To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Iš gimdymo palatos akušerė išneša tris...

Iš gimdymo palatos akušerė išneša tris kūdikius ir parodo  juos jų tėvui.
- Jeigu galima, aš renkuosi vidurinį.-nedrąsiai tarė tėvas.

  • Jei kosite, gerkite daug vandens. Vanduo – pats geriausias mukolitikas (vaistas, skystinantis gleives ir lengvinantis atsikosėjimą).

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Smegenys sudaro tik 3 proc. žmogaus kūno masės, tačiau jos sunaudoja šeštadalį visos kūno energijos.

Gimdymas

Cezario pjūvis

Cezario pjuvis.jpg

Šiais laikais vis daugiau nėštumų užbaigiama Cezario pjūvio operacija. Cezario pjūvis - kas tai? Ar Cezario pjūvis pavojingas? Kada ir kam atliekamas Cezario pjūvis? Kokios jos pasekmės, trūkumai ir privalumai?

Kai motinystės džiaugsmą aptemdo depresija

Motinyste ir depresija.jpg

Moteris po gimdymo gali užklupti depresija. Kaip ją atpažinti ir ją įveikti, pasakoja Dainų pirminio sveikatos priežiūros centro Psichikos sveikatos centro vedėjas gydytojas psichiatras psichoterapeutas Vytautas BARTKEVIČIUS.

Bijau gimdyti

bijau gimdyti.jpg

Pamenu, susilaukusi pirmagimio, gulėjau vienoje palatoje su mamyte, ką tik pagimdžiusia penktąjį vaiką. Jaučiausi šalia jos it žiopla pirmokėlė - nežinojau, kaip paimti kūdikį, kaip jį maitinti, o bijodama ką nors padaryti ne taip, nuolatos apsipildavau ašaromis...

Ar gimdyti baisu?

ar gimdyti baisu.jpg

Turbūt kiekviena pagimdžiusi moteris galėtų patvirtinti, kad besilaukiant aplanko toli gražu ne tik romantiški jausmai. Širdį nejučia kausto gimdymo kančių baimė. O kai dar interneto forumuose prisiskaitai jau patyrusių moterų komentarų ar prisiklausai draugių pasakojimų, išvis apima panika...

Gimdymas - gimdymo video

Gimdymas.jpg

Gimdymas - tai vaisiaus išstūmimas, suėjus 22 nėštumo savaitėms (anksčiau prasidėjusi gimdymo veikla vadinama persileidimu), kai prasideda ritmiški, stiprėjantys gimdos susitraukimai, atsiveria gimdos kaklelis. Atsivėrus gimdos kakleliui, gimdyvei sąmoningai stenginantis, iš gimdos išstumiamas vaisius, po to - vaisiaus dangalai ir placenta.

Gimdymo etapai

Gimdymo etapai.jpg

Knygose apie gimdymą sutartinai rašoma, kad jis skirstomas į tris etapus. Tą patį Jums pasakys ir gimdymo mokykloje, tačiau kiekviena moteris gimdo kitaip. Pirmą kartą gimdančiai jis vidutiniškai trunka 14 valandų, pasitaiko daug moterų, kurioms gimdymas užsitęsia ilgiau kaip dvidešimt valandų, o kai kurioms laimingosioms jis būna daug trumpesnis. Kiti gimdymai vidutiniškai trunka aštuonetą valandų.

Naujagimio svoris

Naujagimio svoris.jpg

Koks gimimo svoris - etaloninis

Žmogaus kūno sudėjimas yra lemtas genų, tačiau kūno svorį visais gyvenimo laikotarpiais, įskaitant ir paslėptąjį motinos įsčiose, veikia daugybė veiksnių. Tai fizinis motinos aktyvumas, mityba ar įvairūs žalingi įpročiai, aplinkos tarša ir kt. Atsižvelgiant į visus minėtus veiksnius sunku pasakyti, koks yra gimimo svorio etalonas.

Artėjančio gimdymo požymiai

Gimdymo pozymiai gimdymas.png

Kiekviena moteris gimdo kitaip. Neįmanoma tiksliai nustatyti akimirkos, kada prasideda gimdymas. Tai veikiau ne aktas, o procesas, kai Tavyje vykstantys fiziologiniai pokyčiai paruošia Tavo organizmą paleisti vaiką į pasaulį. Jeigu Tau kyla kokių klausimų ar abejonių dėl gimdymo, nedvejodama pasitark su savo gydytoju.

Kaip užbėgti už akių priešlaikiniam gimdymui?

Koks prieslaikinis gimdymas.jpg

Vaiko gimimas yra vienas svarbiausių įvykių šeimos gyvenime. Po devynių laukimo mėnesių ateina ypatinga diena. Mamai ir tėčiui ši diena laimingiausia gyvenime, visa kita nublanksta.

Bamba iš didžiosios "B"

Bamba.jpg

Visi žino, jog mažylis motinos įsčiose maitinamas per virkštelę. Gimus naujagimiui dar kurį laiką matome, kad virkštelė pulsuoja motinos širdies susitraukimo ritmu. Kada ir ką su ja daryti? Gyvūnai instinktyviai žino - perkąsti. Žmonės irgi turi šį instinktą, tačiau žmogus ir protauja - o kaip tai atlikti geriausiu ir saugiausiu būdu?

Tarpvietės ir gimdymo takų plyšimai gimdant

Problemos_gimdant.JPG

Tarpvietės bei gimdymo takų plyšimas - tai viena dažniausių gimdymo komplikacijų. Šiame straipsnyje pažvelgsime pagrindines šios komplikacijos priežastis, požymius, gydymo metodus bei kaip elgtis plyšimo atveju.
Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai