To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Močiutė su vaikaičiu vėl atėjo pas gydytoją...

Močiutė su vaikaičiu vėl atėjo pas gydytoją.
- Ar padėjo tabletės, kurias praeitą sykį išrašiau?- pasiteiravo gydytojas.
- Puikiausiai. Jis visą dieną su jomis žaidė ir neverkė.

  • Vartokite kuo įvairesnius ir skirtingų spalvų vaisius ir daržoves.  Geriausia juos valgyti šviežius, tačiau jei nėra galimybių, tinka ir virti, troškinti, šaldyti (tik ne sūdyti ar ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Nerimo sutrikimai, kuriems būdinga nuolatinė, įkyri, neracionali konkretaus objekto ar situacijos baimė, vadinami fobijomis. Fobijų yra apie 500 rūšių ir jos skirstomos į specifines ir ...

Dešimt būdų, kaip įveikti žiemos depresiją

Už lango siaučia žiema. Sutrumpėjus dienoms ir įsismaginus šalčiams, netgi žvaliausiems iš mūsų gali subjurti nuotaika. Žiemos liūdesys gali būti apibūdinamas kaip švelni depresija, motyvacijos stoka ir energijos trūkumas, kurį šaltuoju sezonu patiria daugelis iš mūsų. Laimei, yra daug būdų, kaip to išvengti.

1. Sportuokite

Sportas reikalingas ne vien tam, kad išlaikytume norimą svorį ar išliktume sveiki. Jis taip pat puikiai padeda susidoroti su stresu. Visą dieną turėsite daugiau energijos ir pagreitės jūsų medžiagų apykaita. Mankšta taip pat padeda išsivaduoti „geros savijautos medžiagoms", kurios gerina nuotaiką.

2. Sveikai maitinkitės

Tai, ką ir kaip valgote, turi didelės reikšmės jūsų nuotaikai ir energijai. Venkite rafinuoto ir apdirbto maisto. Šis maistas ne tik neturi jūsų organizmui reikalingų medžiagų, bet ir gali išsunkti organizmo energiją ir taip paveikti jūsų nuotaiką - sukelti depresiją, dėmesio sutrikimus ir nuotaikų kaitas. Pamėginkite vartoti visaverčius angliavandenius (grūdėtos duonos, rudųjų ryžių, daržovių, vaisių) ir išgerkite aštuonias stiklines vandens per dieną. Šis sveikas maistas aprūpins jūsų kūną ir protą maistingomis medžiagomis, stabilizuos cukraus lygį kraujyje ir suteiks energijos.

3. Būkite saulėje

Dauguma žmonių žino, kad iš saulės gauname vitamino D. Tačiau ar žinojote, kad ji taip pat gerina nuotaiką? Žiemos dienos yra trumpesnės ir tamsesnės negu kitais mėnesiais; taip pat dėl šalto oro žmonės praleidžia mažiau laiko gryname ore. Saulės šviesos trūkumas gali sukelti depresiją be jokios priežasties! Panašiai kaip ir mankšta, buvimas saulės spinduliuose smegenyse išlaisvina nuotaiką gerinančias medžiagas. Pamėginkite praleisti daugiau laiko gryname ore. Dieną atitraukite užuolaidas ir įsileiskite daugiau šviesos. Būdami restoranuose, darbe ar paskaitose atsisėskite kuo arčiau langų.

4. Sveikai gyvenkite

Nesenai atliktas tyrimas parodė stiprų ryšį tarp sveiko gyvenimo būdo ir depresijos. Sveikai gyvenančios moterys (sportuojančios, nerūkančios) išgyvendavo mažiau depresyvių dienų nei tos, kurių gyvenimo būdas buvo mažiau sveikas. Nors buvo tiriamos tik moterys, rezultatai tinka ir vyrams.

5. Venkite išgertuvių

Kai kam gali atrodyti, kad pasisėdėjimas su šaltu alumi ar vyno taure yra vienintelis dalykas, ką galima veikti šaltais žiemos vakarais ir daugelis žmonių bando taisyti nuotaiką alkoholiu. Tačiau alkoholis iš tiesų yra depresantas ir vietoj to, kad pagerintų nuotaiką, ją tik pablogina. Esant blogai nuotaikai geriausias sprendimas būtų vengti alkoholio. Saikingas gėrimas daugeliui žmonių žalos nedaro, tačiau išgertuvės (kai vieno pasisėdėjimo metu išgeriami daugiau nei penki gėrimai) nėra sveikas sprendimas. Ateinantį rytą jausitės prastai ir dar labiau pavargę, tai paveiks daugelį jūsų gyvenimo sričių.

6. Planuokite malonius dalykus

Laukiant ko nors malonaus labai kyla motyvacija. Žiema atrodo begalinė! Tačiau planuojant ką nors jaudinančiai malonaus jūsų nuotaika pasitaisys vien nuo laukimo. Suplanuokite ką nors, kas jums teikia džiaugsmo - savaitgalio kelionę, dieną spa centre, vakarėlį (tik atminkite penkių gėrimų taisyklę) ar kitą kokį jums ypatingą įvykį.

7. Atsipalaiduokite

Jūs esate užsiėmę! Darbas, paskaitos, šeima, draugai, susitikimai, susirinkimai - netgi jeigu jums patinka būti užimtam, kiekvienam reikia šiek tiek laisvo laiko. Nebijokite pasakyti „ne" papildomai veiklai (atidirbti pamainą už bendradarbį, atnešti maisto į sūnaus klasės vakarėlį). Pamėginkite kasdien praleisti penkias minutes visai nieko neveikdami! Paskaitykite knygą ar žurnalą, išsimiegokite savaitgaliais, eikite anksti į lovą, medituokite, praktikuokite jogą. Atsipalaidavimas, ypač jogos siūlomais būdais, gali pašalinti stresą ir palikti jus su ramia energija. Protiniai pratimai, kaip meditacija ar pozityvus mąstymas, gali padėti atsikratyti depresijos.

8. Mėgaukitės šiuo metų laiku

Užuot vengę šalčio ir sniego - bandykite atrasti jo teikiamus malonumus! Užsiimkite čiuožinėjimu, ledo rituliu, snieglenčių sportu ar netgi pasivažinėjimu rogutėmis! Mėgaukitės šiomis galimybėmis kol galite - juk jos tai įmanoma tik kelis mėnesius per metus. Aktyvi veikla įkraus jus energija. Požiūris į žiemą pozityviu kampu palaikys jūsų dvasią.

9. Nebijokite prašyti palaikymo

Nenuvertinkite draugų, šeimos, bendradarbių ir kaimynų. Į ką galite kreiptis kai jaučiatės liūdni ir jums reikalingas palaikymas? Nebijokite prašyti pagalbos ar palaikymo, kai jis jums reikalingas. Kažkas paprasto kaip skambutis, pokalbis prie kavos, gražus elektroninis laiškas gali praskaidrinti nuotaiką.

10. Nusnauskite

Žiemos sezonu daugumai žmonių norisi daugiau miego. Reguliuodami miego laiką ir laikydamiesi disciplinos galite su šiuo potraukiu susitvarkyti. Laikykitės 7-8 valandų miego trukmės kasnakt ir nuosekliai gulkitės tuo pačiu metu. Taip jūsų miego poreikiai susinormalizuos ir turėsite daugiau energijos. Pamėginkite nepersimiegoti - 12 valandų miegas savaitgaliais gali jus priversti jaustis dar labiau pavargusiais. Nepamirškite nusnausti! Trumpas 10-30 minučių popietės miegas gali jums suteikti energijos visam pusdieniui.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

aha.o kaip viska suderint kai paskaitos nuo ryto ligi vakaro, kai reikia mokytis naktim kai nieko nebematai aplinkui tik knygas.kai net prausiesi paskubiomis valgai bruda kad tik susitaupytu kuo daugiau laiko. Ka tokiu atveju daryt kai gyvent nusibodo ir nieko nebenori tik kai numirt ar dinkt is viso to meslo.

Pagalvoti, ar tikrai mokslai - kad ir ka besimokytumet - tokie svarbus, net svarbesni uz gyvybe... Del ko taip kankinates? Del tevu? Ar tikrai jie labiau noretu tureti mokslus pabaigusi, bet negyva vaika, nei gyva ir sveika? Nueikit pas psichologa, pasiimkit akademines, perkainokit vertybes... Nieko pasauly nera svarbiau uz jus pati. http://www.sos03.lt/Sveikas_gyvenimas/Psichine_sveikata/Kur_surasti_laime

Mane kiekviena ziema apninka ziemos depresija. Siame straipsnyje puikus patarimai kaip kovot su ja. pati stengiuos naudot dauguma siu metodu-atrast kazka, kas dziugintu, teiktu laimes, palepinta save, pailset, issimiegot kai tik imanoma, pasilinksmint, suderint mityba, pastiprint nusilpusi organizma.Tikrai padeda. Ir dar vartoju vitaminus ir maisto papildus. Jau gera menesi vartoju maisto papilda <<vaistų reklamos cenzūra>> man jo poveikis pasirode geriausias, nes ne tik stiprina imuniteta, bet ir tonizuoja. Ji pavartojus tikrai sumazejo mieguistumas, jauciuos energingesne, darbingesne,nuolat norisi kazka veikti, judeti. Taigi, reikia mylet ir rupintis savimi, tada nepuls jokios depresijos

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai