To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Apžiūrėjęs pacientę, gydytojas sako...

Apžiūrėjęs pacientę, gydytojas sako:
- Malonioji ponia, jūs man labai nepatinkate...
Pacientė įsižeidusi:
- Tamsta taip pat ne iš gražuolių.

  • Jei kosite, gerkite daug vandens. Vanduo – pats geriausias mukolitikas (vaistas, skystinantis gleives ir lengvinantis atsikosėjimą).

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Nėščios moterys, kurios serga dantenų ligomis ir dėl šios priežasties kraujyje yra nustatomas padidėjęs C reaktyvaus baltymo kiekis, turi didesnę preeklampsijos riziką gimdymo metu.

Spalio 1-oji – Pagyvenusių žmonių diena

1990 metais Jungtinių Tautų Organizacijos Generalinė asamblėja paskelbė spalio 1-ąją Tarptautine pagyvenusių žmonių diena. Šią dieną skatinama atkreipti dėmesį į senėjimo problemas, pagyvenusių žmonių gyvenimo sąlygas, ugdyti pagarbą senstančiam žmogui. Jau keleri metai ir Lietuvoje ši diena Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos iniciatyva paskelbiama minėtina.

 

Lietuvoje, kaip ir kitose Europos šalyse, gyventojai sensta. Pagal Lietuvos Statistikos Departamento pateiktus duomenis 2008 metų pradžioje buvo viso 690,8 tūkstančių gyventojų, nuo 60 metų ir vyresnio amžiaus. Viena iš priežasčių - tai geresnio gyvenimo, subalansuotos mitybos, medicinos mokslo pažangos rezultatas. Senatvinio etapo metu iškyla socialinės problemos, dėl kurių gyvenimas įgyja daug naujų ir toli gražu ne visada malonių bruožų. Sendamas žmogus praranda ankstesnius socialinius vaidmenis, profesinį užimtumą. Tai sąlygoja socialinių kontaktų rato siaurėjimą bei įvairių veiklos sričių pokyčius (laisvalaikio, poilsio, kt.).

Dažnai pagyvenę žmonės turi kovoti su daugybe jiems primetamų stereotipų, nurodančių, kaip jiems derėtų elgtis tokiame amžiuje. Visuomenėje egzistuoja nuomonė, kad šio amžiaus žmonės yra nekompetentingi, silpni ir nenaudingi, nebesugebantys dirbti, todėl pagyvenusieji dažnai turi ribotas saviraiškos, savirealizacijos galimybes. Tačiau, šiuos stereotipus nesunku sulaužyti leidžiant pagyvenusio amžiaus žmonėms sukauptą gyvenimišką patirtimi pasidalinti su jaunesniais už juos. Tai galima įgyvendinti, pagyvenusius žmones kviečiant į įvairių nevyriausybinių organizacijų, klubų, draugijų, būrelių veiklą. Taip pagyvenę žmonės tampa visaverčiais visuomenės piliečiais ir nuimama nuo jų diskriminuojanti pagyvenusį žmogų stigmą.

Sulaukus pagyvenusio amžiaus, ypač, svarbu žmogui teikti visuomeniškai naudingas paslaugas, jaustis bendruomenės dalimi, maloniai leisti laisvalaikį, rūpintis savo sveikata, laikyti save individualybe ir esant palankiai progai pasireikšti.

Kauno apskrities visuomenės sveikatos ugdymo centras spalio 1-ąją skelbia akciją „Pradžiuginkime Senolius". Akcijos metu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į senstančio žmogaus socialines problemas. Šią dieną skatiname visus gyventojus pagerbti močiutes, senelius padovanojant jiems netikėtų ir malonių staigmenų.

Visuomenė privalo pasirūpinti pagyvenusiu žmogumi kaip kiekvienu visaverčiu visuomenės piliečiu ir turi būti įvertintas jų gyvenimiškos išminties indėlis.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai