To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Atėjo pacientas pas gydytoją...

Atėjo pacientas pas gydytoją:
- Gydytojau, ar razinos vaikšto sienomis?!
- Ne... - nustemba gydytojas!
- Na, velnias ir vėl tarakoną suvalgiau!

  • Per dieną suvalgykite apie 400 gramų daržovių ir vaisių (išskyrus bulves). Jie padės  išvengti nutukimo, sumažins vėžio riziką, cholesterolio kiekį kraujyje, aprūpins organizmą ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Kasmet daugiau nei 40 000 moterų miršta nuo krūties vėžio, iš jų daugiau nei 500 Lietuvoje.

Spalio 10 d. – Pasaulinė psichikos sveikatos diena

Pasaulinė psichikos sveikatos diena - tai dar vienas priminimas, paraginimas ir galimybė mums visiems įsigilinti į psichikos sveikatos problemas ir atsigręžti į tuos, kuriems labiausiai reikia mūsų pagalbos. Šiuo jau tradiciniu renginiu skelbiami labiausiai rūpimi psichikos sveikatos priežiūros aspektai.

Pasaulio psichikos sveikatos federacija (PPSF) kasmet nuo 1992 metų pateikia šiai dienai skirtą šūkį. Šiais metais pabrėžiama: PSICHIKOS SVEIKATAI - PASAULINĘ SVARBĄ: plėskime veiklą ir ginkime kiekvieno piliečio teises.

Nors XXI amžiuje psichikos sveikata pripažinta esmine ir neatskiriama bendros sveikatos dalimi, daugelyje šalių psichikos sveikatos priežiūrai tenka mažiau nei 1 proc. bendro sveikatos apsaugos biudžeto.

Psichikos sveikatos sutrikimų turi beveik 12 proc. žmonijos - maždaug 450-čiai milijonų arba kas aštuntam gyventojui reikalinga psichiatro konsultacija ir pagalba. Psichikos sveikatos sutrikimų yra visose šalyse, kultūrose, amžiaus grupėse ir socialiniuose-ekonominiuose sluoksniuose. Tad kodėl psichikos ligoms gydyti, psichikos sveikatos priežiūrai ir psichikos sveikatai stiprinti neskiriama tiek dėmesio ir lėšų, kiek iki šiol buvo skiriama kitiems sveikatos sutrikimams ir jų problemoms spręsti? Gal čia galėtų pagelbėti informacijos sklaida, kad į psichikos sveikatą ir ligas būtų žiūrima gana rimtai, o šių problemų turintieji gautų reikiamą dėmesį, paramą ir paslaugas?!

Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, ši diena pažymima įvairiomis iniciatyvomis: rengiamos konferencijos, apskritojo stalo diskusijos tema „Psichikos sveikata - mūsų uždavinys", siekiant išanalizuoti kaip apskrityse bei savivaldybėse planuojama įgyvendinti Psichikos sveikatos strategiją, kokias paslaugas numatoma organizuoti ir teikti psichikos ligomis sergantiems neįgaliesiems bei jų šeimų nariams. Diskusijos bus rengiamos visose apskrityse.

Parodų salėse pristatomos psichikos sutrikimų turinčių asmenų darbų parodos, bažnyčiose aukojamos Šv. mišios. Šią dieną organizuojamuose renginiuose kviečiami dalyvauti ne tik pacientai ir psichikos sveikatos specialistai, bet ir visa plačioji visuomenė.

 

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai