To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Vienas gydytojas guodžiasi kitam...

Vienas gydytojas guodžiasi kitam:
- Mes, gydytojai, turime labai daug priešų šiame pasaulyje!
- Taip, bet dar daugiau aname!

  • Nevalgykite daugiau negu 3g druskos per dieną, nes didelis natrio kiekis kraujyje gali būti viena iš hipertenzijos priežasčių.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Alkoholio suvartojimo padidėjimas 1 litru padidina vyrų savižudybių skaičių 10 proc. mažai alkoholio suvartojančiose šalyse ir 3-4 proc. daug alkoholio suvartojančiose šalyse.

Psichologinė pagalba – kas tai

Visi daugiau ar mažiau žinome, ko tikėtis, atėjus pas gydytoją: pirmiausia mūsų paklaus, kuo skundžiamės, išsiaiškins visus kamuojančius simptomus, galbūt teks atlikti keletą tyrimų, o tada gydytojas nustatys diagnozę ir paskirs reikiamą gydymą. Dažniausiais griežtai nustatytomis dozėmis teks vartoti vaistus, kartais - atlikti kokias nors procedūras, o blogiausiu atveju - pasiryžti chirurginei operacijai.

Kuo ypatinga psichologinė pagalba?

Pradžia bus panaši - pirmiausia psichologas stengsis išsiaiškinti, kokios bėdos Jus atvedė į jo kabinetą, kaip seniai jos Jus lydi. Gali būti ir taip, kad, stengdamasis geriau suprasti Jūsų būseną, psichologas pasiūlys ir keletą tyrimų - patikrins dėmesio ir atminties veiklą, paprašys ką nors nupiešti ar atlikti kitokią užduotį. Diagnozavimo arba problemų bei jų priežasčių įvardinimo laikotarpis čia daug ilgesnis, be to, skirtingai nuo gydytojo, kuris, surinkęs reikiamą informaciją, tolesnes išvadas darys pats, psichologas skatins kuo aktyvesnį Jūsų dalyvavimą šiame procese. Todėl nenustebkite, jei Jūsų klaus, kada pirmą kartą pastebėjote savo problemas ir kas tuo metu vyko Jūsų gyvenime, jei Jums užduos daug klausimų apie Jūsų vaikystę ir gyvenimo istoriją apskritai, ar netgi tiesiai paklaus, kaip Jūs pats manote, su kuo gali būti susiję Jūsų sunkumai. Psichologas laikosi nuomonės, kad, norint pašalinti sunkumus, svarbu kuo geriau pažinti ir suprasti save - tiek stipriąsias, tiek silpnąsias savo puses, ir tapti kuo atviresniam pačiam sau. Be abejo, to atvirumo mokomasi ir atvirai kalbantis su psichologu.

Taigi labai svarbi psichologinės pagalbos dalis - paties kliento aktyvumas, noras gilintis į save, ir tikėjimas, kad bendras darbas su psichologu gali padėti keistis. Todėl dažniausiai nusivilia tie, kurie tikisi, kad, vos sužinojęs apie jų problemas, psichologas kokiu nors greitu ir magišku būdu nuo jų išvaduos - gal užhipnotizuos, gal duos gerą patarimą, t.y. pasielgs panašiai, kaip gydytojas. Tiesa ta, kad tokių magiškų galių psichologas neturi, tačiau padėti jis gali daug kuo: pirmiausia, būdamas kartu ir dėmesingai klausydamasis, pasidalindamas savo mintimis ir jausmais apie tai, ką išgyvena klientas, užduodamas klausimus, padedančius geriau suprasti tai, kas vyksta, kartais naudodamasis kitomis priemonėmis - sapnų analize, piešimu.

Dar vienas ypatumas, skiriantis medikamentinę ir psichologinę pagalbą - tai apsilankymų dažnumas. Jei gydytojas, paskyręs gydymą, su pacientu susitinka tik retkarčiais, norėdamas pasitikrinti, kaip veikia vaistai, tai su psichologu paprastai susitinkama ne rečiau nei vieną kartą per savaitę, ir gana ilgai - priklausomai nuo problemų gilumo, nuo keleto mėnesių iki kelerių metų. Tai gali atrodyti be galo ilgas laiko tarpas, tačiau pagalvojus apie tai, kad labai dažnai psichologinės problemos formuojasi daugelį metų, o kartais - ir visą gyvenimą, tampa suprantama, kad ir joms pašalinti laiko prireikia daug.

Gali kilti klausimas: argi galima taip pasitikėti visai svetimu žmogumi, kad jam išpasakotume tai, ką slėpėme nuo visų, gal net ir nuo savęs? Visų pirma, svarbu tai, kad kiekvienas psichologas laikosi konfidencialumo principo - tai reiškia, kad jis paslaptyje laiko visą informaciją, kurią susitikimų metu jam patiki klientas (yra tik keletas šios taisyklės išimčių: tėvai turi teisę gauti informaciją apie savo nepilnamečių vaikų sveikatos būklę; psichologas gali pažeisti konfidencialumą, sužinojęs, kad jo kliento ar kitų žmonių gyvybei gresia rimtas pavojus). Be to, Jūs patys galite pasirinkti, kiek atsiverti vieno ar kito pokalbio metu - pasitikėjimas dažniausiai įgyjamas palaipsniui, todėl laikui bėgant dauguma žmonių junta, kad psichologui gali ir nori pasakyti vis daugiau. Artimesnį ir šiltesnį ryšį užmegzti bus lengviau, jei su psichologu pasidalinsite ir tais jausmais, kuriuos jaučiate bendraudamas su juo - natūralu, kad kartais kils pyktis ar nepasitenkinimas, kartais jausite gėdą, o kartais - ir didelį dėkingumą. Visi šie jausmai - svarbi bendravimo ir viso mūsų gyvenimo dalis, ir, mokydamiesi būti su jais, mokysimės būti laisvesni, tikresni, o tuo pačiu - ir laimingesni.

Tikimės, kad ši trumpa apžvalga padės apsispręsti, ar psichologinė pagalba Jums reikalinga ir tinkama. Linkime sėkmės ir ištvermės visiems, pasukusiems ilgu ir nelengvu savęs pažinimo keliu!

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Geras straipsnis :)

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai