To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Gydytojau, pastaruoju metu aš pradėjau viską užmiršti...

- Gydytojau, pastaruoju metu aš pradėjau viską užmiršti!
- Ar dažnai taip atsitinka?
- Kas atsitinka?

  • Naujagimį bent iki 6 - 12 mėnesių maitinkite krūtimi. Taip jis gaus reikalingiausias medžiagas vystymuisi bei augs sveikas ir protingas.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Vieno kiaušinio trynyje yra pusė cholesterolio dienos normos.

Koks yra normalaus kūdikio vystymasis?

Kūdikio vystymasis vetinamas pagal jo augimą, matuojant kūno masę ir ūgį, kitaip tariant, taip įvertinamas kūdikio fizinis vystymasis. Naudojantis tam tikromis lentelėmis, šie duomenys lyginami su normos variantais ir nusprendžiama, ar kūdikis auga normaliai, ar pakankama jo mityba. Tačiau kaip įvertinamas kūdikio psichikos vystymasis? Norint nustatyti, ar kūdikio nervų sistema vystosi normaliai, naudojami tam tikri kriterijai, kiekvieno amžiaus tarpsnio tam tikri „pasiekimai".

Pirmasis mėnuo

Naujagimio judesiai nekontroliuojami, šypsena nevalinga. Tačiau jis gali pasukti galvą, akis. Normali naujagimio poza - sulenktos rankytės ir kojytės, galva pasukta į šoną (jei galūnės nuolat ištiestos - kūdikis gali sirgti nervų sistemos liga). Naujagimis turi įvairių nesąlyginių refleksų, pavyzdžiui, griebimo, čiulpimo, šliaužimo. Sveikas iki vieno mėnesio naujagimis miega beveik visą parą, pabunda tik pavalgyti, naktį jis turėtų pabusti apie 2 - 4 kartus.

Antrasis mėnuo

Po truputį keičiasi kūdikio poza - kojos, rankos bei kumščiai išsitiesia. Kūdikis pakelia galvą ir truputį ją išlaiko. Jau nuo pat gimimo kūdikis mokosi liesdamas, girdėdamas, todėl su juo reikia kalbėti, švelniai liesti, rodyti įvairius dalykus (žaislus). Antrąjį mėnesį ypač aktyviai vystosi kūdikio klausa. Dviejų mėnesių kūdikis pradeda šypsotis. Atsiranda akių kontaktas, kūdikis akimis jau seka įvairius objektus.

3 - 6 mėnuo

Ankstyvieji refleksai praeina, atsiranda valingi judesiai - pavyzdžiui, galvytės sukimas į dominančio dirgiklio pusę. Šiuo laikotarpiu kūdikis jau tyrinėja įvairius daiktus, juos imti delniukais. Tokio amžiaus kūdikis turo miegoti apie 15 valandų per parą. Nuo ketvirto mėnesio kūdikis turi pradėti rodyti savo balsą. Nuo šešto mėnesio kūdikis pradeda sėdėti. Jis jau atskiria ssavo tėvus bei kitus artimus žmones.

7 - 12 mėnuo

Kūdikis išmoksta sėdėti nelaikomas, o nuo 8 mėnesio pradeda šliaužioti ir stotis. 1 metų amžiaus kūdikis jau bando vaikščioti (vėliausiai - iki 1,5 metų). Kūdikis aktyviai domisi aplinka, griebia įvairius daiktus pirštukais ir iškart kiša į burnytę (todėl negalima jam duoti smulkių daiktų). Šiuo laikotarpiu kūdikis taria pirmuosius savo dviskiemenius žodžius.

Šiuo laikotarpiu kūdikiui dygsta dantukai. Dantų dygimas sukelia didžiulį skausmą, susilpnina vaiko atsparumą, sutrikdo virškinimą ir sukelia kitokių reakcijų. Tačiau, jei šiuo laikotarpiu neišdygsta nei vienas dantis, reikėtų susirūpinti ir pasikonsultuoti su gydytoju.

1 - 1,5 metai

Vaikutis daugiau juda, tampa vis mažiau priklausomas nuo tėvų, vaikšto, pradeda kalbėti, mokytis žodžių, mėgžioja suaugusius ir sparčiai mokosi.

1,5 - 2 metai

Vaikas vis daugiau moka, tobulina savo gebėjimus, pamėgdžioja aplinkinius. Vystosi vaiko individualios savybės, jis ypač prisiriša prie artimųjų ar kokio nors žaislo. Šiuo metu ypač vystosi vaiko kalba, vaikas pradeda kalbėti sakiniais.

 

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai