To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Gydytojas klausia paciento...

Gydytojas klausia paciento:
- Rūkote?
- Ne.
- Geriate?
- Ne.
- Tik nereikia taip kvailai šypsotis, aš vistiek ką nors surasiu!

 • Suteikdami pagalbą sušalusiam žmogui, netrinkite jo odos, nes suaktyvės kraujotaka paviršiuje ir šaltas kraujas iš odos nukeliaus į vidaus organus.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
 • Paaugliai, kurie savo miegamuosiuose turi televizorius, yra linkę blogiau maitintis, mažiau sportuoja ir blogiau vertinami mokykloje nei tie, kurie neturi televizoriaus savo miegamajame. Tyrime ...

Kaip pastebėti depresijos požymius?

Liūdesys yra visai normali gyvenimo dalis. Natūralu, jog nuliūstame atleisti iš darbo ar praradę mylimą žmogų. Kai depresijos simptomus sukelia stresinės situacijos, pasitaikančios mūsų gyvenime, tai vadinama „situacine depresija". Dauguma žmonių su laiku atsigauna nuo „situacinės depresijos", tačiau tai gali užtrukti dienas ar savaites.

Tuo atveju, jei depresija nepraeina pati ir trukdo žmogui normaliai funkcionuoti, ji vadinama „klinikine depresija" arba „sunkia depresija". Sunki depresija yra rimta liga, kuri gali tęstis savaites, mėnesius ar ištisus metus. Jei sergate šia liga, jums reikia kreiptis pagalbos. Svarbu žinoti, kokie simptomai yra „sunkios depresijos" požymis.

Depresijos simptomai pasižymi kaip „viską užgožiantys". Sunkią depresiją žmonės apibūdina kaip „juodąją skylę", iš kurios jie negali ištrūkti. Taip pat pasitaiko gresiančios pražūties jausmas. Galite jaustis negyvybingas, suglebęs ir apatiškas.

Depresijos požymiai: 10 įspėjamųjų ženklų

Nebūtinai visiems pasitaiko tie patys depresijos simptomai, bet dažniausiai jie būna tokie:

 • Liūdesys. Depresinis liūdesys gali pasireikšti kartu su beviltiškumu ir tuštumo jausmu. Galite pastebėti, jog nepriklausomai nuo jūsų pastangų, tiesiog negalite sukontroliuoti savo negatyvių minčių. Galite pradėti verkti be jokios aiškios priežasties.
 • Kaltė. Sunkia depresija sergantys žmonės gali jaustis beverčiai ir bejėgiai. Ligą jie linkę matyti kaip silpnumo apraišką ir dėl to būti perdėtai savikritiški.
 • Dirglumas. Dėl šio simptomo galite jaustis pikti, nekantrūs ar neramūs. Sunkia depresija sergantys žmonės dažnai išreiškia savo ligą per agresiją ar beatodairišką elgesį.
 • Psichiniai simptomai. Jei sunkiai susikaupiate, priimate sprendimus ar atsimenate detales, tai galėtų būti depresijos požymiai. Taip pat jaučiama, jog sulėtėjo mąstymo procesai.
 • Fiziniai simptomai. Dažnai pasitaiko skausmas, galvos skausmas ar virškinimo problemos, kurios neturi jokios kitos medicininės priežasties ir jų neveikia įprastas gydymas.
 • Energijos praradimas. Jei jums depresija, gali būti, jog visą laiką jausitės pavargę. Sergantys pastebi, kad sulėtėja jų fiziniai sugebėjimai.
 • Susidomėjimo praradimas. Paplitęs depresijos simptomas yra nesidomėjimas maloniais dalykais, tokiais kaip seksas, hobiai ar socialiniai ryšiai. Susidomėjimo praradimas gali pasireikšti ir pareigų nevykdymu bei kūno nepriežiūra.
 • Miego pakitimai. Ryte per anksti pabundama, vakare sunku užmigti arba miegas trunka per ilgai - visa tai gali būti depresijos simptomai.
 • Apetito pokyčiai. Dėl depresijos galima pradėti valgyti per daug arba per mažai. Įspėjamuoju ženklu galima laikyti kūno masės padidėjimą daugiau nei 5 proc. Vieni žmonės susidomėjimą maistu praranda, o kitiems tai tampa būdu depresiniams jausmams kompensuoti.
 • Mintys apie savižudybę. Noras save žaloti yra rimtas depresijos simptomas ir į jį būtina žiūrėti rimtai. Jei galvojate apie savižudybę, kuo skubiau kreipkitės pagalbos.

Depresijos simptomai: jokios gėdos - tai ne silpnybė

Jei jums pasireiškė keli iš šių klasikinių depresijos simptomų, ir jie yra sunkūs, bei tęsiasi ilgiau nei kelias savaites, jums reikėtų kreiptis pagalbos. Geriausia pradėti nuo jūsų šeimos gydytojo.

Amerikos psichiatrų asociacijos teigimu, 17 mln. amerikiečių yra paveikti klinikinės depresijos. Daugeliu atvejų, depresija, kurią būtų galima sėkmingai išgydyti, yra nediagnozuojama ir negydoma, nes simptomai yra ignoruojami.

Depresija - tai ne silpnumo požymis, ir jos nereikia gėdytis - tai rimta liga. Gera žinia yra tai, kad net rimtus klinikinės depresijos atvejus galima gana sėkmingai gydyti. Ir kuo anksčiau gydymas pradedamas, tuo jis sėkmingesnis. Todėl nedelskite.


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
 • You may quote other posts using [quote] tags.
 • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai