To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Žinai, mano šuo išgelbėjo man gyvybę..

Kalbasi du vyriškiai:
- Žinai, mano šuo išgelbėjo man gyvybę, - pasakoja vienas.
- Kaip?
- Kai sirgau, jis gulėjo prie mano lovos ir neleido nė vienam gydytojui prisiartinti prie manęs.

  • Jei sunkiai tuštinatės, ar dažnai būna užkietėję viduriai, gerkite daug skysčių ir valgykite skaidulinio maisto (vaisių, daržovių, rupių duonos produktų).

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Dr. R. Kusteris pirmasis tiksliai aprašė su azartiniais lošimais susijusį sindromą, kurį tuomet pavadino kompulsyviu (patologiniu) lošimu. 1977 metais patologinis potraukis azartiniams ...

Ką žinai apie savo smegenis?

Kaip veikia smegenys? Kaip jos atrodo? Ką jos gali? Tokiais klausimais mokiniai apibėrė medikus ir mokslininkus, minėdami "Smegenų pažinimo savaitę".

Šiemet Lietuvoje pirmą kartą paminėta ,,Smegenų pažinimo savaitė" bendrais Lietuvos neuromokslų asociacijos ir viešosios įstaigos ,,Psichikos sveikatos iniciatyva" renginiais. Šia proga Vilniaus mokyklose ir įstaigose vyko paskaitos apie smegenis. Pradinių klasių mokiniai piešė smegenis ir kalbėjosi apie smegenų veiklą su neuromokslų ir psichikos sveikatos specialistais. Visuomenei skaitytos paskaitos apie psichikos sveikatą ir jos sutrikimus. Šią iniciatyvą numatoma plėtoti kitais metais.

,,Smegenų pažinimo savaitę" pasaulyje 1996 m. pradėjo rengti JAV nevyriausybinė labdaros organizacija DANA fondas, kurio tikslas - stiprinti pasaulyje susidomėjimą smegenimis, skleisti žinias apie smegenų mokslų pasiekimus visuomenei prieinama forma. Minint ,,Smegenų pažinimo savaitę" Lietuvoje norima atkreipti dėmesį į tai, kad smegenų ligos ir psichikos sveikata - itin svarbios visuomenei sritys, kurioms vis dar skiriama nepakankamai dėmesio ir lėšų. Lietuvoje smegenų ligų paplitimas yra panašus kaip ir daugelyje Europos šalių, tačiau lėšų joms gydyti skiriame beveik mažiausiai Europoje. Pasaulio sveikatos organizacija nurodo, kad net ketvirtadalis gyventojų bent kartą gyvenime išgyvena psichikos sutrikimą, todėl valstybės patiria didžiulių nuostolių. Vienas iš būdų juos sumažinti - vykdyti smegenų ligų ir smegenų sveikatos tyrimus. Tačiau Lietuva atsilieka ir lėšomis skiriamomis smegenų tyrimams. Vidutiniškai Europoje smegenų tyrimams skiriama beveik 1,3 euro (4,48 lito) vienam gyventojui, tuo tarpu Lietuvoje vienam gyventojui tenkanti suma nesiekia 0,3 euro (vieno lito).

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai