To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Vardenis su džiaugsmu aiškina gydytojui...

Vardenis su džiaugsmu aiškina gydytojui:
- Daktare, vaistai, kuriuos man išrašėte, padėjo!
- Na, ką gi, būna ir taip.

  • Planuodamos nėštumą pradėkite gerti folio rūgštį. Ją reikia gerti kelis mėnesius prieš nėštumą ir nėštumo metu – bent tris mėnesius.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Kinijos mokslininkai identifikavo apie 400 genų, kurie yra atsakingi už polinkį į priklausomybę narkotikams. Ekspertai mano, kad genetiniai faktoriai iki 60 proc. yra atsakingi už ...

Nenorite sirgti? Plaukite rankas!

Rankų plovimas - įprasta, tačiau labai svarbi asmens higienos procedūra, užkertanti kelią daugelio infekcijų plitimui. Rankas plauname ne tik tam, kad jos būtų švarios, bet ir tam, kad apsaugotume save ir aplinkinius nuo užkrečiamų ligų.

Kodėl reikia plauti rankas?

Įprastinis rankų plovimas muilu ir vandeniu pašalina daugelį mikroorganizmų, atsitiktinai patekusių ant rankų ir galinčių sukelti ligas. Dauguma žmonių neplauna savo rankų taip dažnai, kaip reikėtų, o juk lankomasi viešose įstaigose, parduotuvėse, viešajame transporte, kieme žaidžiama su kamuoliu, liečiami gyvūnai, t. y. žmonės kontaktuoja su įvairiausiomis bakterijomis. Paprastai rankas plauname, kai tik pastebime, kad jos nešvarios, tačiau jas ypač būtina plauti pasinaudojus tualetu, pakeitus sauskelnes, prieš vaiko maitinimą, prieš valgant ir prieš maisto (ypač žalios mėsos, žuvies, paukštienos) gaminimą, paglosčius gyvūną, grįžus iš lauko, pasivažinėjus viešuoju transportu ar pabuvus viešose vietose.

Dėl nepakankamos rankų higienos galima susirgti dizenterija, šigelioze, hepatitu A, rotavirusu, skrandžio, žarnyno infekcijomis. Užterštose smėlio dėžėse vaikai nesunkiai gali užsikrėsti echinokokoze, toksokaroze, toksoplazmoze, mikrosporija bei kitomis parazitinėmis užkrečiamomis ligomis. Rankomis gali būti perduodami ir oro lašeliniu keliu plintantys virusai.

PSO teigimu, rankų plovimas su muilu yra vienas efektyviausių ir pigiausių būdų apsisaugoti nuo diarėjos ir pneumonijos. Nuo oru plintančių virusų, tokių kaip gripas ar SŪRS (sunkus ūmus respiratorinis sindromas), taip pat puikiai apsaugo dažnas rankų plovimas. Rankų plovimas apsaugo nuo tiesioginio ir netiesioginio kontakto su gripo virusu.

Tiesioginis kontaktas - tai galimybė „gauti" virusą paduodant ranką sveikinantis sergančiam žmogui, kuris prieš tai lietė savo burną ar nosį arba čiaudėjo ar kosėjo prisidengdamas burną delnu. Jei kosėdamas ar čiaudėdamas prisidengėte burną ir nosį delnu, tuojau pat nusiplaukite rankas. Jeigu tam tikslui naudojote vienkartinę nosinę, ją reikia nedelsiant išmesti ir nusiplauti rankas.

Netiesioginis kontaktas - tai galimybė „gauti" virusą liečiant durų rankeną, vandens čiaupą, panaudotą nosinę ar kitus daiktus, kuriuos prieš tai lietė sergantis žmogus. Mikroorganizmai perduodami ir per kitus dažnai liečiamus daiktus pavyzdžiui pinigus, tačiau laikmetis koreguoja ir grynųjų pinigų naudojimą. Gripo sezono metu iš tiesų daug saugiau vietoje pinigų naudoti mokėjimo korteles, tačiau atsiranda naujų grėsmių. Jeigu kortelės nebereikia paduoti kasininkei, tai reikia paspausti keletą mygtukų bankomate arba prie kasos, įvedant saugos kodą. Tyrimai rodo, kad ant mygtukų taip pat gali kauptis mikroorganizmų.

Ypač didelis dėmesys rankų plovimui skiriamas sveikatos apsaugos ir maisto ruošimo srityse. Darbo metu visų darbuotojų, teikiančių sveikatos priežiūros paslaugas ir liečiančių pacientus, medicinos priemones, prietaisus, rankų oda turi būti sveika, nagai sveiki ir tik natūralūs, trumpai ir apvaliai nukirpti, nelakuoti, rankų papuošalai bei laikrodžiai nuimti, nedidelės rankų žaizdelės užklijuotos pleistru.

Kaip reikia plauti rankas?

Rankų plovimas vien vandeniu nėra efektyvus - vanduo negali pašalinti tokių nešvarumų sudėtinių dalių kaip riebalai, aliejai ar baltymai. Šiltu, muiluotu vandeniu nuo rankų efektyviau pašalinami nešvarumai.

Plaunant rankas, jos sudrėkinamos vandeniu ir išmuilinamos, trinamos viena į kitą iš visų pusių apie 15 - 20 sekundžių. Dažniausiai nepakankamai gerai plaunamos šios sritys:

  • delno vidinio paviršiaus vidurys,
  • pirštų galiukai ir panagės,
  • nykščio pagrindas,
  • tarpupirščiai.

Todėl šioms sritims reikia skirti didesnį dėmesį. Laikrodžiai ir žiedai sumažina rankų plovimo efektyvumą.

Jei nėra bėgančio vandens, rankoms plauti naudojamas švarus dubuo su vandeniu. Kiekvieną kartą nusiplovus rankas dubenį būtina išvalyti, vandenį pakeisti. Be to, galima naudoti iškeltą bakelį su vandens nutekamuoju kraneliu. Išskirtiniais atvejais naudojamos vienkartinės drėgnos servetėlės.

Siekiant užkirsti kelią mikroorganizmų dauginimuisi ant rankų, labai svarbu jas tinkamai nusausinti. Jei rankos sausai nušluostomos, tuomet daug kartų sumažėja bakterijų skaičius ant odos, tai pat nesudaromos sąlygos plisti mikroorganizmams. Geriausia rankas sausinti vienkartiniu ar individualiu rankšluosčiu.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai