To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Pas akių daktarą ateina vyras ir skundžiasi...

Pas akių daktarą ateina vyras ir skundžiasi:
- Gydytojau, po vestuvių man sutriko regėjimas.
- O kas nutiko?
- Pinigų nebematau...

  • Jei nėščioji jaučiasi gerai bei valgo sveiką ir visavertį maistą, jokių maisto papildų geriau nevartoti (išskyrus folio rūgštį). Maisto papildai, net ir skirti nėščiosioms, gali ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Alkoholio vartojimas nėštumo metu yra dažniausia apsigimimų, vystymosi, augimo ir elgesio sutrikimų priežastis. Šis sindromas sukelia vaikui sunkių, nesugrąžinamų pakenkimų.

Depresija paauglystėje

Psichologai teigia, jog periodiškai jausti liūdesį paauglystės metu yra normalu, kadangi šiuo laikotarpiu organizme vyksta daug svarbių pokyčių, kurių dėka vaikas tampa suaugusiuoju. Tačiau jei liūdesys kamuoja pastoviai ilgą laiką ar tampa toks stiprus, jog su juo neišeina susidoroti - reikėtų susirūpinti, nes tai gali būti paauglystės depresijos požymis.

Kaip pasireiškia depresija paauglystėje?

Žodžiais įvardinti, kaip jaučiasi paauglys, sergantis depresija - labai sunku. Kiekvienas žmogus depresijos simptomus jaučia skirtingai. Visgi yra keletas dažniau pasireiškiančių depresijos požymių, kuriuos pastebėjus, galima būtų įtarti, jog jūs ar jūsų artimas žmogus serga depresija.

Taigi susirūpinti reikėtų, jei:

  • Jūs nuolat jaučiate pyktį, baimę ar liūdesį.
  • Niekas nebeteikia džiaugsmo ir nebelieka jokio noro bandyti kažkaip pralinksmėti.
  • Jus dažnai aplanko nepilnavertiškumo, kaltės jausmas.
  • Per daug ar per mažai miegate.
  • Dažnai jaučiate įvairius skausmus, kuriuos sunku paaiškinti.
  • Bet kas priverčia jus verkti.
  • Į bet kurią pusę, be pastangų, kinta svoris.
  • Jums sunku susikaupti ir dėl to kenčia mokslai.
  • Jaučiatės beviltišku ir praradote viltį, jog kažkas gali padėti.
  • Jums kyla minčių apie mirtį.

Ką daryti, jei jus vis dažniau aplanko mintys apie mirtį?

Jei jums kilo panašios mintys - labai svarbu kuo greičiau kreiptis pagalbos. Kreipkitės pagalbos į bet kurį artimą žmogų. Juo gali būti mama, tėtis, močiutė, draugė ar socialinis pedagogas mokykloje. Visgi, jei manote, jog pasipasakoti kažkam esate nepasiruošęs, jums gali padėti šie patarimai:

  • Nepamirškite, jog VISADA yra kita išeitis, net jei dabar jūs jos nematote. Daugelis nesėkmingai bandžiusų nusižudyti vaikų sako, jog tai padarė dėl to, jog tuo metu nematė būdų, kaip galėtų išspręsti savo problemas, tačiau giliai širdyje jie nenorėjo pasitraukti iš gyvenimo. Nesvarbu kaip blogai jaučiatės dabar, ši juoda gyvenimo linija vis vien baigsis.
  • Mintys apie savižudybę ar noras nuskriausti kitus nedaro jūsų blogu žmogumi! Dėl tokių minčių kaltas ne jūs, o depresija, todėl, jei išdrįsote apie šias mintis kalbėti - niekas negali jūsų dėl jų teisti.
  • Jei jus apėmė toks stiprus liūdesys, jog nebegalite jo pakelti, prieš priimant kažkokį sprendimą, visuomet palaukite 24 valandas. Per šį laiką galėsite viską ramiai apmąstyti. Gal atsikėlus kitą rytą gyvenimas nušvis kitomis spalvomis. Nebijokite per šį laiką kreiptis pagalbos. Net trumpas pokalbis su artimu žmogumi tikrai gali padėti į viską pažvelgti kitomis spalvomis.
  • Jei manote, jog nebegalite savęs kontroliuoti, iš visų jėgų pasistenkite nelikti vienas. Net jei jums neužtenka drąsos paprašyti pagalbos, pasikvieskite į svečius draugą, nueikite į kiną ar vaikščiokite viešose vietose.

Kaip padėti depresija sergančiam paaugliui?

Yra daug dalykų, kuriuos galite padaryti, kad padėtumėte depresija sergančiam vaikui ar draugui:

  • Paskatinkite sergantįjį su jumis pasikalbėti. Kadangi toks pokalbis paauglį, kurį vargina depresija, gali išgąsdinti, pradėkite jį paprastais klausimais. Paklauskite, kaip jis jaučiasi. Pasakykite, jog paskutinėmis dienomis jis atrodo "lyg nesavas". Pasiūlykite savo paramą ir paklauskite, kaip galėtumėte padėti.
  • Leiskite draugui ar vaikui suprasti, jog nesitikite iškart sulaukti atsakymų ir nesistebėkite, jog paklausus jums gali neatsakyti. Sergančiam depresija žmogui svarbu pajausti, jog jis nėra vienas ir žinoti, jog yra žmogus, kuris gali padėti.
  • Pasiūlykite sergančiąjam kartu nueiti pasikalbėti su jo tėvais, psichologu ar socialiniu pedagogu. Pasidalinkite savo ankstesniais patyrimais. Papasakokite apie situacijas "be išeities", kurias vėliau nesunkiai pavyko išspręsti.
  • Neteiskite depresija sergančio žmogaus. Nepriimkite visko, ką jis sako ar daro, tiesiogiai. Depresija sergantis žmogus negali atsakyti už tam tikrus savo žodžius ar veiksmus. Jei nuspredėte padėti depresija sergančiam žmogui - pasiruoškite, nes tai tikrai nebus lengva.
  • Jei esate nepilnametis, o jūsų draugas pradėjo kalbėti apie savižudybę - kuo greičiau praneškite apie tai patikimam suaugusiąjam. Net jei draugas prašė niekam apie tai neprasitarti, labai svarbu, jog suprastumėte, kad tik pranešę apie tai, galėsite jam padėti. Juk daug svarbiau yra turėti supykusį draugą, nei neturėti išvis.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai