To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Gydytojas klausia jaunos medicinos sesers, stovinčios kampe ir labai nusiminusios...

Gydytojas klausia jaunos medicinos sesers, stovinčios kampe ir labai nusiminusios:
- Kas jums?
- Ak, daktare, truputį suklydau. Jūs liepėte padaryti vieną injekciją ligoniui Nr.12, o aš padariau dvylika injekcijų ligoniui Nr.1.
    

  • Planuojant nėštumą, folio rūgštį reikia gerti abiem! Kai moteris pastoja, ji folio rūgštį turėtų vartoti dar keletą mėnesių.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Paprastai, jeigu 100 moterų turi lytinių santykių be kontracepcijos antrą - trečią savo ciklo savaitę, maždaug 8 iš jų pastoja.

Kaip santuokoje sprendžiami konfliktai

Yra žmonių, kurie drąsiai konfliktuoja, kiti ginčų nemėgsta ir jų vengia. Supratę, koks yra jūsų ir jūsų sutuoktinio konfliktų sprendimo stilius, žengsite pirmą žingsnį mokydamiesi spręsti konfliktus: suvokę, kas tarp jūsų vyksta, galėsite į konfliktą reaguoti labiau apgalvotai, racionaliai, taigi jūsų nesutarimai bus produktyvesni.

Konkuruojantis sutuoktinis

Konkurentai yra orientuoti į tikslą ir agresyvūs. Jie jaučia poreikį laimėti, kartais - bet kokia kaina. Jie mano, kad daugeliu atvejų turi būti laimėtojas ir pralaimėtojas (netiki, kad gali laimėti abi pusės).

Konkuruojantis sutuoktinis dažnai linkęs dominuoti ir gali netgi užgaulioti savo sutuoktinį. Bendraudami šio tipo žmonės yra įtaigūs, gali atrodyti grėmingi ir neprieinami. Spręsdami nesutarimus jie dažnai esti priešiški (tyčiojasi, tranko duris, šaukia), jų sutuoktiniai dažnai tyliai jaučia apmaudą ir yra nelaimingi.

Šis konfliktų sprendimo būdas gali būti tinkamas tada, kai reikia priimti nemalonų sprendimą arba krizės metu, kai greitas sprendimas yra būtinas poros gerovei.

Konfliktų vengiantis sutuoktinis

Konfliktų vengiantys žmonės nuo konflikto atsitraukia ar net pabėga. Jie verčiau linkę konfliktą slėpti ar ignoruoti, todėl gali atrodyti neturintys savo nuomonės, nebendradarbiaujantys ar net bijantys savo sutuoktinių.

Jie dažnai išsižada savo tikslų ir gali būti labai pasyvūs, todėl sukuriamos situacijos, kuriose nėra laimėtojų. Dažnai konfliktų vengiančiojo sutuoktinis prisiima visą atsakomybę už sprendimą.

Tačiau tomis situacijomis, kur prieštaravimas gali pakenkti santuokai, vengti konfliktų tinka. Taip pat toks būdas tinka, kai dalykas, dėl kurio ginčijamasi, yra nereikšmingas, kai yra mažai vilties išspręsti konfliktą arba sprendimų nėra.

Konfliktų vengimas taip pat gali būti gera taktika tada, kai svarbiau iš pradžių surinkti informaciją, o tik vėliau spręsti problemą.

Prisitaikėlis

Prisitaikėliams labiausiai rūpi taika ir santykių harmonija. Pagrindinis jų tikslas yra "užglaistyti" problemas. Realaus problemų sprendimo jie vengia.

Bendraujant prisitaikėliai dažnai ignoruoja savo pačių tikslus ir leidžia sutuoktiniui viską spręsti už juos. Jie atrodo bendradarbiaujantys, tačiau neatkaklūs, netgi silpni.
Pastovus savo norų aukojimas dėl sutuoktinio gali sumažinti dvasinį artumą santykiuose ir sukelti apmaudą ar netgi pasyvią agresiją. Dėl to dažnai kyla santuokos problemų.

Prisitaikėliškas konfliktavimo stilius gali būti vertingas santuokos ar kitų emociškai artimų santykių palaikymui, jei tie santykiai savaime yra prioritetas. Tačiau prisitaikantys sutuoktiniai turi skirti dėmesio ir savo pačių poreikiams.

Derybininkas

Derybininkai siekia savo tikslo, bet taip pat jie žino apie tai, kaip svarbu palaikyti artimus santykius. Jie gali kažką paaukoti dėl bendro tikslo, tačiau stengiasi prikalbėti daryti nuolaidų ir savo sutuoktinį.

Derybininkai yra atkaklūs ir bendradarbiaujantys, paprastai siekia, kad abu sutuoktiniai būtų laimėtojai.

Kompromiso siekimas dažnai yra veiksmingas konfliktų sprendimo būdas, kadangi siekiama tikslų, nestatant į pavojų gerų santykių. Tačiau dėl kompromisų gali būti sukuriamos tokios išeitys, kurios nėra idealios. Pavyzdžiui, jei daroma pernelyg daug kompromisų, gali taip nutikti, kad nei vienas iš sutuoktinių nebus patenkintas sprendimu.

Kompromiso siekimas ypač veiksmingas tada, kai yra sudėtinga situacija, kurioje sprendimas neaiškus arba kai abiejų sutuoktinių nuomonės yra priešingos.

Bendradarbis

Bendradarbiai vertina ir savo tikslus, ir santykius su sutuoktiniu. Jie konfrontuoja su problemomis, mano, kad jas reikia išspręsti taip, kad abiems sutuoktiniams tai būtų priimtina (kad abu būtų laimėtojai). Jie atsižvelgia į gerų santykių svarbą ir išklauso tai, ką sako sutuoktinis, net jeigu su juo nesutinka.

Bendradarbiavimas ypač veiksmingas tada, kai svarbu išlaikyti stabilius ir harmoningus tarpusavio santykius.

Kodėl svarbu žinoti savo ir sutuoktinio konfliktų sprendimo būdus

Idealiu atveju konflikto tikslas yra surasti konstruktyvų sprendimą. Žinodami, kokiu būdu žmogus sprendžia konfliktus, galėsime numatyti, kaip jis elgsis konfliktinėje situacijoje, lengviau įsivaizduosime, kokių rezultatų galime laukti. Tai gali padėti sušvelninti įtampą, nepamesti galvos iš pykčio ir galbūt abiems lengviau surasti sprendimą.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai