To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Seselė pasikvietė vieną iš...

Gimdymo namai. Seselė pasikvietė vieną iš koridoriuje laukusių vyrų ir paskelbė:
- Sveikinu, Jums gimė sūnus.
Kitas, šalia jo, stovėjęs vyras pykteli:
- Kaip, jis juk laukė po manęs?

  • Naudokite dezodorantą vietoj antiperspiranto, nes pastarieji gali įtakoti krūties vėžio atsiradimą.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Apie 3,1 mln. JAV 12-25 metų amžiaus asmenų vartoja vaistus nuo peršalimo ir kosulio svaiginimosi tikslais. Šis skaičius yra panašus kaip ir vartojančių LSD bei žymiai didesnis nei ...

Mano vyras geria: alkoholizmo gydymas

Šiame straipsnelyje aptarsime dažniausiai iškylančius su alkoholizmo gydymu susijusius klausimus. Priklausomybė ir gydymas nuo alkoholizmo, ar galima pasveikti?

Ar alkoholizmas yra pagydomas?

Jei žmogus motyvuotas pasveikti - tuomet tikrai taip! Yra be galo daug žmonių, kurie atsikratė priklausomybės alkoholiui, pradėjo naują gyvenimą ir dabar yra daug laimingesni nei anksčiau.

Ką daryti jei artimas žmogus nėra motyvuotas, nepripažįsta, jog yra alkoholikas ir atsisako gydytis?

Svarbu nenuleisti rankų. Dažniausiai artimiesiems nepavyksta padėti nuo alkoholio priklausomiems žmonėms dėl informacijos, kaip tą daryti ir/ar patirties, tai darant, stokos. Jei jūsų artimas žmogus pateko į alkoholizmo liūną ir norite jam padėti, patariama apsilankyti priklausomybės ligų klinikose. Jose dažniausiai teikiama pagalba ne tik nuo alkoholio priklausomiems žmonėms, bet ir jų artimiesiems. Rengiami specialūs susibūrimai, kuriuose mokoma, kaip elgtis, jei jūsų artimas žmogus yra alkoholikas.

Kokie yra alkoholizmo gydymo būdai?

Yra labai daug ir įvairių alkoholizmo gydymo būdų. Alkoholizmas gali būti gydomas palaikomąja medikamentine terapija, individualia (lankantis pas psichologą) ar grupine (lankant savitarpio pagalbos grupes) psichoterapija, netradiciniais gydymo būdais (kodavimu, „torpedų" statymu, hipnozės, užkalbėjimo būdais). Taip pat taikant kompleksinį gydymo metodą, kurio metu taikomi keli gydymo būdai vienu metu.

Kuris alkoholizmo gydymo būdas yra pats efektyviausias?

Deja, vieno efektyviausio alkoholizmo gydymo būdo nėra. Gydant alkoholizmą geriausia yra taikyti kompleksinį gydymą. Alkoholizmas yra lėtinė liga, todėl pirmiausia, prieš pradedant ją gydyti, reikėtų išsiaiškinti, kodėl žmogus pradėjo gerti. Dažniausiai alkoholikai turi daug daugiau emocinių ir socialinių, o ne fizinės sveikatos problemų. O dvasinėms problemoms išspręsti dažniausiai prireikia žymiai daugiau laiko, pastangų, specialistų bei artimųjų paramos. Gydymas nuo alkoholizmo kiekvienam žmogui turėtų būti parenkamas individualiai, atsižvelgiant į paciento amžių, lytį, fizinę sveikatą, emocinę būklę, alkoholio vartojimo trukmę, kiekį, gyvenimo sąlygas ir daug kitų faktorių.

Kokie vaistai vartojami priklausomybei nuo alkoholio gydyti ir kaip jie veikia?

Lietuvoje įteisinti vaistai, naudojami priklausomybei nuo alkoholio gydyti yra disulfiramas, akamprosatas. Abiejų šių vaistų veikimo principas labai paprastas. Alkoholizmui gydyti vartojami vaistai blokuoja alkoholį skaidančių fermentų poveikį, todėl juos vartojant, išgėręs alkoholio žmogus, labai prastai pasijunta. Tai prisiminus kitą kartą mažėja noras svaigintis.

Ar galima alkoholizmui gydyti skiriamus vaistus dėti alkoholikui į maistą ar gėrimus jam to nežinant?

Tai klaida, kurią daro daugelis žmonių, norinčių padėti alkoholizmu sergantiems artimiesiems. Dažniausiai alkoholizmu sergantys žmonės po trumpo laiko sužino apie paslapčia jiems duodamus vaistus, o tai tik pablogina situaciją. Labai svarbu, jog gydytis nuo alkoholizmo nuspręstų pats sergantis žmogus. Tik tuomet gydymo rezultatai būna geri.


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Labai gaila kad autorius klaidina zmones.matomai zmogus nesuvokia nieko apie sia sryti.nuekam nepadejo ir nepades nei torpedos nei kodai ar kaskokie vaistai. Iseitis yra ir tik AA, tai anoniminiai alkohilikai ir ju susirinkimai. Esu blaivas jau 4 metai. Aciu dievui kad mane nukreipe tuo keliu.

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai