To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Senukas užeina pas daktarą...

Senukas užeina pas daktarą:
- Man labai skauda koją, gal galit pažiūrėti?
Daktaras pažiūri, nieko aiškaus neranda ir taria:
- Na, čia jau dėl amžiaus. Teks kentėti...
- Daktare, bet juk kita koja nei kiek ne senesnė!

  • Nėštumo metu valgykite kepenis. Tačiau tai turi būti galvijo kepenys, pirktos iš patikimo ūkininko.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Uoslės praradimas gali būti ankstyvas Parkinsono ligos požymis, rašoma žurnale Annals of Neurology. Aštuonerių metų trukmės tyrime dalyvavo 2267 vyrai.

Netvarkingi sporto klubai – rimtas pavojus sveikatai

Rudenį į sporto klubus sugrįžta vis daugiau lankytojų. Visuomenės sveikatos specialistai primena, kad netvarkinguose sporto salėse, persirengimo kambariuose, dušuose galima užsikrėsti įvairiomis ligomis. Medikai pataria sportuojant dėvėti sportines pirštines, dušuose avėti asmenines šlepetes. Apie tai kokios higienos turėtų laikytis dirbantys ir lankantys sporto klubus, pasakoja Šiaulių Visuomenės sveikatos centro Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėja Josana Motiejauskaitė.

Ar tiesa, kad treniruoklius, dviračius, sporto įrankius ir kt. reikia valyti po kiekvieno užsiėmimo?

Taip, visas sporto inventorius turi būti nuvalomas po kiekvieno užsiėmimo, tačiau daugumoje sporto klubų, užsiėmimams vykstant srautais, to padaryti yra neįmanoma, todėl reikėtų stengtis inventorių valyti kuo dažniau bei darbo dienos pabaigoje. Lankytojai patys turėtų rūpintis savo sveikata, sportuojant dėvėti sportines pirštines, atsigulant ant treniruoklio naudotis savo rankšluosčiais. Netvarkinguose dušuose, persirengimo kambariuose per sporto įrenginius galima užsikrėsti niežais, odos ir nagų grybeliu.

Kur galima rasti informaciją apie sporto klubų patalpų valymą, reikalavimus?

Informacijos galima rasti Lietuvos higienos normoje HN 123:2003 „Patalpų ir įrangos skirtų kūno kultūrai ir sportui, higienos reikalavimai" (Žin., 2003, nr. 119-5456) (internetinis puslapis: www.seimas.lt)

Ar galima sporto klubų patalpas valyti buitinės paskirties valymo priemonėmis?

Taip, buitinėmis priemonėmis valyti galima, bet jos turi atitikti Lietuvos Respublikos teisės aktų reikalavimus. Tačiau nereikia pamiršti ir dezinfekcijos, kuriai atlikti būtinos specialios priemonės pastarųjų paprastai buityje nenaudojame.

Jeigu treneris dirbantis sporto klube, neturi specialaus kūno kultūros ir sporto išsilavinimo. Ar gali toks žmogus dirbti? Ar darbuotojas neturėdamas reikalingų žinių, nepakenks savo klientų sveikatai?

Dirbantys treneriai turi turėti specialų kūno kultūros išsilavinimą ar atitinkamą licenziją. Neturintys reikiamų žinių asmuo gali pateikti klaidingą informaciją vartotojui ir taip pakenkti jo sveikatai.

Ant treniruoklių nėra paaiškinimų lietuvių kalba? Ar galima reikalauti, kad prie treniruoklių būtų vertimas. Juk nemokantis užsienio kalbos, gali rimtai susižeisti?

Patalpose, kur vyksta sportiniai užsiėmimai, turi būti viešai pateikta informacija paslaugų vartotojui apie saugų įrangos ir inventoriaus bei įrankių naudojimą. Sportuojančius asmenis prižiūrintis darbuotojas turi suteikti visą reikiamą informaciją apie saugų inventoriaus naudojimą.

Kur kreiptis, jei sporto klube matome netvarkingas patalpas, dušo kabinas?

Kreiptis reikėtų į Šiaulių visuomenės sveikatos centrą, Vilniaus 229 g. 107 kab.

Svarbu žinoti!

Visuomenės sveikatos specialistai primena, kad netvarkomose dušuose, persirengimo kambariuose bei per sporto įrenginius galima užsikrėsti niežais, odos ir nagų grybeliu. Taip pat sporto klubų lankytojams dušuose pataria dėvėti asmenines šlepetes. Sporto klubo darbuotojai privalo turėti privalomojo higienos mokymo ir privalomojo pirmosios medicinos pagalbos mokymo žinių atestavimo pažymėjimus. Sporto salėse turi būti pirmosios pagalbos rinkinys gerai matomoje vietoje, lengvai pasiekiamas, jo sudėtis ir apimtis turi atitikti Lietuvos Respublikos aktų nustatyta tvarka. Darbuotojai gali dirbti tik pasitikrinę sveikatą. Darbuotojas, nuolat prižiūrintis klientus turi žinoti, kaip elgtis ištikus nelaimingam atsitikimui, pagal kompetenciją suteikti pirmąją pagalbą ir pasirūpinti klientu, kad jam būtų suteikta profesionali pagalba. Visa sporto įranga ir inventorius turėtų būti nuolat techniškai prižiūrimi ir prieš kiekvieną užsiėmimą profilaktiškai patikrinami.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Viename sporto klube Vilniuje zinau daug merginu uzsikrete pedu grybeliu...

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai