Naujausi straipsniai
Anoreksikų palata. Antrame aukšte seselė siurbia grindis...Anoreksikų palata. Antrame aukšte seselė siurbia grindis. Iš pirmo aukšto pasigirsta balsas:
Vaistų paieška
|
Sergančiųjų kūryba džiugina keleivius
2009, Gegužė 5 - 18:53
Kauno geležinkelio stotyje veikia Vilniaus psichiatrijos ligoninės pacientų darbų paroda. Kauno stoties salėje laukiantys traukinio keleiviai gali susipažinti su psichikos sveikatos sutrikimų turinčių žmonių kūryba. Čia veikia jų paveikslų paroda „Margas pasaulis". Atidarymo dieną fleitų garsai keleivius džiugino Kauno 1-osios muzikos mokyklos mokytojos Onutės Užameckienės mokiniai. „Įprasta manyti, kad geležinkelio stotyje svarbiausia - tiksli informacija, iš kurios vietos, kuria kryptimi ir kuriuo laiku išvyksta traukinys, - kalbėjo Respublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės (RVPL) Ryšių su visuomene skyriaus vedėja Janina Utkuvienė. - Tačiau keleivis dažnai čia praleidžia nemažai laiko laukdamas. O ką veikti? Juk neskaitysi visų tvarkaraščių iš eilės. Tad kodėl čia nesurengus spalvingos, pilką kasdienybę ir nuobodų laukimą paįvairinančios parodos?" Gydo ir teikia džiaugsmą Paroda pasižymi temų įvairove: apmąstymai ir interpretacijos, gamtos vaizdai, nuotaikos ir emocijos. Darbai atlikti guašu, akrilu, tempera, akvarele, tušu, pastele, spalvotais pieštukais. Paveikslai stebina netikėtomis spalvomis ir formomis. Pasak vadovės, puikius paveikslus piešia įvairių psichikos ligų kamuojami žmones. „Kai kuriuose matosi ir jų emocinė būklė, nors vien pagal paveikslus negalima to diagnozuoti, - aiškino ji. - Kūriniai mažai kuo skiriasi nuo sveikų žmonių kūrybos. Tikimės, kad šios parodos padės visuomenei lengviau suprasti tokius žmones, priimti juos kaip vienus iš mūsų." Jau 9 metus veikiančiame RVLP Kūrybos centre vyksta ne tik dailės užsiėmimai, bet ir skatinami fl oristikos, rankdarbių siuvinėjimo, mezgimo, medžio darbai. Aktyvi veikla Kūrybines temas ar išraiškos priemones pasirenka patys pacientai. Jų sprendimas yra gerbiamas, palaikoma asmeninė iniciatyva. Paciento kūriniai yra vertinami, aptariant jų teigiamus rezultatus, pasisekusius darbo momentus, jam patariama. „Su šiais žmonėmis dirbu nuo 1993 m. ir man tai be galo įdomus darbas", - tvirtino I.Barauskaitė-Klimkienė. Kompleksą lanko ir pacientai, baigę ligoninės gydymo kursą. Jiems svarbi ne tik pati veikla, bet ir galimybė susipažinti su žmonėmis, turinčiais panašių interesų ir išgyvenimų, pasitarti su personalu dėl socialinių problemų. Kūrybos centras, pacientų vadinamas „Mano studija", rengia parodas ne tik RVPL patalpose, bet ir visoje Lietuvoje. Neseniai paroda „Margas pasaulis" veikė prezidentūroje. Pirmosios psichikos negalią turinčių žmonių meno parodos surengtos dar XIX a. Prancūzijoje. Paskui meno terapija imta taikyti visame pasaulyje.
|
Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.
Komentarai
Skelbti naują komentarą