To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Psichiatrai teigia, kad kas ketvirtas žmogus...

Psichiatrai teigia, kad kas ketvirtas žmogus serga psichikos liga.
Patikrink tris draugus. Jei su jais viskas tvarkoj, tai - ligonis esi tu.

 • Planuodamos nėštumą pradėkite gerti folio rūgštį. Ją reikia gerti kelis mėnesius prieš nėštumą ir nėštumo metu – bent tris mėnesius.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
 • Kraujas būna keturių grupių ir turi teigiamą arba neigiamą rezus faktorių. Suaugęs žmogus turi apie 5 litrus kraujo, kuris sudaro 6-8 proc. kūno masės.

Aš sergu leukemija. Ką man daryti?

Kasmet daugelis žmonių pasaulyje sužino liūdną diagnozę - jie serga onkologine kraujo liga, vadinama leukemija. Tokie pacientai dažniausiai pajunta susirūpinimą, baimę, pyktį, o svarbiausia, jiems kyla klausimas - ką dabar daryti, kaip elgtis toliau? Jei taip nutiko ir jums:

 • Pirmiausia, stenkitės pasitikėti savo gydytojų komanda. Neabejokite, jog jie kuo nuoširdžiausiai stengiasi jums padėti išgyti. Vartokite paskirtus vaistus, lankykitės visose jums paskirtose konsultacijose. Jei jus neramina klausimai, susiję su liga ar paskirtu gydymu, nebijokite apie tai pasikalbėti su jus gydančiu gydytoju.
 • Pasiieškokite informacijos apie medicininės pagalbos priemones bei sveikatos programas, skirtas pacientams, sergantiems onkologinėmis kraujo ligomis. Gydytojai onkologai ir specializuotas medicinos personalas visuomet yra pasiruošęs jums paaiškinti, kaip geriausia kovoti su šia liga ir kokių priemonių imantis, galima tikėtis gerų gydymo rezultatų ir pasveikimo prognozės. Taip pat vertėtų paieškoti informacijos, apie sergančiųjų kraujo onkologinėmis ligomis bendruomenę. Lietuvoje taip pat yra įkurtas sergančiųjų leukemija paramos fondas.
 • Kuo daugiau domėkitės savo liga ir aktyviai ieškokite informacijos apie savo ligos gydymo būdus (žinoma oficialiuose, moksliniuose informacijos šaltiniuose). Geriausi rezultatai visuomet pasiekiami tuomet, kai gydytojas ir pacientas glaudžiai bendradarbiauja.
 • Pabandykite laikytis sveiko gyvenimo principų. Svarbiausia, jog nepavykus nepasiduotumėte. Dėl jums tinkamos dietos, pasikonsultuokite su jūsų gydymo įstaigos dietologu. Sveika mityba sustiprins jūsų imuninę sistemą ir padės kovoti su liga. Maistas, kuriame gausu vitaminų ir jums taip reikalingų maisto medžiagų, suteiks jums taip reikalingos energijos ir pagerins savijautą.
 • Neatsisakykite veiklos, kurią mėgdavote iki ligos. Tai, jog sergate onkologine liga, dar nereiškia, jog esate ligonis, kuris turi nuolat gulėti lovoje. Jei leidžia savijauta - leiskite laiką kuo aktyviau. Apie savo pomėgius pasakykite gydytojui onkologui. Kartu su juo nuspręsite, kokia veikla užsiimti jums naudinga, o kokios reikėtų atsisakyti.
 • Neatstumkite savo artimųjų, draugų bei pažįstamų. Nemanykite, jog visi jumis rūpinasi tik todėl, kad jūsų gailisi. Vienintelė priežastis, kodėl artimieji siūlo jums savo pagalbą - didelė meilė jums. Todėl neatsisakykite paramos. Kartu bus žymiai lengviau kovoti su liga, nei vienam. Paprašykite gydytojo kontaktų žmonių, kurie taip pat serga šia liga. Galėsite su jais pasidalinti savo patirtimi bei pasiūlyti jiems reikalingą emocinę paramą, tą patį gaudami iš jų.
 • Jei gydymo metu jaučiatės blogai, būtinai pasakykite apie tai savo gydytojui. Chemoterapijai naudojami vaistai dažniausiai sukelia šalutinių poveikių, tačiau tai nėra normalu. Galbūt yra priemonių, kurios galės pagerinti jūsų savijautą chemoterapijos metu. Būkite tikri, tos priemonės tikrai nesumažins vartojamų vaistų efektyvumo.
 • Jei nuolat jaučiate baimę ir liūdesį, sunku patikėti, jog galėtumėte pasveikti ir nuolat aplanko mintys apie mirtį - nebijokite kreiptis pagalbos į psichologą ar psichoterapeutą. Dėl tokių minčių dažniausiai kaltas ne jūs pats, o liga. Dažniausiai, po apsilankymo pas psichoterapeutą, pacientai pasijunta žymiai geriau. Teigiamas požiūris ir nusiteikimas pasveikti smarkiai pagerina ligos prognozę.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
 • You may quote other posts using [quote] tags.
 • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai