To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Ponas daktare, aš buvau pas vaistininką, ir jis man patarė...

- Ponas daktare, aš buvau pas vaistininką, ir jis man patarė...
- Na taip, žinoma, prieš tai, kad nueitumėt pas gydytoją, Jūs nuėjot pas vaistininką,- sako supykęs daktaras.- Įdomu, kokį gi kvailą patarimą jis Jums davė?!
- Jis patarė man kreiptis į daktarus...

  • Jei sunkiai tuštinatės, ar dažnai būna užkietėję viduriai, gerkite daug skysčių ir valgykite skaidulinio maisto (vaisių, daržovių, rupių duonos produktų).

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Rūkančiųjų mirtingumas nuo kepenų cirozės komplikacijų yra 5 kartus didesnis nei niekada nerūkusiųjų.

Psichologas: savižudybę lemia ne viena priežastis

"Jaunimo linijos" vadovas pastebi, kad nereikėtų Aurimo Dautarto savižudybės dramatizuoti, romantizuoti ar ieškoti skubotų nelaimės priežasčių.

A.Dautartas buvo žinomas radijo ir televizijos laidų vedėjas, kuriam simpatizavo nemaža auditorija. "Jaunimo linijos" vadovas psichologas Paulius Skruibis baiminasi, kad žinomo žmogaus mirtis gali suintensyvinti kitų mintis apie savižudybę.

- Kaip derėtų reaguoti, kai nusižudo žymus žmogus?

- Santūriai, susilaikant nuo dramatizavimo, romantizavimo ir skubėjimo surasti savižudybės priežastis. Žymaus žmogaus savižudybė pavojinga, nes labai daug žmonių gali būti paveikti, ypač tie, kuriems patiko tas žmogus ir kurie patys šiuo metu išgyvena sunkumus. Žinoma, didžiosios dalies žmonių tai niekaip nepaveiks, bet kai kuriuos tai gali paveikti neigiamai - suintensyvinti mintis apie savižudybę. Dėl to reikia žiniasklaidos santūrumo, supratimo, kad savižudybės nebūna iš giedro dangaus. Visą laiką vyksta nematomi procesai ir trunka jie ilgą laiką. Visą laiką būna daug priežasčių, nebūna vieno viską lemiančio įvykio.

- Gal pastebėjote, kad po šio įvykio į jus kreipiasi daugiau pagalbos prašančiųjų?

- Kol kas tokių signalų neturiu, bet po panašių įvykių visada sulaukiama daugiau laiškų. Neabejoju, kad jų bus daugiau ir po šio įvykio, nes A.Dautartas buvo nuostabus laidų vedėjas, žmogus, kuris daug kam patiko. Mūsų uždavinys yra atskirti žmogų nuo poelgio. Televizijoje jis buvo šviesus žmogus, o paskutinis jo poelgis atnešė daug skausmo. Artimiesiems - didelė užuojauta, nes savižudybė artimuosius visada labai skaudžiai paliečia. Svarbu juos palaikyti, neskubėti kaltinti. Geriausia, ką gali žmogus šioje situacijoje, - kreiptis pagalbos.

- Poelgio priežasčių nereikėtų skelbti?

- Mes nežinome visų priežasčių, todėl nereikia skubėti daryti išvadų. Visada būna ne viena, o kelios priežastys. Savižudybė - procesas, kuris trunka dažniausiai bent kelerius metus. Dažnai žiniasklaidoje viskas būna supaprastinama, bet tai yra žalinga. Pavyzdžiui, būna antraštės: "Nusižudė, nes neteko darbo." Po to panašaus amžiaus, tos pačios lyties žmonės, praradę darbą prisimena tas antraštes, kad žmonės tokiais atvejais taip daro. Tačiau tai nėra tiesa. Kiek Lietuvoje bedarbių? 400 tūkstančių? O per metus nusižudo tūkstantis. Darbo netekimas nebūna vienintelė savižudybės priežastis - yra daugybė kitų.

Jeigu ieškote emocinės paramos, skambinkite nemokamu "Jaunimo linijos" telefonu 8 800 28 888.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai