To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Daktare, mane kamuoja nemiga...

- Daktare, mane kamuoja nemiga...
- Ar jūs bandėte skaičiuoti avis?
- Taip, bet tai nepadeda...
- Na, tada tegul kiekviena avis papasakoja jums savo biografiją.

  • Jei kosite, gerkite daug vandens. Vanduo – pats geriausias mukolitikas (vaistas, skystinantis gleives ir lengvinantis atsikosėjimą).

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Kiekvienas pusrutulis valdo priešingą kūno pusę. Ranka, kuria rašote, priklauso nuo to, kuri smegenų pusė valdo kalbą. Jei valdo dešinė, būsite kairiarankis. Jei valdo kairė pusė, ...

Darbo su priklausomais nuo alkoholio asmenimis ypatumai

Gruodžio 10 d. Respublikinėje Vilniaus psichiatrijos ligoninėje (RVPL) vyko LSSO Psichikos sveikatos slaugytojų draugijos organizuota mokslinė praktinė konferencija apie darbo su priklausomais nuo alkoholio asmenimis ypatumus.

Medicinos daktaras Valentinas Mačiulis visuomenės sveikatos ir valstybės monopolio požiūriu apžvelgė statistiką apie sveikatos apsaugos finansavimo bei alkoholio pasiūlos reglamentavimo politikos liūdnas pasekmes. Alkoholio suvartojimo realus lygis Lietuvoje pasiekė rekordines aukštumas ≈ 25 litrus gryno spirito vienam gyventojui. Tiek XIX a. pabaigoje suvartojo Prūsijos suaugę gyventojai, tačiau griežta alkoholio ribojimo politika ir kiti valstybės veiksmai tada padėjo sumažinti alkoholio suvartojimą iki 5 litrų suaugusiam žmogui per 18-20 metų.

Dabartinė Lietuva tapo Europos lydere pagal alkoholines psichozes, mirtis dėl nelaimingų įvykių kelių eisme ir gamyboje. Tik savižudybių skaičius statistiškai sumažėjo, bet vis daugiau žuvusių nukritus nuo aukščio, apsinuodijus alkoholiu, sušalus, nuskendus, sudegus gaisre.

RVPL Reanimacijos ir intensyvios terapijos (RIT) skyriaus vedėjas Rolandas Kaukėnas apžvelgė 2008 metų paslaugų gavėjus: 95% iš beveik 800 šių metų RIT skyriaus pacientų - alkoholio aukos, 2/3 su kepenų, 1/4 -širdies, 1/5 - plaučių patologija, kas šeštam - traukulių priepuoliai. Beveik visi (97%) čia sugrąžinti gyveniman.

Kokia reintegracija laukia alkoholio vartotojų grįžtančių visuomenėn, išsamiai aiškino psichologė Liudmila Makarova remdamasi 30 metų patirtimi. Kad gydymo paslauga neapsiribotų tik detoksikacija, reikia spėti pažadinti norą keisti gyvenimo būdą, tačiau formuoti tokią motyvaciją įmanoma tik kai alkoholio noras laikinai aprimsta ir protas gali prašvisti. Kad eilinė alkoholinė krizė, atvedusi į ligoninę, neliktų praleista proga parodyti alkoholikui kelią ištrūkti iš užburto rato, reikia bent 4 grupinių užsiėmimų, kurie labai glaustai, bet įtaigiai pravedami Ūmių alkoholinių psichozių (ŪAP) skyriuje.

RVPL gydytoja Irina Veredenko papasakojo apie alkoholio poveikį organizmui bei gydymo ypatumus. Vilniaus priklausomybės ligų centro socialinis darbuotojas Antanas Balsys labai sudomino auditoriją papasakodamas apie Anoniminių Alkoholikų patirtį. Išsamų ir labai naudingą pranešimą apie slaugos ypatumus ŪAP skyriuje perskaitė Psichikos sveikatos slaugytojų draugijos pirmininkė - Džiuljeta Serapinienė. Apie tai, kad pacientai ligoninėje ne tik gydomi medikamentais, tačiau vyksta intensyvus priklausomų nuo alkoholio pacientų sveikatos mokymas kalbėjo RVPL slaugytoja Jelena Lupenkova.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai