To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Vaistinėje. Ateina žmogelis ir sako...

Vaistinėje. Ateina žmogelis ir sako:
- Naktimis pas mane pelės žaidžia futbolą. Ar galit duoti vaistų?
Vaistininkas sako:
- Turiu tokių vienų, bet juos reikia gerti kas dieną.
Žmogelis sako:
- O ar aš galiu šiandien dar negerti?
Vaistininkas:
- O kodėl?
Žmogelis:
- Todėl, kad šiandien finalas.

  • Jei sunkiai tuštinatės, ar dažnai būna užkietėję viduriai, gerkite daug skysčių ir valgykite skaidulinio maisto (vaisių, daržovių, rupių duonos produktų).

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Ašaros susideda iš 99 proc. vandens ir 1 proc. mineralinių bei organinių medžiagų (daugiausia natrio chlorido - valgomosios druskos, todėl jos ir yra sūrios).

Pakeistas suvokimas palengvina gyvenimą

Joks psichologas negali pasakyti žmogui, kaip šiam reikia gyventi, tačiau yra daugybė priežasčių, dėl kurių verta ieškoti psichologo pagalbos. Ar drąsiai peržengiame psichologo kabineto slenkstį ištikus dvasinei krizei, kalbamės su Šiaulių asmens sveikatos priežiūros centro Psichikos sveikatos centro psichologe Nijole Liubinskiene.

Ko tikėtis iš psichologo?

Anot psichologės, vis dar labai painiojamos sąvokos "psichologas" ir "psichiatras". Psichiatrija - labiau medikamentinis gydymas, kai yra rimtesnių problemų. Dauguma į psichologą besikreipiančių žmonių neturi jokių psichikos sutrikimų. Psichologas padės, jei turite sunkumų, išgyvenate intensyvias emocijas, savarankiškai negebate savo paties gyvenimo nukreipti pusiausvyros bei harmonijos linkme ir pan. Į šį specialistą gali kreiptis ir neturintis didelių rūpesčių žmogus. Neretai žmoguss į psichologą kreipiasi siekdamas geriau pažinti bei suprasti save, norėdamas pagerinti savo gyvenimo kokybę. Psichologo pagalba pravers, jei nusprendėte atsikratyti asmeninio suvaržymo, išmokti sumažinti stresą, aiškiau suvokti savo išgyvenimus bei pojūčius.

"Kiekvienas žmogus - individualybė. Vieni patys geba išspręsti susidariusias problemas, kitiems dėl kylančių abejonių prieš priimant svarbius sprendimus norisi pasitarti su kitais, - sako psichologė. - Nereikia manyti, kad ieškantis pagalbos žmogus yra silpnas. Anaiptol, savo problemų ir skausmingų išgyvenimų nagrinėjimas reikalauja drąsos, vadinasi, pradėdamas konsultuotis žmogus žengia pirmą žingsnį problemų sprendimo link, parodydamas savo stiprumą."

Žmonės drąsiau praveria psichologo duris

Psichologė mano, kad pagalbos kreipiasi toli gražu ne visi, kuriems jos reikia - neretai žmogus "dega" savyje, alindamas ne tik savo, bet ir artimųjų sveikatą. "Šį darbą pradėjau dirbti daugiau nei prieš 20 metų, - mena psichologė. Tuomet pasiūlymą apsilankyti pas psichologą žmogus priimdavo kaip įžeidimą, tačiau bėgant laikui žmonės ėmė suprasti, kad psichologas nėra baubas. Dažnai būna, jog sprendimas, padėsiantis išbristi iš sudėtingos situacijos, yra kažkur čia pat, bet žmogus to nepastebi. Kartais tą sprendimą būna paprasčiausiai sunku priimti. Jėgų yra, tik kaip jas pažadinti? Jaunimas skuba ieškoti pagalbos sau ir nedaro iš savęs ligonio, jeigu iškilus kokiems nors neaiškumams, pvz., norėdamas rasti atsakymus į klausimus, kokiu keliu keliauti, kaip atrasti gyvenimo tikslą ir pan., pats savarankiškai nusprendžia apsilankyti pas psichologą. Šios rūšies specialistas jaunuoliams yra natūralus dalykas, toks pat, kaip ir bet kokio kitokio profilio gydytojas. Vyresnio amžiaus žmonės vis dar kaustomi prietaringos baimės, kad juos pamatys koks nors pažįstamas, negražiai pagalvos, pasišaipys. Juk ne taip seniai vyravo nuomonė, kad pas psichologą eina tik psichiškai nesveiki žmonės."

Patarimų nedalija

Esate naivus, jeigu manote, kad apsilankius pas psichologą šis atsakys už jūsų gyvenimo sėkmę ar puls spręsti jus staiga užgriuvusių problemų. Anot psichologės, patarimai nekainuoja, tačiau argi žmogus linkęs klausyti svetimų patarimų? Be to, psichologė įsitikinusi, jog net ir galybė geriausių patarimų neduotų naudos. Psichologas - visų pirma pašnekovas, kuris yra toliau nuo jūsų gyvenimiškos situacijos, todėl gali ją matyti kitaip. Žmogus pats turi nuspręsti, kaip ir kuria linkme jis norėtų pakeisti savo gyvenimą. Psichologinis konsultavimas vertingas ir naudingas tuo, kad žmogus randa laiko pats sau, gali mąstyti apie save, dalytis savo supratimu apie gyvenimą ir pats priimti sprendimus.

"Konsultacijų metu besąlygiškai priimu konsultuojamąjį tokį, kos jis yra. Tai padeda pastarajam susitaikyti su savimi bei suvokti savąją vertę, o save vertinantis žmogus tampa atsakingas už likimą ir nustoja ieškoti kaltų dėl nesėkmių. Mano užduotis - ne duoti žmogui patarimą, o skatinant geriau suvokti savo jausmus, padėti jam pačiam atrasti sprendimus, išsikelti tikslą, pamatyti savo galimybių ribas, pažeidžiamas vietas, svarbiausia - savo stipriąsias puses, kurios padeda keisti gyvenimą norima linkme, - tvirtina psichologė. - Kiekvienas pats sprendžia, kaip pasielgs krizės, skaudžios netekties metu ar nerandant gyvenimo tikslo. Kai žmogus pats suranda savo problemos sprendimą ir adekvačiai ją geba išspręsti, tolesnis mano įsikišimas nebereikalingas."

Atsistoti ar likti sėdėti?

Anot psichologės, ne visada psichologiškai palūžusiems gyvenimo džiaugsmą gali sugrąžinti jų artimieji. Dalis žmonių, net turėdami šeimą, jaučiasi vieniši, o tie, kurių šeimoje tvyro darnūs, šilti tarpusavio santykiai, neretai, norėdami apsaugoti savo artimuosius nuo neigiamų emocijų ar rūpesčių, vengia su jais kalbėtis apie sunkumus. Be to, šeimos nariai dažnai patys yra susiję su sunkia pagalbos ieškančiojo situacija arba turi išankstinių nuostatų apie jį, tad ne visą laiką tarp problemų pasimetęs žmogus gali būti atviras bei suprastas.

"Kai pritrūkstame pinigų, ne visi jų bėgame skolintis pas draugus ar prašome pagalbos savo artimųjų, - sako psichologė. - Neretai žmonės pinigų skolinasi iš banko ir toks jų sprendimas nieko nestebina. Kiekvienas žmogus pats nusprendžia, kaip jam elgtis užklupus problemoms - jeigu jis pajėgia susitvarkyti pats, viskas gerai. Svarbu neužsisklęsti savyje - nebausti savęs pačia sunkiausia bausme atimant iš savęs galimybę bendrauti su mus supančiu pasauliu. Suaugęs žmogus turi mokėti prašyti pagalbos, jeigu jam jos reikia".

Ekonominės problemos gena ieškoti pagalbos

Streso teoriją sukūręs Hansas Selye tvirtino, kad gyvenimas be streso tolygus mirčiai. Trumpalaikis stresas žmogui yra naudingas, nes priverčia mobilizuoti jėgas, kad būtų išspręsta problema. Psichologė sako, jog išties stiprias asmenybes krizė tik dar labiau sustiprina - jie patys ieško išeičių ir vis tvirčiau kabinasi į gyvenimą, savarankiškai spręsdami visas juos užklupusias problemas, todėl, anot psichologės, klaidingai manoma, jog krizės metu žmonės plūste plūsta pas psichologus ieškoti pagalbos. Atsidūrus krizinėje situacijoje svarbiausia suprasti, kad viskas priklauso tik nuo paties žmogaus. Žinoma, moralinių jėgų atsiriboti nuo neigiamų emocijų, matyti šviesiąsias gyvenimo puses ir džiaugtis Dievo duota diena visi turime skirtingai. Vieniems prarajos įvaizdis sukelia mintis apie bedugnę, kitiems - apie tiltą. Nuolat girdimos pesimistinės ekonominės prognozės labiau veikia jautresnius žmones, todėl jie linkę dažniau praverti psichologų kabineto duris - reikia surasti už ko laikytis, į ką atsiremti. "Dabar pagrindinės priežastys, dėl kurių žmonės ieško pagalbos - nedarbas ir paskolos, - dalijasi pastebėjimais psichologė. - Tačiau tie, kurie turi vidinių dvasinių išteklių, sėkmingai tvarkosi patys. Kai ištekliai išseks, galbūt jie ieškoti pagalbos ateis pas mus."

Nesame linkę dalytis teigiamomis emocijomis

Anot psichologės, išėjus pasivaikščioti bulvaru sunku sutikti geromis emocijomis skubantį pasidalyti žmogų. Atrodo, kad visi pikti, nelaimingi, susiraukę, nemylintys juos supančio pasaulio. Žmogus sukurtas taip, kad niekas jo visiškai nepasotins. Įspūdis, lyg visi būtų užprogramuoti skųstis kiekviena gyvenimo minute ir lengva ranka aplink žarstantys savo blogas emocijas. Visi nežinia kur skubantys, gal todėl net nestabtelėję praeinantys pro verkiantį žmogų, bėgte dar spėdami su nepasitenkinimu žvilgtelėti į smagiai besijuokiantį. Beje, tokių pasitaiko vis rečiau. Daugelis žmonių į gyvenimą žiūri per daug rimtai, nors visi žino, kad pokštai, sąmojai ir komiškos replikos leidžia lengviau išspręsti rimtas problemas ir paprasčiau įveikti sudėtingas situacijas. Juokas padeda pakelti ir lengviau įveikti gyvenimo atseikėtus sunkumus. Jei mus kas nors sąmoningai ar nesąmoningai erzina, visada geriau nusijuokti, nei imti bartis. Pozityvus mąstymas itin svarbus - jei žmogus bus nusiminęs, liūdnas, nevertins gyvenimo, neigiamos emocijos jį tik dar labiau gramzdins į jo paties susikurtą liūną. Žinoma, sunkių akimirkų nė vienas neišvengiame, tačiau ir tuomet reikia priversti save atidžiau pažvelgti aplink, pamatyti ir pasidžiaugti metų laikais, besikeičiančia gamta, mums maloniais ar net visiškai nepažįstamais žmonėmis ir kaskart priminti sau, jog privalu džiaugtis gyvenimu.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai