To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Gydytojas vėl klausia pacientą

Gydytojas klausia pacientą:
- Ar jūs tiksliai vykdote mano nurodymą kasdien surūkyti ne daugiau kaip 10 cigarečių?
- Žinoma, daktare.
- Tada aš nesuprantu, kodėl jūsų savijauta negerėja?
- Gal todėl, kad anksčiau aš visai nerūkiau?

  • Nevalgykite daugiau negu 3g druskos per dieną, nes didelis natrio kiekis kraujyje gali būti viena iš hipertenzijos priežasčių.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Pasyvus rūkymas - tai reiškinys, kuomet rūkančio žmogaus įkvėptus ir iškvėptus rūkalų dūmus įkvepia kitas žmogus.

Kaip mesti gerti?

Dažniausiai kelias, kurį tenka nueiti stengiantis atsisakyti alkoholio, būna labai ilgas ir tikrai nelengvas. Kartais net gali atrodyti, jog pasveikti nuo alkoholizmo neįmanoma. Tačiau taip nėra! Jei žmogus tikrai nori ir tvirtai nusprendžia mesti gerti - visiškai nesvarbu, koks beviltiškas alkoholikas šiuo metu jis yra. Svarbu nepamiršti, jog pasveikti gali visi!

Šiame straipsnyje pateiksime 8 pagrindinius žingsnius, kuriuos reikėtų žengti, norint mesti gerti.

Pirmas žingsnis: Tvirtai nuspręskite, kad norite mesti gerti.

Pagrindinė priežastis, kodėl dažnai gydymas nuo alkoholizmo neduoda norimų rezultatų - per maža alkoholiko motyvacija. Dažnai pacientai pradeda gydytis tiksliai nežinodami, kodėl jie nori mesti gerti. Todėl kiekvienam nusprendusiam priimti šį, galbūt, svarbiausią sprendimą gyvenime, reikėtų sugalvoti bent kelias konkrečias priežastis, kodėl jis nori mesti gerti. Tai padaryti nesunku surašius ant popieriaus lapo alkoholio teikiamą naudą bei žalą. Jūs būsite pasiruošęs mesti gerti tik tuomet, kai suvoksite, jog alkoholio keliama žala smarkiai nusveria teikiamą naudą.

Antras žingsnis: Užsibrėžkite keletą konkrečių tikslų, susijusių su gėrimo metimu.

Jei tvirtai apsisprendėte dideliems pokyčiams jūsų gyvenime, pirmiausia tiksliai suformuluokite, ką norite pakeisti. Geriausia tai padaryti visus tikslus surašius ant lapo popieriaus. Greta parašykite datą, iki kurios norite įvykdyti užsibrėžtą tikslą. Pavyzdžiui:

  • Aš nebegersiu kiekvieną savaitgalį nuo ...
  • Aš visiškai nebegersiu alkoholio nuo ...

Jei užsibrėžėte tikslą, jog nebegersite kasdien, nuspręskite, kokiomis savaitės dienomis leisite sau išgerti ir kokį tikslų kiekį alkoholio gersite (pavyzdžiui: leisiu sau išgerti po vieną stikliuką degtinės antradienį ir penktadienį).

Trečias žingsnis: Nuspręskite, kokiais būdais padėsite sau įgyvendinti užsibrėžtus tikslus.

Labai svarbu, jog padėtumėte sau išvengti kuo daugiau pagundų išgerti. Pirmiausia, išmeskite visą alkoholį, esantį jūsų namuose. Perspėkite visus draugus ir šeimos narius, jog nusprendėte mesti gerti. Paprašykite jų, jog jūsų aplinkoje niekada nebūtų geriamas alkoholis. Stenkitės bent kol kas atsiriboti nuo žmonių, kurie nepalaiko jūsų sprendimo mesti gerti.

Ketvirtas žingsnis: Neatsisakykite siūlomos pagalbos.

Dažniausiai, norintys mesti gerti ne tik neprašo pagalbos, bet ir atsisako siūlomos. Labai svarbu suvokti, jog parama siekiant mesti gerti yra būtina! Visiškai nesvarbu, kokia forma ta parama bus suteikta. Galite eiti pas psichologą, į savitarpio pagalbos grupes, užsiimti su geriausiu draugu mėgiama veikla ar nusipirkti gyvūną. Visa emocinė parama yra vienodai svarbi ir smarkiai palengvina kelią pasveikimo link.

Penktas žingsnis: Nenuleiskite rankų ieškodami jums tinkamiausio gydymo būdo.

Stengiantis mesti gerti labai svarbu suprasti, jog kiekvienam pacientui skirtas gydymas turi būti individualus, atsižvelgiant į ligonio amžių, fizinę, emocinę būklę, socialinę, šeimyninę padėtį. Vieniems pacientams gydantis nuo alkoholizmo prireikia medikamentų, stacionarinio gydymo, kitiems užtenka savitarpio pagalbos grupių ar artimų žmonių teikiamos paramos. Todėl niekada nenuleiskite rankų, ieškodami jums priimtiniausio gydymo būdo.

Šeštas žingsnis: Meskite gerti saugiai.

Labai svarbu nepamiršti, jog ilgai vartojant alkoholį atsiranda ne tik psichologinė, bet ir fizinė organizmo priklausomybė alkoholiui. Todėl staiga metus gerti pasireiškia alkoholio nutraukimo sindromo požymiai: stiprus galvos skausmas, drebulys, pykinimas ar vėmimas, gausus prakaitavimas, tachikardija (padažnėja širdies plakimas), viduriavimas. Šie simptomai gali prasidėti praėjus kelioms valandoms po alkoholio vartojimo nutraukimo ir tęsiasi apie penkias dienas. Kartais alkoholio nutraukimo sindromas gali baigtis net mirtimi. Todėl pasireiškus tokiems simptomams kaip: sumišimui, dezorientacijai, smarkiam nepaliaujamam vėmimui, karščiavimui, haliucinacijoms ar traukuliams, būtina kuo skubiau kviesti greitąją pagalbą ar vykti į ligoninę.

Septintas žingsnis: Atraskite naują gyvenimo prasmę!

Kai išgyjama nuo fizinės priklausomybės alkoholiui, reikia pradėti sekantį, ne mažiau svarbų gydymo etapą. Reikia pradėti gydyti sielą. Todėl pabandykite dar kartą pagalvoti, kokia yra tikroji gyvenimo prasmė. Paskambinkite seniai matytiems draugams, pradėkite rūpintis išvaizda, sportuoti, nustebinkite savo artimą žmogų. Užsiimkite nauja veikla ar įsigykite gyvūną. Pradėkite dažniau lankytis teatruose ar koncertuose. Išmokite džiaugtis paprastais gyvenimo džiaugsmais, o svarbiausia - pamilkite save!

Aštuntas žingsnis: Niekada nepasiduokite!

Niekada nepamirškite, jog jūs - buvęs alkoholikas. Vienos išgertos taurės suteiktas malonumas tikrai neatsveria viso vargo, kurį patyrėte būdami alkoholiku ir stengdamiesi mesti gerti. Todėl kilus norui išgerti, pasipasakokite šeimos nariui ar kitam artimam žmogui, jei to padaryti nepavyksta - paskambinkite į socialinės pagalbos tarnybą. Niekuomet neleiskite jūsų užvaldyti kaltės ar silpnumo jausmui. Jei atėjote iki šio žingsnio, jūs - pats stipriausias žmogus pasaulyje!


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

esu rukes, ir meciau greitai ir lengvai., mano manymu reikia suprasti nuosirdziai sau pripazinti daroma zala ir manau turetu iseit savaime. dar reiktu rast kokia pakaitine veikla., arba net draugus pakeisti.

kaip keista,kas kokie pripazinimai,kad esi silpnavalis jau yra saves itikinimas,jog toks ir esi,tiesiog nusprendi atsisakyti zalingo iprocio ir viskas,motyvacija paprasta gera savijauta nuo ankstyvo ryto :)))

nežinau aš mečiu rukiti ir auhogoli nerikejo nieko nei kodu nieko reikia tureti tik noro ir suprasti kas laukia jai jo neatsisakisi gal ir kam jukinga bet taip ir buna

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai