To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Viena įkyri pacientė ilgai skundžiasi savo gydytojui...

Viena įkyri pacientė ilgai skundžiasi savo gydytojui. Šis padėjo į šalį stetoskopą ir paprašė ligonės:
- O dabar iškiškite ir palaikykite liežuvį tol, kol baigsiu rašyti receptą.

  • Suteikdami pagalbą sušalusiam žmogui, netrinkite jo odos, nes suaktyvės kraujotaka paviršiuje ir šaltas kraujas iš odos nukeliaus į vidaus organus.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Empatija vaikams vystosi natūraliai. Skausmą matantys vaikai suvokia, kad skausmas persiduoda jiems patiems.

Dažniausiai pasitaikančios depresijos priežastys

Ne visada lengva suprasti, kodėl esame prislėgtos nuotaikos. Dažniausiai depresija net neturi vienos konkrečios priežasties. Ją dažniausiai įtakoja daugybė dalykų - mūsų genai, praeities įvykiai, dabartinės aplinkybės ir kiti rizikos faktoriai.
Čia pateikiame kelis pagrindinius depresiją įtakojančius veiksnius:

  • Biologija. Mes vis dar neturime tikslių duomenų apie tai, kas vyksta žmogaus smegenyse depresijos atveju. Tačiau tyrimų metu pastebėta, jog susirgus ne visos smegenų dalys veikia normaliai. Įtakos tam gali turėti ir tam tikrų cheminių medžiagų, vadinamų neurotransmiteriais, lygių pakitimai smegenyse.
  • Genetika. Tyrėjų išsiaiškinta, jog tikimybė susirgti depresija yra daug didesnė, jei ši liga paplitusi jūsų šeimoje.
  • Lytis. Tyrimai rodo, jog moterys dukart labiau linkusios į depresiją nei vyrai, tačiau to priežastys dar neišaiškintos. Gali būti, jog taip yra dėl hormoninių pokyčių skirtingais moterų gyvenimo tarpsniais.
  • Amžius. Vyresnio amžiaus žmonės yra labiau linkę susirgti depresija. Prie įprastinių faktorių šiuo atveju dar prisideda vienatvė ir socialinės paramos trūkumas.
  • Sveikatos būklė. Tokios sveikatos problemos kaip vėžys, širdies problemos, skydliaukės sutrikimai, chroniškas skausmas ir kt., itin padidina depresijos riziką.
  • Traumos ir gedulas. Anksčiau ar vėliau gyvenime patirtos traumos, tokios kaip smurtas ar fizinė arba emocinė prievarta, taip pat gali būti depresijos priežastimi. Pats gedulas, dėl draugo ar mylimo žmogaus mirties, savaime yra normali emocija, bet kaip ir kitos praradimo formos, taip ir ši gali išsivystyti į depresiją.
  • Pokyčiai ir stresiniai įvykiai. Nieko stebėtino, kai depresijos požymiai žmonėms pasireiškia būtent stresiniu gyvenimo laikotarpiu - pvz., skyrybų metu, arba rūpinantis sergančiu giminaičiu. Tačiau kartais net ir teigiami pokyčiai - tokie kaip vedybos ar naujas darbas - gali iššaukti ligą.
  • Vaistai ir kitos medžiagos. Dauguma išrašomų vaistų gali sukelti depresijos simptomus. Piktnaudžiavimas alkoholiu ir kitomis medžiagomis gana dažnas tarp depresija sergančių žmonių, kas tik dar labiau pablogina jų būklę.

Kai kurie žmonės tiksliai žino savo depresijos priežastį. Tačiau ne visi. Svarbiausia įsisąmoninti, jog liga nėra jūsų kaltė. Depresija - tai ne jūsų charakterio yda. Taip gali atsitikti kiekvienam iš mūsų, ir, nepaisant priežasties, yra daug gerų būdų šiai ligai gydyti.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai