmogus tampa pernelyg įtarus, jį kamuoja persekiojimo manija, apibūdinti. Svarbu suvokti, jog paranoja nėra atskiras psichikos sutrikimas. Tai būklė, kuri gali pasireikšti daugelio psichikos sutrikimų metu - Alzheimerio ligos, šizofrenijos, intoksikacijos alkoholiu ar kitais medikamentais, po smegenų traumos.




Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai