To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Dvi draugės kalbasi...

Dvi draugės kalbasi:
- Na, kaip sekasi?
- Laikausi dietos.
- Seniai?
- Jau dvi valandas. Bent kiek matosi?
- Žinoma. Akys alkanos.

  • Maitinant kūdikį krūtimi, nuo 6 mėn. pradėkite primaitinti virtomis daržovėmis, košytėmis, o nuo 8 mėn. duokite virtos pertrintos mėsos. Mėsa padės išvengti mažakraujystės.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Žmogaus plaukai auga greičiau naktį nei dieną, ir greičiau šiltu oru negu šaltu. Greičiausiai auga 16-24 metų moterų plaukai.

Menas padeda išspręsti konfliktą

Pastaruoju metu populiarėja dailės terapija, skatinanti pacientą simboliais išreikšti savo jausmus bei vidinius konfliktus. Tai palyginti naujas psichoterapijos metodas, taikomas dirbant gydomąjį reabilitacinį, pedagoginį ir socialinį darbą. "Dažnai žmogui savo svajonę lengviau nupiešti, negu išreikšti žodžiais", - tvirtina Dainų pirminio sveikatos priežiūros centro Psichikos sveikatos centro vedėjas, gydytojas psichiatras, psichoterapeutas Vytautas Bartkevičius.

Meninė kūryba atskleidžia pasąmonę

Dailės terapeuto, su kuriuo kartu dirbti gali psichiatras, psichologas, socialinis darbuotojas, dailės terapija taikoma kaip papildoma šiuolaikiška gydomojo proceso galimybė, asmens sveikatinimo būdas, geros savijautos priemonė. Vaizduotė ir kūryba - varomosios žmogaus egzistencijos jėgos, tad emocinę sveikatą galima traktuoti kaip kūrybinės saviraiškos produktą. Anot mediko, dažnai mūsų kūrybiškumą nuslopina tėvai, broliai, seserys, draugai, mokytojai, t. y. tie, kurie, geriausių ketinimų vedini, negailestingai mus kritikuoja. Kai mūsų kūrybiškumas nuslopinamas, mes susergame, būname įsitempę, atbunkame. Dailės terapija padeda nugalėti apatiją, tapti iniciatyvesniems, sukelia teigiamas emocijas, skatina savęs įtvirtinimą, skatina ieškoti savo vietos gyvenime, leidžia saugiai išreikšti netgi sunkius savo jausmus - skausmą, depresiją ir kt. Terapiškai naudojama spontaniška meninė veikla. Šiai terapijai nereikia specialaus meninio pasirengimo, svarbus pats procesas ir psichiniai kūrėjo gyvenimo ypatumai, kuriuos leidžia atskleisti galutinis kūrybos procesas. Spontaniškos fantazijos pavyzdys - keverzonių piešimas. Žmogus, neturėdamas jokio išankstinio plano, gana ilgai neatitraukdamas rankos nuo popieriaus lapo, piešia vingiuotą liniją. Šio pratimo tikslas - spontaniškai išreikšti išgyvenamas emocijas. Žiūrėdamas į piešinį, jis stengiasi "perskaityti" savo pasąmonę, kadangi piešiniai, kaip ir sapnai, turi vaizdinį turinį, kuris dažnai atskleidžia pasąmonės procesus.

Profesionalūs įgūdžiai neprivalomi

Imantis šios veiklos, nereikia mokėti piešti. "Kiekvienas žmogus, jaunas ar senas, sveikas ar sergantis, geba kurti", - tikina gydytojas. Dailės terapeutas nesiekia padaryti žmogaus dailininku ir nevertina paciento sukurtų vaizdinių meniniu arba diagnostiniu požiūriu. Jo tikslas - suteikti galimybę keistis bei tobulėti saugioje aplinkoje naudojant dailės priemones, todėl dailės terapija naudinga tiems, kurie sunkiai išreiškia savo mintis ir jausmus žodžiais. Dailės terapija ypač veiksminga žmonėms su protine negale ir sergantiems autizmu. Psichikos ligoniai neretai sunkiai bendrauja, o kalbėdami apie skaudžius įvykius, sukrėtusius jų gyvenimą, dar kartą patiria išgąstį, baimę, nerimą. Tokiu būdu jie dar labiau klimpsta į neviltį. Visi šie išgyvenimai nustumiami į pasąmonę, tad labai svarbu išreikšti jausmus sau priimtinu būdu. Menas kaip tik suteikia tokią raiškos galimybę, nes piešiant daug lengviau išsakyti tai, kas slegia, nei pačią informaciją perteikti žodžiais. Kadangi dailės terapija nukreipta į jausmus, jos pritaikymo galimybės yra labai didelės. Ji veiksminga gydant alkoholikus ir narkomanus, nes alkoholis ir narkotikai dažnai vartojami norint užblokuoti jausmus. Dailės terapija taikoma dirbant su socialiai apleistais vaikais, kaliniais, smurtą patyrusiomis moterimis, išsiskyrusiais žmonėmis, nusižudžiusiųjų artimaisiais ir pan.

Problemą "išpiešia" ant lapo

Anot mediko, paciento piešinį interpretuoti reikia labai atsargiai, nes simboliai esti daugiaprasmiai, todėl tam reikalingas specialus pasirengimas ir žinios. Tik pats žmogus geriausiai žino, ką jis nupiešė ir ką jis nori savo piešiniu pasakyti. Pavyzdžiui, laikrodis gali turėti įvairių prasmių: vaikui - tai laikas eiti į mokyklą, valgyti ar miegoti; jaunuoliui - tai karjera, vedybos ar šeimos planavimas; vidutinio amžiaus žmogui - vertybių pervertinimas; garbaus amžiaus sulaukusiajam - gyvenimo pabaiga. Dailės terapijoje paprastai yra apšilimas, kūrybinė raiška ir aptarimas. Apšilimas - tai dailės terapijos sesijos pradžia, kurios metu terapeutas paaiškina šios terapijos ypatumus, tikslus, uždavinius, pagrindines taisykles - lankyti visas sesijas, gerbti kitus, netrukdyti pokalbiais, komentarais ir pan. Dailės terapeutas pasiūlo pasirinkti temą, pavyzdžiui, "debesies piešimas", ir priemonių - popierių, spalvotas kreideles, guašą, vandeninius dažus, pieštukus ir kt. Kūrybinės raiškos metu paciento prašoma nupiešti debesį ir ką nors už debesies. Šios užduoties tikslas - išsiaiškinti žmogaus nuotaiką ir jausmus. Aptardamas terapeutas neskuba pats interpretuoti piešinio, bet stengiasi užduoti klausimus piešusiajam. Be klausimų, dailės terapeutas gali panaudoti kitas intervencines formas, pavyzdžiui, įtikinėjimą, patarimus, rekomendacijas. Gauta informacija yra konfidenciali. Pradėjęs pasitikėti terapeutu pacientas atsiskleidžia - atvirai pasakoja apie save. Gydytojas sako, jog šio pasitikėjimo nevalia sugriauti, nes tuomet visos pastangos padėti žmogui nueis perniek.

Tai galite padaryti patys

Sakoma, kad užuot pasakojus, koks obuolio skonis, verčiau pasiūlyti jo paragauti. Pabandykite patys atlikti nesudėtingą pratimą: atsistokite laisvai, rankas nuleiskite, užsimerkite. Stovėkite tvirtai, pajudinkite kojų pirštus. Įsivaizduokite, kad iš jų auga šaknys. Auga, auga... Prasiskverbia pro grindis, sniegą, ledą, šaltą žemės paviršių. Auga... Pasiekia akmenukus, medžių, žolių šaknis. Vis gilyn... Pasiekia artimųjų ar protėvių kapus. Bet auga vis gilyn... Ir pasiekia pačią mūsų motinos žemės širdį. Čia gera. Ramu. Namai. Šaknys čia lieka... Dabar čia jos semiasi syvų iš motinos žemės kūrybiškumo. Šaknys sustiprėja. Jomis į mus plūsta motinos žemės kūrybiškumas. Per visus žemės sluoksnius, per šaltą žemės plutą, ledą, sniegą, grindis. Pasiekia kojų pirštus. Jūs jaučiate tą jėgą. Kūrybiškumas kyla aukštyn kojomis, pilvu, nugara iki pat širdies. Pasiekia širdį. Ir pasilieka. Likite užsimerkę, lėtai pakelkite rankas. Aukščiau - lig pat dangaus. Pasistiebkite. Jaučiate? Iš ten sklinda šviesa. Jūs pasiekėte dangaus šviesoje esantį vaizduotės šaltinį. Šviesa smelkiasi į pirštus, riešus, rankas, pasiekia pečius. Jus užlieja vaizduotės šviesa iš dangaus. Ši šviesa pasiekia jūsų širdį. Jūsų vaizduotės šviesa yra širdyje. Uždėkite abi rankas ant širdies. Čia susilieja dvi galingos jėgos: kūrybiškumas ir vaizduotė. Jos jūsų širdyje, laikykite jas... Lėtai nuleiskite rankas. Atsimerkite. Tris kartus giliai įkvėpkite ir iškvėpkite. Atsisėskite ir pamąstykite, kas jums labiausiai įstrigo, ką tuo metu įsivaizdavote ir jautėte. Paimkite popieriaus lapą, pasirinkite priemonių, patogiai įsitaisykite ir visa tai nupieškite.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

REKLAMINIS IRASAS - ISTRINTA

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai