To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Pas gydytoją psichiatrą ateina nepaprastai susijaudinusi moteris...

Pas gydytoją psichiatrą ateina nepaprastai susijaudinusi moteris.
- Daktare! — sušunka jinai.- Jūs privalote padėti mano vyrui!
- Kas jam atsitiko?- klausia psichiatras.
- Jam rodosi, kad jis - tai aš.
- Tai labai įdomu. Prašau jį atvesti pas mane.
- O kam?- nustemba moteris.- Aš juk ir esu mano vyras.

  • Jei sunkiai tuštinatės, ar dažnai būna užkietėję viduriai, gerkite daug skysčių ir valgykite skaidulinio maisto (vaisių, daržovių, rupių duonos produktų).

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Lietuvoje moterų vidutinė gyvenimo trukmė yra 75 metai, o vyrų - 62 metai. (2008 m. statistika)

Provincijos problema – gydytojų stygius

Gydytojų odontologų stygius pacientus verčia mėnesiais laukti eilėse. Ligonių skundų ir priekaištų nuvarginti gydytojai grasina iš viso nebedirbsiantys valdiškose įstaigose.

Vargina eilės

Prie Biržų rajono savivaldybės poliklinikos Odontologijos skyriaus durų kiekvieno mėnesio pabaigoje nutįsta ilgos laukiančiųjų eilės. Žmonės stovi apie porą valandų, kad galėtų prisiregistruoti pas gydytojus. Vienoje eilėje stovi pageidaujantys dantis gydyti, traukti ar protezuoti.

Biržiečiai tvirtina, jog laukimas eilėje negarantuoja, kad prisiregistruoti pavyks. Kai kurie vasario 25 - ąją prie registratūros stovėję žmonės teigė laukiantys jau antrą ar trečią kartą, bet vis nesėkmingai. Vyresnio amžiaus žmonės, kvietę „Šiaurės rytus"pasižiūrėti, kas vyksta Odontologijos skyriuje, eiles prie registratūros vadino akivaizdžiausiu žmonių žeminimo pavyzdžiu.

Taip pat kai kurie biržiečiai teiravosi, kodėl už dantų gydymą ir protezavimą savivaldybės poliklinikos skyriuje neva reikia mokėti pinigus.

Stinga gydytojų

„Problema yra gili ir būdinga ne tik Biržams", - kalbėjo Odontologijos skyriaus vedėjas Giedrius Umantas. Jis teigė, kad visoje Lietuvoje stinga gydytojų odontologų, todėl pacientai yra priversti laukti eilėse.

Į provinciją nenori vykti jauni specialistai. Dauguma patirtį turinčių gydytojų didesnę laiko dalį praleidžia privačiuose kabinetuose, kur turi pakankamai pacientų ir gali su jais dirbti neskubinami už durų laukiančios eilės.

Savivaldybei priklausančių poliklinikų skyriuose dauguma odontologų dirba tik puse etato. Panašiai yra ir Biržuose, kur šiuo metu po pusę etato dirba tik trys gydytojai odontologai ir vienas protezuotojas. Tuo tarpu norinčiųjų dantis gydyti, traukti ir protezuoti yra daug. Medikai jų visų priimti negali, todėl tenka laukti.

Norėjo padėti žmonėms

Iš Pasvalio į Biržus dirbti važinėjantis Odontologijos skyriaus vedėjas Giedrius Umantas sakė, jog eilių kiekvieną mėnesį prie registratūros anksčiau nebūdavo. Norą tvarkytis dantis pareiškęs žmogus jam paskirtojo laiko laukdavo labai ilgai.

Vedėju pernai dirbti pradėjusiam gydytojui G. Umantui kolegos patarę pacientus pas odontologus registruoti metams į priekį. Tačiau toks pasiūlymas medikui pasirodęs nepriimtinas. Gydytojas mano, jog vieną kartą nepatekęs pas gydytojus žmogus turi galimybę bandyti laimę kitą mėnesį.

Kiekvieną mėnesį pas kiekvieną gydytoją išduodama po tris pirminius talonus. Pasak vedėjo, biržiečiai kreipiasi norėdami gydyti ne vieną, o daugiau dantų, todėl bendravimas su medikais ilgokai užsitęsia.

Priekaištai vargina

Odontologas G. Umantas sakė esantis vienintelis dantis protezuojantis gydytojas Biržų savivaldybės poliklinikos Odontologijos skyriuje. „Darbas labai sunkus. Čia niekur nepaskubėsi, o koncentracija turi būti maksimali", - sakė medikas. Jis kalbėjo per šešetą darbo valandų galintis priimti tik 12 pacientų. Tačiau dažnai, gailėdamas žmonių, aukoja savo laiką ir priima iki trisdešimties. Gydytojas teigė niekada neatsisakantis padėti ir skausmais besiskundžiantiems pacientams - uždėti vaistų ar ištraukti dantį, kad žmonėms nereikėtų laukti chirurgo, dirbančio kitomis dienomis. Panašiai elgiasi ir kiti gydytojai. Nežiūrint to, žmonės vis tiek priekaištauja.

Giedrius Umantas svarstė, ar nenutiks taip, kad nuo priekaištų pavargę medikai iš viso paliks į skyrių besikreipiančius biržiečius. Panašiai yra nutikę kituose rajonuose, kur vadinamųjų valdiškų odontologų beveik nebėra.

G. Umantas sakė kartais sulaukiantis ir nesuprantamų priekaištų. Pavyzdžiui, dantis protezuoti pageidaujantis pacientas nesutinka ištraukti dantis ar jų šaknis.

Nemokamo gydymo nebėra

Odontologijos skyriaus vedėjas pastebėjo, jog visiškai nemokamo gydymo nebėra. Ligonis, besikreipiantis į poliklinikai priklausantį Odontologijos skyrių, niekada nemoka už darbą, bet turi susimokėti už gydymui naudojamas medžiagas. Jų kainos, pasak mediko, kyla. Pavyzdžiui, viena plomba netrukus bus įvertinta nuo 7 iki 45 litų ir t. t.

Pasak vedėjo, pinigai, kuriuos tenka sumokėti poliklinikos skyriuje, gerokai mažesni nei privačiuose odontologijos kabinetuose.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai