Naujausi straipsniai
Užrašas privačioje dantų poliklinikoje...Užrašas privačioje dantų poliklinikoje:
Vaistų paieška
|
Alkoholizmo požymiai
2011, Lapkritis 29 - 10:33
Visi žino, jog alkoholikas - žmogus, kuris priklauso nuo alkoholio. Tačiau ar kiekvienas paklaustas atsakytų, kaip atpažinti alkoholiką? Šiame straipsnelyje pateiksime 10 pagrindinių požymių, kuriais remiantis galima tai padaryti.
1. Po išgertuvių paklauskite žmogaus, ar jis prisimena viską, kas vyko jam vartojant alkoholį. Reikėtų sunerimti tuomet, jei žmogus neprisimena vakar dienos įvykių ar juos pasakoja miglotai. Atminties "užtemimai" labai dažnai būna susiję su alkoholizmu. 2. Pradėkite su žmogumi dažniau kalbėtis apie jo „išgėrinėjimus". Nuo alkoholio priklausomi žmonės pradėjus temą apie alkoholį dažniausiai reaguoja per daug smarkiai - supyksta, įsižeidžia, iš karto pradeda gintis, jog nėra priklausomi nuo alkoholio. 3. Surenkite šventę, kurios metu nebūtų alkoholinių gėrimų. Stebėkite, kaip žmogus elgsis tokioje aplinkoje, kurioje įprastai būna alkoholio, o dabar nėra. Alkoholikas atsidūręs tokioje situacijoje dažniausiai bet kokiais būdais stengiasi gauti alkoholio (iš karto bėga į parduotuvę ar puola skambinti dar nesusirinkusiems svečiams, jog jie nepamirštų alkoholinių gėrimų). 4. Atkreipkite dėmesį į tai, kaip dažnai žmogus smarkiai prisigeria. Alkoholikai dažniausiai geria iš talpesnio stikliuko ar taurės, kavinėje ar bare visuomet užsisakinėja dvigubus gėrimų kiekius, pirmieji ištuština savo bokalą. 5. Įvairiuose susibūrimuose alkoholikai dažniausiai stengiasi būti tarp žmonių, kurie geria alkoholį. Jie daug dažniau užkalbina ir giria žmones, kurių rankoje mato taurę. Ir nesimpatizuoja tiems, kurie atsisako su jais išgerti. 6. Stebėkite žmogų tuomet, kai išeina daugelis svečių. Alkoholikai negali palikti pradėto butelio kitam kartui, neretai pabaigia gerti svečių taurėse paliktą alkoholį. 7. Paklauskite žmogaus apie jo pomėgius. Pasiūlykite jam išvyką ten, kur jis neturės progos išgerti. Alkoholikai dažniausiai pirmenybę teikia ne seniems savo pomėgiams, o naujam pomėgiui - alkoholiui. 8. Paskambinkite ar užeikite į žmogaus darbovietę. Pasiteiraukite apie žmogaus darbo rezultatus. Alkoholikai dažnai kokybiškai nebeatlieka jiems skirtų užduočių, dažniau „serga", neateina į darbą ar prašo laisvadienių. 9. Po išgertuvių priminkite galimai alkoholikui apie tai, dėl ko jam įprastai būtų gėda. Tikrieji alkoholikai dažniausiai nesigėdija, kad buvo smarkiai apsvaigę, užmigo ant stalo ar buvo nemandagūs. 10. Jei gyvenate su girtaujančiu žmogumi, apieškokite jo kambarį ir kitas vietas, kur jis galėtų slėpti alkoholį. Dažniausiai alkoholikai labai bijo būti "demaskuoti", todėl slepia butelius su alkoholiniais gėrimais. Tuščių butelių dažniausiai neišmeta į bendrą šiukšlių dėžę. O išmesti butelius stengiasi tuomet, kai niekas to nemato.
|
Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.
Komentarai
Ziedune — 2012, Vasaris 2 - 17:10
Buvau alaus alkoholike.Isgerdavau kiekviena diena po 3litrus.sesuo nuveze pas gyd.Boima i Kauna, Kauko aleja 6.daktaras state lasalines o po 1 menesio kazkoki inpalnta suleido.Dabar 6 metai esu blaivus zmogus nors niekas netikejo kad as tokia galiu buti.as budavau istinus nei vienos rauksles kaip po botulino,sesuo galvojo kad reikes laidoti greitai.Bet as dabar tikiu kad reikia ir galima susitvarkyti.
AA alius — 2011, Gruodis 12 - 11:25
that suks! vos ne visi atitiko :D
Skelbti naują komentarą