To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Daktare, ar Jūs gydote nuo sklerozės?

- Daktare, ar Jūs gydote nuo sklerozės?
- Taip.
- Tuomet padėkite mano vyrui. Jis pastaruoju metu vis dažniau pamiršta, kad yra vyras.

  • Nėštumo metu valgykite kepenis. Tačiau tai turi būti galvijo kepenys, pirktos iš patikimo ūkininko.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Alkoholio vartojimo sumažėjimas 10 proc. sumažina vyrų mirtingumą nuo su alkoholiu siejamų priežasčių apie 20 proc. ir 5 proc. sumažina mirtinų nelaimingų atsitikimų, žmogžudysčių ...

Mirtina bakterija - nesustabdoma

Medikai susiėmę už galvų - susirgimų tuberkulioze šalyje jau keleri metai nemažėja. Tuo tarpu atsparia šios ligos forma suserga vis daugiau gyventojų. Situaciją galėtų pakeisti tuberkuliozės prevencija, bet ji jau ne pirmi metai palaidota. Tad saugantis nuo užkrato belieka vengti žmonių susibūrimo vietų, mat bakterija plinta nestabdoma.

Prevencijos nėra

"Susirgimų tuberkulioze nedaugėja. Bent tai gerai. Bet ir nemažėja, o čia jau problema", - "Vakaro žinioms" sakė Respublikinės tuberkuliozės ir infekcinių ligų universitetinės ligoninės atsparios tuberkuliozės skyriaus vedėja Irena Demšienė.
Pasak jos, Lietuvoje neveikia jokios tuberkuliozės prevencijos programos ar priemonės. Nes jų tiesiog nėra. "Žmonės rentgenogramų nesidaro dešimtmečius, nors tai galėtų padėti diagnozuoti pradinės stadijos tuberkuliozę ", - dažnu gyventojų aplaidumu piktinosi I.Demšienė. Ji prisiminė kelis atvejus, kai sunki tuberkuliozės forma buvo diagnozuota jauniems dirbantiems žmonėms. "Jie jau krauju pradėjo atsikosėti, bet vis tiek nekreipė į tai dėmesio. Tai apie ką mes kalbame?" - baisėjosi pašnekovė.

Medikų aplaidumas

Gyventojai kartais mano, kad kažkada vaikystėje padaryto mantu tyrimo, kai po oda leidžiamas mažas tuberkulino kiekis, o gydytojas liniuote matavo paraudusios vietos skersmenį, užtenka visam gyvenimui. "Bet gyvenimas ilgas, ir neigiamas testas vaikystėje nereiškia, kad suaugęs žmogus nesusirgs tuberkulioze", - įspėjo I.Demšienė. Tačiau net ir medikai, anot jos, nepersistengia užkirsti kelią pavojingai ligai plisti. "Rentgenogramą reikia daryti, jei yra bent menkiausias įtarimas, kad pacientas gali sirgti plaučių, bronchų liga. Reikia nuodugnaus tyrimo. O pas mus kaip? Gydytojas išklauso, išrašo antibiotikų ir "viso gero", - nuogąstavo pašnekovė.

Užkratas vis atsparesnis

XIX a. pabaigoje ir XX a. pradžioje tuberkuliozė buvo vadinama aukštuomenės liga, tačiau šiandien tai labiau asocialių asmenų liga. Nuolatinės gyvenamosios vietos neturintys, stikliuko nevengiantys asmenys, Kauno Romainių tuberkuliozės ligoninės vadovo Algimanto Tarūtos teigimu, iš tiesų sudaro beveik pusę šios ligoninės pacientų. Bet tik dėl to, kad nesigydo patys arba sergantieji tuberkulioze iš jų aplinkos.

"Pastebėjome, kad padaugėjo susirgimų atsparia tuberkulioze. Tai reiškia, kad ligą sukelianti bakterija nesiduoda gydoma įprastais vaistais", - kalbėjo A.Tarūta. Todėl gydymas užtrunka metų metus. Tačiau ne visi pacientai nori tiek laiko praleisti ligoninėje. "Apie pusę mūsų kontingento - piktnaudžiaujantys alkoholiu asmenys. Jie dažnai nutraukia gydymą, pasišalina iš ligoninės. Nebaigus gydymo vadinamasis štamas pripranta ir kitą kartą jo jau neveikia įprasti vaistai", - aiškino A.Tarūta.

Neišsigydęs pacientas tampa grėsme aplinkiniams, nes su kosuliu ar čiauduliu platina pavojingas užkrečiamas bakterijas. "Užsikrėsti tuberkulioze gali bet kur. Darbe, turguje, transporte. Nes nežinai, kas su kokia liga yra šalia. O mes neturime galių visų surinkti ir patikrinti", - skėsčiojo rankomis ligoninės vadovas. Todėl realios situacijos, kiek Lietuvoje yra potencialių ir aktyvių užkrato platintojų, nežino niekas.


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai