To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Psichiatrai teigia, kad kas ketvirtas žmogus...

Psichiatrai teigia, kad kas ketvirtas žmogus serga psichikos liga.
Patikrink tris draugus. Jei su jais viskas tvarkoj, tai - ligonis esi tu.

  • Valgykite liesus pieno produktus. Juose daug netukinančių baltymų ir nėra sočiųjų riebalų, kurie tukina ir kenkia kraujagyslėms.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Soliariumai asmenims iki 35 metų amžiaus didina odos vėžio riziką 98 proc., o melanomos riziką 22 proc., teigia Australijos mokslininkai. Australijoje daugiausiai pasaulyje nustatomas odos ...

Virusai tyko ir namuose

Anglijos mokslininkai nustatė, kad viename kvadratiniame kriauklės centimetre gyvena vidutiniškai iki 80 tūkstančių bakterijų. Mikroorganizmai maitinasi maisto likučiais, kuriuos visiškai nuplauti labai sudėtinga, ir palankioje terpėje greitai dauginasi.

Nemažai bakterijų yra ant vandens čiaupo, kur nešvarumai, maisto liekanos patenka plaunant indus. Tačiau didžiausias infekcijos pavojus gresia dėl nuolat drėgnų nešvarių indų plovimo kempinėlių ir šluosčių. Ironiška, bet švarinimo priemonės tampa nešvarumų šaltiniu.

Reikia netingėti ir kriauklę, čiaupą valyti kaskart, pagaminus maistą ir suplovus indus. Tai daryti būtina ne tik šiltu vandeniu - reikia naudoti valymo priemones, nes nuplauti mikrobus galima, o mikroorganizmai įstrigs kur nors nutekamajame vamzdyje, ims daugintis ir greitai pateks į paviršių. Pabaigę tvarkytis nepamirškite išskalauti kempinėlių ir šluosčių.

Pjaustymo lentos

Remiantis Amerikos maisto produktų ir medikamentų kontrolės tarnybos išvadomis, didžiausią pavojų užsikrėsti kelia bulvės, uogos, lapinės daržovės ir žalumynai. Jei ant pjaustymo lentos juos smulkinote, tikėtina, kad paviršiuje ir ant peilio liko mikroorganizmų. Jie gali patekti į kitus maisto produktus.

Kad taip neatsitiktų, visas daržoves ir vaisius reikia prieš valgant kruopščiai nuplauti, o mėsą gaminti tik veikiant aukštai temperatūrai. Be to, pjaustymo lentas reikia nuplauti su muilu. Pageidautina skirtingiems produktams turėti atskiras pjaustymo lentas.

Palankiausia terpė mikrobams daugintis - medinės pjaustymo lentos, ant plastikinių ir stiklinių lentų jie veisiasi sunkiau. Supjaustytas, įtrūkusias lentas reikėtų išmesti, nes tuose plyšeliuose kaupiasi mikrobai.

Išskalbti drabužiai

Mažiausios žmogaus išskyrų dalelės lieka ant viršutinių ir apatinių drabužių net juos išskalbus. Taigi išlieka ir bakterijų, jos ima daugintis drėgnoje ir šiltoje terpėje jau skalbimo mašinoje. Kai imate skalbinius iš skalbyklės, kad juos padžiautumėte, mikrobų gali patekti ant jūsų rankų, nuo jų - į burną, skrandį ir kt.

Kad to išvengtumėte, skalbti reikia kuo aukštesnės temperatūros vandeniu, būtinai aukštesnės nei 65 laipsniai, tada dauguma bakterijų žūva. Jei skalbiate rankomis, naudokite švelnų baliklį, jis sunaikins 99 proc. mikroorganizmų. Atskirai skalbkite apatinius ir viršutinius drabužius, patalynę.

Dantų šepetėlis

Viename žmogaus burnos gleivinės kvadratiniame milimetre yra iki 100 milijonų mikrobų. Kai valote dantis, šepetėlis mikroorganizmų nesunaikina, jis tik juos surenka. Su jais tarp šerelių patenka maisto likučių, tad šepetėlis virsta puikia vieta bakterijoms daugintis. Todėl, išsivalę dantis, šepetėlį išplaukite karštu vandeniu, paskui įdėkite į stiklinę, kad išdžiūtų.

Nedėkite šepetėlio ant vonios lentynėlės - jis gali surinkti dar daugiau įvairių patogenų, taip pat nedėkite į futliarą, nes drėgmė palanki bakterijoms daugintis.

Dušo pavojai

Bostono higienos centro mokslininkai tikrino kelių tūkstančių savanorių vonios kambarius ir ketvirtadalyje iš jų aptiko auksinio stafilokoko bakterijų. Mikroorganizmai veisėsi ant dušo galvučių ir kaskart paleidus vandenį patekdavo ant žmonių odos.

Jie taip pat tūnojo kampuose, plytelių tarpeliuose, nutekamajame vamzdyje ir kitose nuolat drėgnose ir sunkiai išvalomose vietose.

Vonios kambarį kartą per savaitę reikia plauti dezinfekuojamosiomis priemonėmis ir nuolat tikrinti, kad nebūtų drėgna. Vonios duris reikėtų laikyti praviras, į ventiliacijos angą galima įstatyti ventiliatorių, įjungus šviesą, jis automatiškai imtų veikti.

Klaviatūra ir telefono ragelis

Įvairūs prietaisai, prie kurių liečiatės daugybę kartų per dieną, gali tapti gripo viruso, stafilokoko bakterijų ir kitokių mikroorganizmų prieglobsčiu. Itin pavojinga asmeninio kompiuterio klaviatūra. Pagal statistiką, per metus klaviatūra pasunkėja 1-1,5 kg dėl joje susikaupusių šiukšlių ir maisto likučių. Visa tai puikus penas įvairioms bakterijoms.

Visus prietaisus reikia kruopščiai valyti drėgnomis servetėlėmis, o klaviatūrą nors kartą per mėnesį tiesiog išpurtyti. Geriausia būtų nevalgyti sėdint prie kompiuterio ir nusiplauti rankas prieš pradedant dirbti.

Tualeto grindys

Paradoksas, tačiau ant tualeto grindų yra daugiau bakterijų nei ant unitazo dangčio. Taip yra dėl to, kad nuleidžiant vandenį jo lašelių patenka ant grindų ir sienų kartu su fekalijų likučiais. Taip mikrobai ir atkeliauja ant grindų.

Prieš nuleidžiant vandenį reikia uždengti unitazo dangtį. Tualeto grindis būtina plauti ne rečiau nei kartą per savaitę dezinfekuojamosiomis priemonėmis. Kilimėlį taip pat reikia dažnai plauti, prieš padedant į vietą jį reikia gerai išdžiovinti.

Avalynė

Net jei nemėgstama daug vaikščioti pėsčiomis, einant per keletą minučių prie batų padų prilimpa tūkstančiai įvairiausių bakterijų. Visos jos patenka į namus ir labai lengvai randa būdų daugintis.

Kilimėlį kojoms valyti geriausia laikyti laiptinėje prie buto, o viduje prie durų visada turėti šlepetes, kad galėtumėte persiauti tik įėję. Kojas kruopščiai nusivalykite, o nusiavę batus neškite juos į vonią plauti padų.

Lova

Nuolatinė šiluma ir drėgmė leidžia mikrobams lengvai ir greitai daugintis jūsų lovoje. Mikroorganizmai maitinasi odos mikrodalelėmis ir maisto likučiais (juk visiems nors kartą yra tekę valgyti lovoje). Tačiau didžiausia problema lieka erkės: jos sukelia panašius į peršalimo simptomus ir net astmą, visa tai yra alerginė reakcija.

Patalynę derėtų skalbti kas savaitę. Patalynės erkutės žūsta esant aukštesnei nei 50 laipsnių temperatūrai, nereikia jokių papildomų dezinfekuojamųjų priemonių.

Ir dar - miegamajame nelaikykite nešvarių drabužių, nes juose mikrobai dauginasi ne prasčiau nei sugedusiuose produktuose.

„Dulkių kaupyklos"

Taip žmonės vadina visas vietas ir daiktus, kurių valyti ir tvarkyti vis neprisirengiama. Pavyzdžiui, aukštų spintų viršus, šviestuvai, statulėlės iš smulkių detalių.

Teoriškai dulkėse mikrobai negali veistis, nes jiems per sausa, tačiau dulkių dalelėmis mikroorganizmai maitintis gali. Dulkėse gali kauptis įvairių buitinės chemijos priemonių likučių, jie nuolatos darys poveikį namiškiams ir gali sukelti alergiją.

Dulkes drėgna šluoste reikia valyti kas savaitę. Netingėkite siurbliu išsiurbti ne tik grindis ir kilimą, bet ir minkštuosius baldus, lentynas, visas spintas. Radikaliausia priemonė - atsisakyti visų statulėlių, žvakidžių, žaislų ir pan.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

anglijos mokslininkai :D man ir be ju buvo aishku visa tai..beto,juk pas juos iprasta uzkishti kriaukle ir praustis joje pilnoje vandens :D dar ir kranai atskiri-shaltas ish vieno bega,o virintas visishkai ish kito.....blemba,kokie jie idiotai :D

Ymanoma apsisaugoti nuo patalynines erkutes, jei patalyne pripildyta naturalaus pluosto, kaip <>. Tada tikrai nereikia jos daznai plauti ir galvoti kaip isnaikinti

apsisaugoti nuo mikrobų neįmanoma. jų yra net koncentruotoje sieros rūgštyje. gal geriau protingas tvarkingumas ir švarumas. be mikroorganizmų mūsų gyvenimas taip pat neįmanomas. kovojant su "blogaisiais" greičiau žūva "gerieji". gal geriau pasistenkime skirti daugiau laiko imuniteto stiprinimui, bei gerai nuotaikai, o ne vien lakstyti su dezinfekciniame tirpale sumirkyta šluoste ir stengtis pagauti kiekvieną dulkę.

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai