To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Daktare, man dreba keliai ir rankos...

- Daktare, man dreba keliai ir rankos, sausa burnoje ir kamuoja nepilnavertiškumo kompleksas.
- Viskas aišku. Kada išvažiuoja jūsų uošvė?

  • Valgykite liesus pieno produktus. Juose daug netukinančių baltymų ir nėra sočiųjų riebalų, kurie tukina ir kenkia kraujagyslėms.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Prancūzijos, JAV ir Islandijos mokslininkai nustatė genomo sritį, kurio genai apsprendžia ar rūkantis asmuo sirgs plaučių vėžiu. Rūkymas sukelia devynis iš dešimties plaučių vėžio ...

Nuo rasinės diskriminacijos gelbsti – "Akiniai"!

Kovo 21 dieną kviečiame kauniečius ir miesto svečius į tolerancijos akciją ,,Akiniai", skirtą paminėti Tarptautinę dieną prieš rasinę bei etninę diskriminaciją. Renginys vyks buvusio restorano „Metropolis" patalpose (Laisvės al.68.)  nuo 14 val.

Kodėl kovo 21-ąją?

Jungtinių Tautų Generalinė asamblėja kovo 21-ąją paskelbė visų formų rasinės diskriminacijos panaikinimo diena. Pasirinkta būtent ši diena prisimenant ir įprasminant 1960 m. Pietų Afrikoje, Sheperville mieste vykusios taikios demonstracijos prieš apartheidą dalyvių aukas. Į dainuojančią apie laisvę, beginklę minią pradėję šaudyti policininkai nužudė 69 žmones.

Pasaulyje, Europoje, Lietuvoje.

Šiais metais jau septynioliktąjį kartą Europos mastu skelbiama Europos veiksmų savaitė prieš rasizmą. Jos metu beveik visose Europos valstybėse įvairios nevyriausybinės organizacijos suvienija savo jėgas prieš bendrą grėsmę - rasizmą. Lietuvoje ta proga organizacijas ėmėsi vienyti Žmogaus Teisių Stebėjimo institutas bei Jungtinių Tautų vystymosi programa, Lygių galimybių plėtros centras bei daugelis kitų aktyviai Lietuvoje veikiančių jaunimo organizacijų ir mokymo įstaigų.

Žmogaus Teisių Stebėjimo Instituto šia proga paskelbtame pranešime teigiama, kad: ,,Europoje pastaraisiais metais stiprėja rasizmas, anti-semitizmas ir kitokia netolerancija ir bei su ja susijusi diskriminacija. Smurtas, netgi nužudymai, kiti neapykantos nusikaltimai - tai tik dalis pavyzdžių kaip pasireiškia neapykanta ,,kitokiems"." Valstybės raginamos kurti ir efektyviai įgyvendinti antidiskriminacines programas ir ginti lygias teises, o visuomenė - imtis iniciatyvų "iš apačios".

Kaune - Tolerancijos Akcija ,,Akiniai"

Šie tolerancijos akiniai - skatina ,,pasimatuoti" Žmogaus Teisių idėjas, pažvelgti giliau į kiekvieno žmogaus prigimtinį orumą, nepaisant odos spalvos, etninės kilmės, kalbos, religijos, įsitikinimų, negalios, amžiaus bei tavo ar tavo partnerio lyties. Pro tolerancijos akinius, puikiai matyti, jog esame visi skirtingi ir visi lygūs!

Tarptautinės filmų kūrėjų asociacijos ,,Freimas", Kauno apskrities visuomenės sveikatos ugdymo centro, kampanijos ,,Visi skirtingi - Visi lygūs" iniciatyvinės grupės dėka jaunimui bei visuomenei suprantama forma Kaune kalbėsime apie Lietuvoje vis dažniau pasireiškiančią diskriminaciją ,,kitokių" atžvilgiu.

Tolerancijos akcija Kaune prasidės 14 val. filmo ,,Svetimas tarp savų" peržiūra. Po to seks Karolio Žibo (Etninių Tyrimų Centro projektų vadovo) paskaita -diskusija apie etninį nepakantumą, jo priežastis bei pasekmes.

Atskiroje erdvėje bus rodomi įvairūs su diskriminacija bei Žmogaus Teisėmis susiję filmai, bus piešiami ir renkami šias temas atspindintys piešiniai, bus galima pasigaminti savo tolerancijos akinius.

Renginio dalyviai turės galimybę, ne vien išgirsti, sužinoti, pažinti bet ir susipažinti bei sudalyvauti interaktyviuose metodiniuose žaidimuose, skirtuose dar labiau įsigilinti į sudėtingą Žmogaus Teisių problematiką. Lankytojai bus vaišinami įvairių kultūrų arbatomis bei lietuviškais sausainiais. O nuo 16 iki 19 val. renginio lankytojus kvies unikalus metodas - „Gyvoji Biblioteka".

,,Gyvoji Biblioteka"?!

,,Gyvoji biblioteka" veikia taip pat kaip ir paprastos bibliotekos. Skaitytojas gali tam tikram laikui pasiskolinti Knygą. Perskaitęs Knygą lankytojas gražina ją į biblioteką ir, jeigu nori, pasiima kitą. Tarp paprastos bibliotekos ir ,,Gyvosios bibliotekos" yra vienas skirtumas: Knygos ,,Gyvojoje bibliotekoje" yra žmonės, o skaitymas - pokalbis. ,,Gyvojoje Bibliotekoje" knygomis tampa tie, kurie patiria diskriminaciją, apie kuriuos prikurta daugybė stereotipų, bet su kuriais nesame kalbėję/ arba tomis temomis yra nepriimtina kalbėti viešai.

,,Gyvojoje bibliotekoje gali apsilankyti visi, kurie nori susitikti su savo stereotipais ir išankstinėmis nuostatomis, visi, kurie nori paskirti pusvalandį savo dienos šiam nepaprastam patyrimui!" -, teigia Kauno apskrities visuomenės sveikatos ugdymo centro edukologė Lina Vosyliūtė. 2007 lapkritį šio centro iniciatyva ,,Gyvoji biblioteka" atkeliavo į Kauną ir bus įgyvendinama jau penktąjį kartą. (Daugiau informacijos adresu www.kavsuc.lt).

Kas sieja sveikatą ir diskriminaciją?

Diskriminuojamos grupės dažnai patiria psichologinį spaudimą, psichologinį smurtą vien dėl savo kitoniškumo. Tai pasireiškia įvairiomis replikomis, juokeliais jų atžvilgiu ar tiesioginiais įžeidimais, grasinimais susidoroti. Akivaizdu, kad "kitokie" kenčia nuo psichologinės įtampos, didėja jų nervingumas, susidaro sąlygos atsirasti kitoms psichologinėms problemoms, kurios gali baigtis savižudybėmis.

Pasaulio sveikatos organizacijos puslapyje psichikos sveikata apibūdinama kaip "gerovės būsena, kurioje kiekvienas individas realizuoja savo potencialą, gali įveikti įprastinius gyvenimo stresus, dirbti produktyviai ir vaisingai bei turi galimybę prisidėti prie bendruomeninio gyvenimo". Išstumiant iš visuomenės įvairias mažumų grupes skatinama jų saviizoliacija, marginalizacija, o tai lemia jų socialinio statuso sumažėjimą, apriboja priėjimą prie viešųjų paslaugų, tarp kurių ir sveikatos įstaigų paslaugos. Taigi tam tikros visuomenės grupės atsiduria tokioje situacijoje kai joms sveikatos specialistų pagalba būtina, bet priėjimas apribotas. Apribojimas ne būtinai formalūs, pavyzdžiui Etninių Tyrimo Centro 2008 m. atliktas Lietuvos pabėgėlių tyrimas parodė, kad trečdalis jų nežinotų kaip susirgus reiktų išsikviesti gydytoją.

Mažumų grupės, kurių atžvilgiu neapykanta itin didelė, patiria fizinį smurtą - sumušimai dėl odos spalvos, etninės kilmės, lytinės orientacijos ar kitų požymių jau yra tapę Lietuvos aktualijomis. Būta ir žmogžudysčių dėl neapykantos atvejų (juodaodžio nužudymas Klaipėdoje). Nors Lietuvoje yra priimti įstatymai draudžiantys rasinės, etinės bei kitokios neapykantos kurstymą, situaciją pakeisti galime tik aiškiai suvokę, kad diskriminacija - tai iškrypusi konkurencijos dėl statuso visuomenėje forma, suvokę, kad tolerantiškoje visuomenėje bus sudaromos sąlygos skleistis kiekvienam individui ir taip stiprinti pačią visuomenę, gerinant ekonominius rodiklius, mažinant kriminalinius neapykantos nusikaltimus.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai