To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Gydytojas klausia...

Gydytojas klausia pacientą:
- Alkoholį vartojate?
- Tik per didžiuosius įvykius.
- O kokie tai įvykiai?
- Kai turiu ką išgerti!

  • Jei kosite, gerkite daug vandens. Vanduo – pats geriausias mukolitikas (vaistas, skystinantis gleives ir lengvinantis atsikosėjimą).

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Kasmet gimsta 130 mln. vaikų. PSO duomenimis, apie 8 mln. miršta vaikystėje. Apie 8 tūkstančius miršta kasdien dėl nepakankamos mitybos ar nekokybiško maisto.

Medikai sulaukė pacientų padėkos

Lietuvos medicinos darbuotojų dieną pirmoji šalies ponia Alma Adamkienė trims Panevėžio medikams - rajono poliklinikos šeimos gydytojai Julijai Danilevičienei, Panevėžio ligoninės 2-ojo neurologijos skyriaus vedėjui Linui Masiliūnui ir to paties skyriaus gydytojai Irenai Žemaitaitienei įteikė padėkas už pasiaukojimą, nuoširdų ir kilnų darbą.

Apdovanoti panevėžiečiai tvirtina nesitikėję sulaukti tokio įvertinimo ir nesijaučia atlikę ypatingą darbą. „Nenusipelniau jokių padėkų - tik dirbu savo darbą, ir tiek", - mano J.Danilevičienė.

Panevėžio rajono Dembavos ambulatorijoje medikės karjerą pradėjusi, vėliau perėjusi į duris atvėrusią rajono polikliniką šeimos gydytoja skaičiuoja jau 37-uosius darbo metus.

Dažnai po darbo valandų pas ligonius skubanti ir juos ypatingu rūpesčiu apgaubianti medikė ne kartą skatinta poliklinikos vadovybės, rajono Savivaldybės vadovų.

Prieš ketvertą metų J.Dani-levičienė Sveikatos apsaugos ministerijos įvertinta Nusipelniusio gydytojo garbės ženklo ordinu.

Emocijoms nėra vietos

„Svarbiausia - atlikti pareigą. Ta žinia labai maloniai nuteikė, bet apdovanojimo vertų gydytojų be galo daug", - įsitikinęs savo ligonių įvertintas L.Masiliūnas.

Prieš 20 metų baigęs internatūrą dirbti į gimtąjį Panevėžį sugrįžęs neurologas tikina per tiek laiko nė karto nesuabejojęs dėl savo pasirinkimo.

„Mūsų darbe pakanka stresinių situacijų, pas mus patenka daug sunkių ligonių, bet neigiamoms emocijoms čia nėra vietos. Niekada nepasigailėjau, kad tapau gydytoju", - tvirtina skyriaus vedėjas.

Nuo 1979-ųjų Panevėžio ligoninėje dirbanti neurologė I.Žemaitaitienė pažymi, kad besikeičiantis laikas koreguoja ir medikų bei pacientų santykius.

„Mūsų darbe reikia ne tik žinių, bet ir kantrybės, nuolaidumo, kartais - griežtumo. Pacientai darosi reiklesni, internete susiieško informacijos apie savo ligą ir pageidauja daug profesionalesnės gydytojų pagalbos", - mano I.Žemaitaitienė.

Dėkojo giminaičiai

Lietuvos gydytojų sąjungos, Sveikatos apsaugos ministerijos ir LNK laidos „Sveikatos ABC" organizuotame renginyje padėkos įteiktos 47 Lietuvos medikams.

„Šimtai pacientų visus metus organizatoriams siunčia padėkas savo medikams už išgelbėtą gyvybę, pasiaukojimą, nuoširdų darbą. Per praėjusius metus gavome ypač daug tokių padėkų ir atrinkti geriausius gydytojus iš kelių šimtų siūlytų buvo tikrai labai sunku", - teigė Lietuvos gydytojų sąjungos projektų vadovė Sandra Šiaulienė.

Pasak jos, kasmet daugiausia pacientų padėkų sulaukia Kauno, ypač Kauno klinikų, medikai. Šiemet renginio organizatorius nustebino, kad išskirtinai daug dėkota ne didmiesčiuose, o rajonuose dirbantiems gydytojams.

„Mus itin sujaudino mirusių žmonių giminaičių padėkos - jie dėkojo medikams, kad šie padarė viską, ką galėjo. Nors vis garsiau kalbama apie sveikatos reformos problemas, apie tai, kad netrukus ateis laikas, kai gydytojui teks gydyti savo lėšomis, medikai susigrąžina draugo, galinčio padėti nelaimėje, statusą", - mano S.Šiaulienė.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai