To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Trys taisyklės kaip išsaugoti sveikus dantis...

Trys taisyklės kaip išsaugoti sveikus dantis:
- Pirmoji: du kartus per dieną valyti dantis.
- Antroji: du kartus per metus lankytis pas odontologą.
- Ir trečioji: nekišti nosies kur nereikia.

  • Jei kosite, gerkite daug vandens. Vanduo – pats geriausias mukolitikas (vaistas, skystinantis gleives ir lengvinantis atsikosėjimą).

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Sveikata priklauso: 40 proc. - nuo gyvenimo būdo; 30 proc. - nuo aplinkos, 20 proc. - nuo paveldėjimo ir 10 proc. - nuo gydomosios medicinos.

Specialistai vienijasi psichologinei pagalbai teikti

Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biure įvyko pasitarimas vaikų ir jaunimo savižudybių prevencijos tema. Pasitarime dalyvavo šia problema besirūpinantys įvairių institucijų ir profesijų atstovai: psichiatrai, policininkai, ugniagesiai, psichologai, pedagogai. Tai Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro koordinuojamos veiklos, pradėtos šių metų pradžioje, pasitarimas. Jo tikslas - stiprinti ne tik savižudybių prevenciją, bet ir apibrėžti konkrečias priemones, kaip teikti pagalbą dvasinę krizę išgyvenančiam žmogui.

Siekiant šių tikslų pasitarimo dalyviai apibrėžė pagrindinius uždavinius, kuriuos reikėtų įgyvendinti artimiausiu metu. Tai, anot Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Prevencijos skyriaus viršininko Taurio Stauskio, pareigūnų mokymai, kaip teikti pagalbą krizės ištiktam žmogui. Kvalifikaciniai mokymai reikalingi pareigūnams, nes jie pirmieji kartu su medikais teikia pagalbą ūmią krizę išgyvenančiam asmeniui. Mokymuose dalyvautų apie 300-400 pareigūnų. Pasitarimo dalyviai pripažino, kad mokymai savižudybių prevencijos tema reikalingi ir medikams bei pagalbos vaikui komandų nariams mokyklose.

Pagalbą krizės ištiktiems žmonėms teikia daug kas, tačiau jų veikla nepakankamai koordinuojama. Kauno medicinos universiteto Psichiatrijos klinikos vaikų ir paauglių psichiatras Darius Leskauskas akcentavo, kad Klinikų skubios pagalbos skyriuje visą parą konsultuojami pagalbos reikalingi žmonės. Susidūrę su problema tokio ligonio artimieji neretai nežino, kur kreiptis. Centro poliklinikos Psichikos sveikatos centro vadovė Vida Matulionienė priminė, kad psichiatrai visuomet nusiteikę padėti krizės ištiktam žmogui, tačiau šių specialistų paslaugų visuomenė vis dar vengia.

Pasitarimo dalyviai priėjo išvados, kad būtina parengti metodinį leidinį - instrukciją apie tai, kur nukreipti ūmios krizės apimtą žmogų, kokioje būsenos stadijoje pagalbą teikia policija, ugniagesiai, medikai, mokyklos pedagogai, psichologai. Apie tai būtina plačiai skleisti informaciją per visas žiniasklaidos priemones. „Esminis poreikis - bendradarbiaujančių institucijų tinklas su aiškiai apibrėžtomis funkcijomis ir jų sklaida", - apibendrino Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro psichologė Rasa Vaitkienė.

Kauno medicinos universiteto Profilaktinės medicinos katedros docentė dr. Nida Žemaitienė akcentavo, kad pagalbos krizės ištiktam žmogui reikia bet kuriuo paros metu, todėl būtina įkurti Krizių centrą. Kol tai bus padaryta, pravartu sukurti internetinę svetainę specialistams ir krizę išgyvenantiems žmonėms. Informaciją apie institucijas, teikiančias psichologinę pagalbą Kaune, artimiausiu metu savo tinklalapyje paskelbs Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras. Pasitarimo dalyviams buvo padalintas biuro leidinys „Kauno miesto įstaigos ir organizacijos, dirbančios bendruomenės psichikos sveikatos labui".

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai