To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Silpnos klausos pacientė klausia gydytojo...

Silpnos klausos pacientė klausia gydytojo:
- Kiek aš jums skolinga už vizitą?
- Penkiasdešimt šilingų.
- Atleiskite, kiek? Septyniasdešimt?
- Ne, madam, šešiasdešimt.

  • Maitinant kūdikį krūtimi, nuo 6 mėn. pradėkite primaitinti virtomis daržovėmis, košytėmis, o nuo 8 mėn. duokite virtos pertrintos mėsos. Mėsa padės išvengti mažakraujystės.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Kasmet daugiau nei 40 000 moterų miršta nuo krūties vėžio, iš jų daugiau nei 500 Lietuvoje.

Pagrindinės žinios apie maudymą

Pirmas Jūsų džiaugsmelio maudymas - tikrai septynmylis žingsnis jo gyvenime. Tačiau kada, kur ir kaip jį maudyti - šie klausimai aktualūs bene visiems jauniems tėveliams. Norint nuprausti slidų, įsitempusį, o neretai dar ir rėkiantį naujagimį reikia nemažai praktikos. Tik nesijaudinkite, jei kas nepavyko, kiekvieną kartą Jums bus vis lengviau, o Jūsų mažyliui netrukus patiks pliuškentis vandenyje.

Šioje dalyje atsakysime į pagrindinius klausimus, kaip prausti vaikus, patarsime, ką reikia daryti, kad juos maudyti būtų lengva ir visiems malonu.

Kada maudyti? Kai terliukas purvinas?

Kaip dažnai maudyti vaiką, labiausia priklauso nuo jo amžiaus. Naujagimius patartina maudyti kasdien, kūdikius pakanka maudyti du-tris kartus per savaitę, aišku, jeigu vaiką prižiūrintys asmenys rūpinasi jo odelės švara po vystyklu, keliskart per dieną prausia mažylio rankutes ir burnytę.

Kuo vyresnis Jūsų vaikas, tuo dažniau jį reikia maudyti, ypač jeigu jis pradėjo ropoti ir valgyti įvairesnį maistą, ne tik motinos pieną. Ne tik dėl to, kad nupraustumėte „sunkiai uždirbtą" per dienos žaidimus purvą, bet ir norėdami jį prieš miegą nuraminti.

Kada geriausia maudyti vaikus? Naujagimius geriausia ryžtis maudyti vakare prieš maitinimą. Aišku, jeigu mažylis nėra labai išalkęs. Jeigu jį išmaudysite iškart po valgio, veikiausiai jis „grąžins" viską, ką prieš akimirką suvalgė. Šiek tiek vyresnius vaikus taip pat geriausia maudyti prieš miegą. Bamblys eis miegoti švarus, nurimęs šiltame vandenyje. Jūsų namuose gali nusistovėti, pavyzdžiui, toks ritualas: maudymas, knygos skaitymas, miegas. Pasikliaukite savo intuicija ir maudykite savo mažylį tada, kai Jums atrodys, kad jam labiausiai to reikia.

Kaip maudyti?

Naujagimį paprastai pradedama maudyti kitą dieną po išvykimo iš ligoninės. Nenukritusi virkštelė ar neužgijusi bambutė ne kliūtis maudymui. Svarbu po maudymo švelniai nudžiovinti ją rankšluosčiu ir patepti 70 laipsnių spiritu ir 5 proc. kalio permanganato tirpalu.

Maudoma praustuvėje arba vaikiškoje vonelėje. Neužmirškite ant praustuvės arba vonelės dugno patiesti rankšluostį. Taip vaikui bus daug minkščiau gulėti. Asmeniui, maudančiam naujagimį, gali prireikėti pagalbos prilaikant slidų mažylio kūnelį. Visus būtinus maudymui daiktus pasiruoškite dar prieš pradėdami vaiką maudyti. Tada nereikės skubėti ar rūpintis, kad ką užmiršote. Štai kas, pavyzdžiui, gali būti reikalinga vaikui maudyti:

  • didelis rankšluostis su gobtuvu,
  • minkštas skuduriukas,
  • vatos gabaliukai,
  • virkštelės priežiūros reikmenys,
  • muilas arba vonios šampūnas,
  • vaikų šampūnas, kuris negraužia akių,
  • minkštas šepetėlis plaukams arba šukos.

Nors čia ir yra paminėtas muilas, bet jis ne visada būtinas. Nešvarumus nuo vaiko odelės dažniausiai pavyksta nuplauti grynu vandeniu. Muilas gali panaikinti natūralų odą drėkinantį sluoksnį ir ją išdžiovinti.

Jūs puikiai išmaudysite mažylį, jei vandens gylis vonelėje sieks 5 centimetrus. Tokio kiekio vandens visiškai pakanka. Užbėgdamos už akių, kad vaikas nesušaltų, jam ant pilvelio užmeskite šiltą skudurėlį. Kelis pirmus kartus nereikia vaiko maudyti nei labai ilgai, nei itin kruopščiai. Svarbiausia išmaudyti.

Stipriai prilaikydama vaiką, gerai nuplauk nešvarumus ir tas vietas, kur nusilupusi odelė. Neužmiršk visada viena ranka prilaikyti mažylį. Žinoma, naujagimiams po galva ir nugara prausiantis asmuo visada turi laikyti pakišęs ranką. Vis dėlto prilaikyti reikia ir vyresnius vaikus, kurie pajėgūs savarankiškai sėdėti vonelėje. Prausiant mažąjį pyplį ypatingą dėmesį reikia atkreipti į:

  • veidą ir kaklą, jeigu nešvarumų prisikaupė apie akis, nuvalykite juos vata, braukdami nuo smilkinio nosies link,
  • delniukus ir pėdutes; patikrinkite tarpupirščius,
  • genitalijų sritį ir tas kūno vietas, kurias paprastai dengia vystyklas.

Kur pasislėpę nešvarumai

Naujagimiai šiaip jau labai nesusipurvina, bet jiems nešvarumai dažnai kaupiasi tokiose vietose, kur sunkiai galėtum įtarti. Niekada nepamiršk patikrinti:

  • odos raukšlių po keliukais, ant kaklo ir šlaunų,
  • pažastų ir delnų bei tarpupirščių- jose gali kauptis drabužėlių pūkų,
  • už ausyčių.

Plaukų priežiūra

Ne kiekvienam mažyliui nusišypso laimė gimti su tankia plaukų kupeta ant galvos. Bet jeigu Tavo mažiukui teko ši garbė, plauk jo galvelę švelniu, negraužiančiu akių šampūnu tiek kartų per savaitę, kiek reikės. Nedidelį kiekį šampūno paskleisk vaikui ant galvos, truputį palauk, paskui nuplauk plaukus vandeniu. Šio amžiaus vaikui nereikia trinti galvos odos. Atminkite, kad galvą reikia plauti baigiant vaiką maudyti. Tada jam nereikės gulėti muiliname vandenyje.

Nenustebkite, jei pirmus kartus maudomas Jūsų mažylis graudžiai verks. Tai visiškai normali reakcija į naujus pojūčius. Atminkite, kad patalpoje, kurioje maudomas vaikas, turi būti šilta, taip pat turi būti tinkama vandens temperatūra (žiūrėk, kur parašyta apie vandens temperatūrą). Stresas vaikui praeis, jeigu maudydama jį švelniai paglostysi, padainuosi. Netrukus jam labai patiks akimirkos, praleistos vandenyje.

Kad maudyti būtų saugu

Jeigu nori, kad maudytis vaikui būtų labai smagu, turi atsiminti du pagrindinius dalykus. Pirma, kad būtų tinkama vandens temperatūra, antra, niekada nepalikti mažylio vieno.

Nepakeliamas karštis

Jūsų mažutėlio odelė yra daug jautresnė už Jūsų. Todėl vanduo, kuris Jums atrodo malonus, jam yra per karštas. Prieš įdėdami mažylį į vonelę, patikrinkite vandens temperatūrą įkišdami į jį savo riešą arba alkūnę. Šios suaugusio žmogaus kūno dalys yra daug jautresnės temperatūrai negu plaštaka. Vanduo Jums turi atrodyti šiltas, tik ne karštas! Galite pasinaudoti ir kitais patarimais:

  • nusipirkite termometrą vandeniui matuoti; mažylis maudomas vandenyje, kurio temperatūra 36-37°C,
  • kad netyčia neapdegintumėte vaiko, vandens šildytuvą (jeigu namie tokį turite) nustatykite, kad šildomo vandens temperatūra nesiektų 48°C.

Vienas (viena) namuose?

Jeigu vaikas maudomas tada, kai esate vienas (viena) namuose, atsiminkite, kad negalite jo palikti be priežiūros, nė keletui sekundžių. Naujagimis gali prigerti netgi 2 centimetrų gylio vandenyje. Užteks tik atidaryti kam duris ar atsiliepti telefonu. Nerizikuok. Jeigu turite ką būtinai padaryti maudydamas (maudydama) vaiką, geriau įsukite jį į ką nors ir pasiimkite kartu.

Mažas patarimas

Skalbdami vaiko drabužėlius, naudokite švelnų skalbimo muilą. Nustatykite dvigubo plovimo režimą. Tada galėsite būti tikri, kad iš drabužėlių audinio išplautos visos medžiagos, kurios galėtų sudirginti Jūsų mažylio odelę.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai