To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Vaistinės pardavėjas neilgam išėjo ir vietoj savęs paliko...

Vaistinės pardavėjas neilgam išėjo ir vietoj savęs paliko praktikantą. Sugrįžęs klausia:
- Na, kaip, ar buvo kas nors atėjęs?
- Buvo. Skundėsi peršalimu.
- O ką tu jam davei?
- Vidurius laisvinančiųjų vaistų.
- Tu ką, išprotėjai?
- Ne. jam padėjo. Štai jis stovi gatvėje. Bijo net atsikosėti.

  • Jei kosite, gerkite daug vandens. Vanduo – pats geriausias mukolitikas (vaistas, skystinantis gleives ir lengvinantis atsikosėjimą).

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Gyvenimo eigoje kas antram australui nustatoma kuri nors odos vėžio forma. Kasmet nuo šios ligos Australijoje miršta 1600 asmenų.

Moteris ir alkoholis

Jau nuo senų senovės alkoholis buvo laikomas vyrų gėrimu ir svaiginimosi priemone. Visose kultūrose, kuriose yra paplitęs alkoholio vartojimas, geriančių vyrų yra daugiau nei moterų. Deja, tarp stipriai geriančiųjų, moterys turi tiek pat ar net daugiau problemų, atsirandančių dėl gėrimo. Pavyzdžiui, moterų alkoholikių mirčių skaičius didesnis 50-100 procentu nei vyrų alkoholikų, įskaitant mirtis nuo savižudybių, širdies ligų, kepenų cirozės ir avarijų, susijusių su alkoholiu. Taigi alkoholinių gėrimų vartojimas tarp moterų, dėl emancipacijos, yra didžiulė problema.

Kodėl alkoholis pavojingesnis moteriai nei vyrui

Tai - tik keletas faktų, kodėl alkoholis moterims yra pražūtingesnis nei vyrams. Moterys, gerdamos tą patį alkoholio kiekį kaip ir vyrai, greičiau apsvaigsta - net ir tos, kurios sveria kur kas daugiau. Taip atsitinka todėl, kad moters kūne mažiau vandens (45-55 proc.) negu vyro (55-65 proc.), ir dėl kitų fiziologinių skirtumų. Alkoholis, galima sakyti, atskiedžiamas kūno skysčiais, jis moters organizme įgyja didesnę koncentraciją.

Štai kodėl moterims rekomenduojamos mažesnis gėrimo kiekis. Vienas gėrimo kiekis moteriai atstoja maždaug du gėrimus vyrui. Menstruacinio ciklo laikotarpis taip pat turi įtakos alkoholio pasisavinimo galimybei. Skaudi tiesa, bet lėtinis alkoholizmas psichologiškai ir fiziškai labiau žaloja moteris negu vyrus.

Individualus poveikis

Moters genetika lemia, kaip greitai ji jaučia alkoholio poveikį, kokį malonumą jai teikia gėrimas, kaip alkoholio vartojimas per ilgą laiką paveiks jos sveikatą, netgi šansus, kad ji gali turėti problemų dėl alkoholio. Alkoholizmas šeimoje, moters rizika susirgti širdies ligomis ar krūtų vėžiu, vaistai, kuriuos ji vartoja, ir amžius yra vieni iš faktorių, apie kuriuos reikėtų pagalvoti kiekviena moteris, sprendžianti kada, kiek ir kaip dažnai vartoti alkoholį.

Kas yra alkoholio potraukis ir alkoholizmas?

Potraukis prie alkoholio yra pavojingas pačiam geriančiajam ar aplinkiniams. Šios situacijos, iškylančios ir pasikartojančios per dvylika mėnesių, ir alkoholio potraukio rodikliai:

  • darbo praleidimas ar vaikų nepriežiūra dėl gėrimo;
  • gėrimas esant pavojingoms situacijoms, pvz., prieš sėdant prie vairo ar vairuojant;
  • sulaikymas vairuojant išgėrus ar ką nors sužeidus esant girtai;
  • nesiliaujama gėrus, net jei tai sukelia įtampą su draugais ar šeimoje.

Alkoholizmas - tai lėtinė liga, ją sukelia dažnas alkoholio vartojimas. Pasireiškia liguistu alkoholio potraukiu. Alkoholizmo pagrindas yra smegenyse. Pakylėtumo jausmas, atsipalaidavimas ar mieguistumas išgėrus - tai trumpalaikis alkoholio efektas smegenims. Kai kuriems žmonėms ilgalaikis alkoholio poveikis taip pakeičia smegenų reakciją, kad poreikis išgerti tampa toks stiprus, kaip alkis ar troškulys. Ir genetiniai veiksniai, ir žmogaus aplinka gali turėti įtakos rizikai susirgti alkoholizmu.

Štai keletas tipinių alkoholizmo charakteristikų:

  • troškimas: stiprus poreikis ar noras išgerti;
  • kontrolės praradimas: sunku kontroliuoti alkoholio vartojimą (t.y. vartojimo pradžią, intensyvumą ir pabaigą);
  • fizinė priklausomybė: tokie simptomai kaip šleikštulys, prakaitavimas, drebulys ir nerimas, kai alkoholio vartojimas nutrauktas po sunkaus gėrimo periodo;
  • padidėjusi tolerancija alkoholiui: norint apkvaišti reikia didesnės dozės nei anksčiau.

Žinokite riziką ir priežastis

Tyrimai rodo, kad moteris gali tapti priklausoma nuo alkoholio, jei:

  • tėvai ar giminės turi problemų, susijusių su alkoholiu;
  • jos partneris geria;
  • ji serga depresija;
  • patirtas fizinis ar psichologinis išnaudojimas vaikystėje.

Esant bent vienam šių faktorių reikėtų su alkoholiu elgtis labai atsargiai.

Moterys dažniausiai pateikia šias besaikio alkoholio vartojimo priežastis: depresija po gimdymo, nevaisingumas, abortas, gimdos pašalinimas, persileidimas, lytinis šaltumas; psichologinės traumos - artimųjų mirtis, skyrybos; ekonominės ir socialinės gerovės stoka - pinigų stygius, kasdienė rutina, sekinanti mažų vaikų priežiūra.

Specialistų nuomone, moteris į alkoholizmą gali pastūmėti vieno arba abiejų tėvų netektis ankstyvoje vaikystėje, tėvų, o ypač motinos, šiurkštumas, priešiškumas savo vaikui. Įtakos turi neadekvatūs jausmai: savęs nuvertinimas, kasdienė įtampa, nesaugumas, susipainiojimas jausmuose ir kt.

Alkoholis ir nėštumas

Alkoholio vartojimas nėštumo metu yra dažniausia apsigimimų, vystymosi, augimo ir elgesio sutrikimų priežastis. Fetalinis alkoholio sindromas sukelia vaikui sunkių, nesugrąžinamų pakenkimų. Kiekvienas toks atvejis yra tarsi žmogiškoji tragedija, ji vis dėlto gali ir turi būti užkirsta. Iš visų nėštumo metu vartojamų medžiagų alkoholis yra labiausiai paplitęs ir turi didžiausią medicininę reikšmę. Nors FAS yra dažniausiai pasitaikantis sutrikimas, sukeltas piktnaudžiavimu medžiagomis, apie jį vis dar stengiamasi nutylėti. Būsimam vaikeliui labai svarbu, kad nėščioji visai atsisakytų alkoholio vartojimo.

Užslėpta problema

Alkoholizmas tarp moterų plinta neprognozuojamai. Pagal literatūroje skelbiamus duomenis, daugiau nei pusė moterų alkoholikių teigia geriančios vienos ir tik kita dalis - su kompanija ar su vyriškiu. Savaime suprantama, kai moterys viešumoje geria per daug, jų alkoholizmas pastebimas greičiau. Kai moterys geria vienos ir dideliais kiekiais, tik po ilgo laiko joms suteikiama reikiama pagalba. Šeimos nariai itin nenoriai išduoda moters alkoholizmo "paslaptį". O pavėluotas priklausomybės ligonių kreipimasis į specialistus yra viena didžiausių blogybių, nes daugelis procesų jau būna nebegrįžtami.

Kaip sužinoti, ar egzistuoja problema?

Atsakymai į pateiktus klausimus gali padėti sužinoti ar jūs arba jūsų artimieji turi problemų, susijusių su alkoholiu. Tereikia sąžiningai į juos atsakyti:

  • Ar jums kilo mintis, kad reikėtų sumažinti alkoholinių gėrimų vartojimą?
  • Ar aplinkinių kritika dėl jūsų svaiginimosi alkoholiu jus kada nors erzino?
  • Ar kada nors jautėtės blogai ar kalti dėl to, kad vartojate alkoholį?
  • Ar esate kada nors rytą išgėręs vien tam, kad nusiramintumėte ir pagerintumėte savijautą?

Vienas atsakymas "taip" reiškia galimą problemą dėl alkoholio. Jei atsakėte "taip" į daugiau nei vieną klausimą, galimas dalykas, kad turite alkoholizmo požymių. Abiem atvejais yra svarbu, kad aptartumėte šiuos klausimus su specialistu. Net jei į šiuos klausimus atsakėte "ne", tačiau turite sveikatos, darbo, santykių su aplinkiniais ar įstatyminių problemų, iškylančių dėl alkoholio vartojimo, turėtumėte ieškoti pagalbos.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai