To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Ginekologas – tai žmogus, ieškantis...

Ginekologas – tai žmogus, ieškantis problemų ten, kur kiti ieško laimės.

 • Jei kosite, gerkite daug vandens. Vanduo – pats geriausias mukolitikas (vaistas, skystinantis gleives ir lengvinantis atsikosėjimą).

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
 • Hipotermija - tai bendras kūno atšalimas. Mirtina žmogaus kūno temperatūra yra 28C.

Sėkmingas metimas rūkyti

Apie 70 proc. rūkančiųjų norėtų mesti rūkyti ir dauguma jų ne kartą yra bandę tai padaryti, tačiau tik nedaugeliui pavyko nerūkyti metus ar daugiau. Metant rūkyti turbūt pats svarbiausias faktorius - paties rūkančiojo motyvacija. Tai gali būti susirūpinimas savo sveikata, šeimos gerove (pvz, pagausėjus šeimai), pinigų taupymas ir pan. Tačiau be pagalbos ir tinkamų patarimų bei žinių mesti rūkyti - labai sudėtinga.

Aišku, efektyviausios pagalbos sulaukti galima iš specialisto - gydytojo psichiatro, ar šeimos gydytojo. Gydytojas specialių testų pagalba nustato rūkymo tipą, kuriuo remiantis galima nesunkiai paskirti tinkamiausią gydymo būdą.

Rūkymo tipai

 • Stimuliuojantis rūkymas. Užsirūkęs žmogus jaučia energijos antplūdį, darbingumo padidėjimą. Metant rūkyti, paprastai kyla problemų, jei žmogaus darbas įtemptas. Todėl gydymo metu rekomenduojamos įvairios kitos stimuliuojančios priemonės - sportas, augaliniai preparatai.
 • Hedoniškas rūkymas. Rūkant žmogus jaučia malonumą. Malonumas paprastai atsiranda dėl pačio rūkymo ritualo ir iš dalies dėl nikotino poveikio. Šio tipo gydymas - labai sudėtingas. Vienintelis efektyvus būdas - performuoti žmogaus vertybes, suteikti motyvaciją.
 • Socialinis rūkymas. Dažnai pasitaiko, kai žmogui svarbi aplinkinių nuomonė, pritarimas. Tokie žmonės rūko su kompanija, tai tampa tarsi bendravimo priemonė. Metant rūkyti jiems taip pat reikalinga aplinkinių parama. Geriausia, jei jie meta drauge su kitais draugais. Tinka ir lažybos. Metančiajam labai sunku, kai visa kompanija eina rūkyti. Tokiu atveju galima eiti su visais, tačiau neštis, pavyzdžiui kavos puoduką, ar ledinuką vietoj cigarečių.
 • Manipuliacinis rūkymas. Šiuo atveju, esmė - rūkymo rituale. Čia priklausomybė daugiau psichologinė ir nuo paties rūkymo veiksmo, o ne nuo nikotino. Tokiems žmonėms patariama naudoti cigaretės pakaitalus - dirbtinę cigaretę, pagaliuką, ar ledinuką.
 • Narkomaninis rūkymas. Tai fizinė priklausomybė nuo nikotino. Gydymo metu rekomenduojami nikotino preparatai.
 • Automatinis rūkymas. Pasireiškia daug metų rūkantiems. Tokie žmonės užsirūko automatiškai ir neatsimena, kad rūkė. Metant rūkyti reikia pakeisti situacijas, susijusias su rūkymu.
 • Raminantis rūkymas. Kai rūkymas veikia raminančiai, pašalina stresą. Jei žmogaus gyvenime daug streso, gali būti sunku mesti rūkyti. Skiriamas medikamentinis gydymas (nikotino preparatai, bupropionas). Taip pat gali būti reikalinga psichoterapija.

Gydymo metodai

Nikotino preparatai - pleistrai, guma. Labai efektyvūs aerozoliai, nosies purkštukai, pastilės, kurių Lietuvoje kol kas nėra. Pleistrai palaiko nuolatinę nikotino koncentraciją, o guma sukelia greitą jo padaugėjimą kraujyje. Jei vartojama tinkamai - tai efektyvi priemonė metantiems rūkyti. Gumoje nikotino kiekis turi priklausyti nuo surūkytų cigarečių kiekio per dieną. Jei iki 15 - reikia rinktis 2 mg dozę, jei daugiau - 4 mg dozę. Iš pradžių vienu gumos gabalėliu reikia pakeisti kelias cigaretes per dieną, vėliau cigarečių kiekį vis mažinant. Guma kramtoma ne iš karto (nes didelis nikotino kiekis iškart patenka į kraują ir gali apsvaigti galva). Truputį pakramčius - palaikyti už žando - vėl pakramtyti - vėl palaikyti.

Vaistai - bupropionas, nortriptilinas. Skiriami gydytojo. Tai antidepresantai, kurių papildomas poveikis - potraukio rūkyti mažinimas.

Psichoterapija, autogeninės treniruotės, įpročių keitimas ir naujų formavimas, artimųjų palaikymas, hipnozė ir t.t.

Patarimai metantiems rūkyti

 • Prisiminkite, kad sunku būna tik iš pradžių. Nemalonūs abstinencijos požymiai (dėmesio sutrikimai, dirglumas, nerimas, depresija, miego sutrikimai) praeina ir negalima jų sieti su normalia būsena nerūkant.
  Atsiradęs noras parūkyti trunka tik apie 2 minutes. Jei nenueisite rūkyti, o užsiimsite kita veikla, jis greit praeis.
 • Susigalvokite ritualą - pavyzdžiui, išgerti stiklinę vandens, suvalgyti obuolį ar morkos griežinėlį. Atlikite šį ritualą tik užsinorėję rūkyti. Tai padės atitraukti dėmesį ir noras rūkyti netruks praeiti.
 • Jei visa kompanija eina parūkyti, galite eiti su jais, tačiau neškitės pavyzdžiui kavos puoduką, kad taip pat turėtumėt ką veikti, kol kiti rūkys.
  Labai efektyvus būdas - įrodyti sau, kad gali mesti rūkyti. Galima pranešti aplinkiniams apie savo ketinimus. Tuomet reikės įrodyti ne tik sau, bet ir kitiems.
 • Jei metate rūkyti savarankiškai, geriau mesti iš karto. Surūkytų cigarečių mažinimas sukelia emocinę įtampą (pastovus laiko skaičiavimas, laukimas). Specialistas gali taikyti įvairius metodus, kurių pagrindas - cigarečių mažinimas.
 • Trumpalaikio veikimo nikotino preparatus (gumą) galima derinti su ilgo veikimo (pleistru). Guma kramtoma iš ryto, kol pleistras dar nepradėjo veikti.
 • Rūkymo metimas tiesiogiai nesusijęs su svorio priaugimu. Svorio priaugama todėl, kad atsiblokuoja alkio centras (rūkymas jį blokuoja). Taip pat sustiprėja uoslės ir skonio pojūčiai, todėl maistas atrodo skanesnis. Rekomenduojama metant rūkyti pirmąjį mėnesį sureguliuoti dietą - valgyti daugiau skaidulinio maisto (vaisiai, daržovės), o, pavyzdžiui, ledinuką iškeisti į morką.

 

Toliau skaitykite kaip reaguoja organizmas metus rūkyti.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

REKLAMINIS IRASAS - ISTRINTA

kuo greiciau mestit tuo daugiau naudos turesit. greiciausias budas allen carr seminarai www.allencarr.lt

kaip bebutu keista viskas yra musu galvose. nuo nikotino atprantama pilnai per 2 savaites.Tai ka vadiname atpratimo kanciomis tera tas pats noras rukyti, istiesu tas kancias rukaliai jaucia kiekviena diena negave nikotino. tai ne kas kitas o kaip tustuma ir noras pamaitinti nikotino alki, tai ir yra viskas. ATPRATIMO KANCIU NERA. tai kodel rukaliai net ir isbuve neruke 3 menesius toliau beprotiskai nori rukyti ?

Viskas prasededa nuo isitikinimu ( semgenu plovimas kuri nuostabiai atlieka tabako kompanijos ) isitikinimai yra tokie kad rukymas mums suteikia malonuma, padeda nugaleti nuoboduly ir stresa, padeda susikaupti ir atsipalaiduoti.

Visa tai yra melas, kaip ir tokios iliuzijos kaip: rukymas tai iprotis, norint mesti reikia valios, pradejes niekada nemesi, rukymo pakaitalai padeda mesti rukyti. VISA TAI YRA 100PROC NETIESA.

Kaip minejau net neruke 3men vistiek norime rukyti. Tai yra del pries tai isvardintu isitikinimu. Isitikiname kad rukymas duoda daug geru dalyku ir TADA atsiranda NORAS RUKYTI- juk tai daug privalumu turintis dalykas. O stai NORAS ir atveda mus i PRIKLAUSOMYBE(psichologine). Del jos ir sunku mesti rukyti.

Kaip galiausiai nusprendziame mesti rukyti del vienos is siu priezasciu tai yra 1.sveikatos 2.pinigu 3.kitu zmoniu itakos mes NUTRAUKIAME RUKYMA, O NORAS RUKYTI LIEKA. STAI IR VISA PASLAPTIS KODEL TAIP SUNKU. Visi cia isvardinti budai yra neveiksnmingi del tos pacios priezasties, kadangi nepaikina isitikinimu kad rukymas duoda privalumu.

Jei isvardintu privalumu nebutu ar vis dar rukytume ???
ATSAKYMAS AISKU NE !!!

TUO IR SKIRIASI ALLEN`O CARR`O LENGVAS BUDAS MESTI RUKYTI, NUO KITU BUTU. JO BUDE NEISGIRSITE NEI VIENO METIMO BUDO PANASAUS I CIA ISVARDINTUS. SKIRTINGAI NUO KITU BUDU LENGVAS BUDAS JUMS ATVERS AKIS IR PAKEIS NETEISINGUS ISITIKINIMUS KURIUOS ISVARDINAU.SUPRASITE KAD RUKYMAS APSOLIUCIAI NIEKO NEDUODA, NEI VIENO MENKO PRIVALUMO,KURIO NETURI NERUKANTIS. KAI NEBELIEKA NETEISINGU ISITIKINIMU KAD RUKYMAS MALONUMAS IR TURI TEIGIAMU DALYKU, NEBELIEKA IR NORO RUKYTI, TUO PACIU DINGSTA IR PRIKLAUSOMYBE RUKYTI. JUS TAPSITE LAIMINGAIS NERUKANCIAISIAIS BE JOKIU VALIOS PASTANGU IR JOKIU KANCIU.

O APIE NIKOTINO PAKEITIMO PRIEMONES...KAIP MES GALIME SAVE GYDYTI TUO KUO SERGAME ? RUKALIUS YRA PRIKLAUSOMAS NUO NIKOTINO, IR KRMATYDAMAS PVZ GUMA GAUNA NIKOTINA, GUMA PASIBAIGIA IR ATSIRANDA NORAS RUKYTI. KAIP IR KITAIS BUDAIS.

NIEKAM NEATSTOVAUJU IR NEPRASAU NIEKO PRIKTI IR PAN.

TIESIOG NORIU PADETI JUMS.

SEKMES !!!!!!!!!

Knygos , pleistrai , purskalai ir kitas š... yra tik kazkieno pasipelnymo saltinis. 23 m. rukiau, viena diena nusprendziau, kad reikia mesti, surukiau paskutine cigarete ir viskas. Visiems yra aisku, kad svarbiausia yra noreti mesti, jei is tikro noresi tai ir mesi zmogau.

as knyga perskaites nerukiau gal 2 menesius, po to surukiau viena, kita diena kita ir vel isibegejau...

asir meciau rukyti kokia 3savaites jau,bet veluoja menesines.ar gali buti del metimo rukyti taip atsitiko?

Metimas rūkyti - stresas organizmui. Gali būti netiesiogiai susiję, tačiau gali būti ir kitų priežasčių.

nezinau kaip ta knyga cia nuo kiekvieno zmogaus priklauso,mes su draugu susisporijom taip neblogai :) tai va abudu ir metem ,sunki pradzia ,bet kuo toliau tuo lengviau :) galu gale nuejes y parduotuve pasiziuri cigareciu kainas !!!! znai geriau vitaminu nusipirkt :)

Aš nemečiau perskaitęs tą knygą :P Reiškias nevisus toji "stebuklinga" knyga priverčia mest ;)

Dar priedo yra knyga apie rukymo metima. Visi perskaito ir meta:)

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
 • You may quote other posts using [quote] tags.
 • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai