To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Pas psichiatrą ateina žmogelis ir sako...

Pas psichiatrą ateina žmogelis ir sako:
- Mano namuose krokodilai naktį miegamajame bėgioja. Psichiatras:
- Tai jums pas veterinarą.

  • Planuodamos nėštumą pradėkite gerti folio rūgštį. Ją reikia gerti kelis mėnesius prieš nėštumą ir nėštumo metu – bent tris mėnesius.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Švedijoje beveik 100 proc. moterų gimdo su profesionaliu gydytoju, Nigerijoje gydytojo sulaukia tik 33 proc. gimdyvių.

Augalas degina kaip verdantis vanduo

Sosnovskio barščiais, kuriuos Aplinkos ministerija pripažino naikintina augalų rūšimi, kasmet nusidegina žmonės.

Zujūnuose (Vilniaus r.) gyvenantis Feliksas Augutis kreipėsi į redakciją norėdamas pasiguosti, kaip nukentėjo nuo Sosnovskio barščių.

Ne vienintelis nukentėjęs

Vyriškis saulėtą dieną padėjo kaimynui šienauti žolę greta šalimais esančio tvenkinio, kuriuo nesirūpina žemės savininkai. Be pirštinės jis nuskynė vieną galingo augalo lapą, pagalvojęs, kad tai - laukinis rabarbaras.
Paskui nenusiplovęs rankų, dar keletą valandų darbavosi lauke. Nejučia ranka pasitrynė nosį, paakį, nes netrukus pajuto keistą deginimą, perštėjimą. Pavakare pamatė, kad tos vietos paraudo ir patino. Kitą rytą ten jau formavosi pūslės.

Savigyda nepadėjo

F.Augutis suprato, kad tai gali būti nepažįstamo augalo dovanėlė. Kaimynai pasakė jo pavadinimą. Internete aptikęs informacijos, kad Sosnovskio barščio nudegintas vietas tinka tepti šaltalankių aliejumi, ponas Feliksas taip ir padarė. Deja, šie vaistai nepadėjo. Ant rankų ir veido pūslės didėjo, nudegintas vietas labai skaudėjo, pūslės neleido nieko paimti į rankas. F.Augutis nuskubėjo konsultuotis į Vilniaus rajono polikliniką.
„Laimė, gydytojo pasiūlyti vaistai tiko, nudegimai pradėjo gyti, aprimo skausmas", - pasakojo pagyvenęs vyriškis.

Užregistruojama kasmet

Kauno medicinos universiteto Greitosios pagalbos skyriaus vadovas Kęstutis Stašaitis teigė, kad vasarą medikai kasmet teikia pagalbą nukentėjusiesiems nuo Sosnovskio barščių. Kartais žmones tenka net paguldyti į ligoninę.
„Ant odos pastebėjus nuodingų sulčių pirmiausia reikėtų vengti saulės ir kenksmingą skystį nuplauti vandeniu. Tačiau ir be saulės augalo išskiriama medžiaga gali sudirginti odą ir sukelti uždegimą", - įspėjo K.Stašaitis.
Gydytojai nerimauja dėl Sosnovskio barščių plitimo mieste: „Šių augalų pilna visur. Net prie Kauno universiteto klinikų ir Santariškių klinikų veši nemenka giraitė".

Ne vienintelė priežastis

Odos ligų specialistė profesorė Gerimanta Balevičienė sakė kiekvieną vasarą konsultuojanti nukentėjusiuosius nuo Sosnovskio barščių.
„Jeigu žmogus prisiliečia prie šio augalo, o vėliau oda gauna ultravio letinių spindulių, ji parausta, patinsta, susidaro pūslės, erozijos, šašai. Tose vietose, kurias palietė augalas, prasideda odos uždegimas, fotodermatitas. Jis būna įvairaus sunkumo - vieniems oda tik parausta, kitiems - iškyla pūslės", - pastebėjo G.Balevičienė.
Pasak jos, Sosnovskio barštį pavojinga ne tik liesti, laužyti, bet ir būti arti jo. Augalo pavojingumas sustiprėja karštą dieną.
G.Balevičienė pastebėjo, kad fotodermatitą gali sukelti ir daugiau augalų (visų pirma rūtos), taip pat kosmetikos priemonės: lūpdažiai, kremai, losjonai. Jautrumą šviesai ir saulei sukelti gali ir kai kurie vaistai.

Pavojingai plinta

Botanikos instituto direktorius, mokslų daktaras Valerijus Rašomavičius pastebėjo, kad Sosnovskio barštis į kenksmingų ir naikintinų laukinių augalų sąrašą įtrauktas prieš ketverius metus.
Pasak V.Rašomavičiaus, iš Kaukazo kilę Sosnovskio barščiai į Lietuvą atkeliavo dar tarybiniais metais. Šis augalas tuomet laikytas itin tinkamu silosui. Tada niekam nerūpėjo, kad jis nuodingas.
Suvešėję Sosnovskio barščiai nustelbia kitą augmeniją. Be to, jie subrandina tūkstančius lengvai platinamų sėklų. Nupjautas šis augalas nesunyksta, o vis atželia iš likusių žemėje šaknų.
Jau prieš ketverius metus Aplinkos ministerija paragino visas savivaldybes, žemės savininkus ir suinteresuotas tarnybas naikinti šį pavojingą žolinį augalą. Beje, griežtai nereglamentuojama, kas turi naikinti barščius, tai daryti turi žemės savininkas ar naudotojas.

Žemės savininkų pareiga

Zujūnuose prie tvenkinio augantys Sosnovskio barščiai jau siekia 2 metrų aukštį.
F.Augutis nuogąstavo - jei šiuo augalu susidomėtų visur landžiojantys vaikai, būtų didelė bėda.
„Zujūnuose nuodingieji barščiai auga privačiose miesto valdose. Vadinasi, žemės savininkai ir turi juos naikinti", - sakė Zujūnų seniūnė Česlava Apolevič.
Deja, jie to nedaro.Tokia bėda - ne tik Zujūnuose.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Esu nusideginęs rūtomis, kaip palengvinti šį nudegimą ir ką daryti, kad neliktų randų?

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai