To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Gydytojas klausia jaunos medicinos sesers, stovinčios kampe ir labai nusiminusios...

Gydytojas klausia jaunos medicinos sesers, stovinčios kampe ir labai nusiminusios:
- Kas jums?
- Ak, daktare, truputį suklydau. Jūs liepėte padaryti vieną injekciją ligoniui Nr.12, o aš padariau dvylika injekcijų ligoniui Nr.1.
    

  • Moterims, vyresnėms nei 35 metai, rekomenduojama reguliariai tikrintis dėl gimdos kaklelio vėžio. Šią sunkią ligą galima lengvai išgydyti, nustačius pradinėse stadijose.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Iki 3 metų vaiko kėdutę pritvirtinus automobilio centre ant užpakalinės sėdynės,  rizika būti sužalotam autoįvykio metu sumažėja 43 proc.

Sergančiųjų kūryba džiugina keleivius

Kauno geležinkelio stotyje veikia Vilniaus psichiatrijos ligoninės pacientų darbų paroda. Kauno stoties salėje laukiantys traukinio keleiviai gali susipažinti su psichikos sveikatos sutrikimų turinčių žmonių kūryba. Čia veikia jų paveikslų paroda „Margas pasaulis".

Atidarymo dieną fleitų garsai keleivius džiugino Kauno 1-osios muzikos mokyklos mokytojos Onutės Užameckienės mokiniai.
Atgal į visuomenę

„Įprasta manyti, kad geležinkelio stotyje svarbiausia - tiksli informacija, iš kurios vietos, kuria kryptimi ir kuriuo laiku išvyksta traukinys, - kalbėjo Respublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės (RVPL) Ryšių su visuomene skyriaus vedėja Janina Utkuvienė. - Tačiau keleivis dažnai čia praleidžia nemažai laiko laukdamas. O ką veikti? Juk neskaitysi visų tvarkaraščių iš eilės. Tad kodėl čia nesurengus spalvingos, pilką kasdienybę ir nuobodų laukimą paįvairinančios parodos?"
Paveikslus kūrė žmonės, turintys psichikos sveikatos sutrikimų ir užsiimantys meno terapija. „Jie tarsi kuriam laikui užstrigę tam tikroje gyvenimo stotelėje ir laukiantys savojo traukinio, kuris juos grąžintų atgal į visuomenę", - sakė J.Utkuvienė.

Gydo ir teikia džiaugsmą

Paroda pasižymi temų įvairove: apmąstymai ir interpretacijos, gamtos vaizdai, nuotaikos ir emocijos. Darbai atlikti guašu, akrilu, tempera, akvarele, tušu, pastele, spalvotais pieštukais. Paveikslai stebina netikėtomis spalvomis ir formomis.
RVLP Kūrybos centro vadovė Irma Barauskaitė-Klimkienė pasakojo, kad įvairi veikla padeda psichikos ligoniams, ji jau seniai pasaulyje taikoma kaip papildoma terapijos priemonė. „Kartu tai ir galimybė jiems išreikšti save, sulaukti įvertinimo, kas svarbu kiekvienam žmogui, - kalbėjo I.Barauskaitė-Klimkienė. - Kai kurie darbai sukurti grupės pacientų, kiti - individualūs. Jie labai džiaugiasi, kad jų kūriniai patenka į parodas, nors dėl etikos jų pavardžių neskelbiame.

Pasak vadovės, puikius paveikslus piešia įvairių psichikos ligų kamuojami žmones. „Kai kuriuose matosi ir jų emocinė būklė, nors vien pagal paveikslus negalima to diagnozuoti, - aiškino ji. - Kūriniai mažai kuo skiriasi nuo sveikų žmonių kūrybos. Tikimės, kad šios parodos padės visuomenei lengviau suprasti tokius žmones, priimti juos kaip vienus iš mūsų." Jau 9 metus veikiančiame RVLP Kūrybos centre vyksta ne tik dailės užsiėmimai, bet ir skatinami fl oristikos, rankdarbių siuvinėjimo, mezgimo, medžio darbai.

Aktyvi veikla

Kūrybines temas ar išraiškos priemones pasirenka patys pacientai. Jų sprendimas yra gerbiamas, palaikoma asmeninė iniciatyva. Paciento kūriniai yra vertinami, aptariant jų teigiamus rezultatus, pasisekusius darbo momentus, jam patariama. „Su šiais žmonėmis dirbu nuo 1993 m. ir man tai be galo įdomus darbas", - tvirtino I.Barauskaitė-Klimkienė.

Kompleksą lanko ir pacientai, baigę ligoninės gydymo kursą. Jiems svarbi ne tik pati veikla, bet ir galimybė susipažinti su žmonėmis, turinčiais panašių interesų ir išgyvenimų, pasitarti su personalu dėl socialinių problemų.

Kūrybos centras, pacientų vadinamas „Mano studija", rengia parodas ne tik RVPL patalpose, bet ir visoje Lietuvoje. Neseniai paroda „Margas pasaulis" veikė prezidentūroje.

Pirmosios psichikos negalią turinčių žmonių meno parodos surengtos dar XIX a. Prancūzijoje. Paskui meno terapija imta taikyti visame pasaulyje.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai