To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Seselė pasikvietė vieną iš...

Gimdymo namai. Seselė pasikvietė vieną iš koridoriuje laukusių vyrų ir paskelbė:
- Sveikinu, Jums gimė sūnus.
Kitas, šalia jo, stovėjęs vyras pykteli:
- Kaip, jis juk laukė po manęs?

  • Nėščioji turi kuo daugiau būti gryname ore. Tai jos kūdikiui padės išvengti rachito.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Pasaulyje gimdos kaklelio vėžys yra antra pagal dažnį moterų mirties nuo vėžio priežastis po onkologinių krūties ligų.

Galvos utėlės

Pedikuliozė - utėlių sukeliama liga. Utėlės - vabzdžiai, parazituojantys ant žmogaus ir gyvūnų kūno. Gyvendamos ant žmogaus odos utėlės maitinasi siurbdamos savo šeimininko kraują. Yra skiriama pusšimtis skirtingų utėlių rūšių, tačiau žmogui yra pavojingos tik kelios iš jų: galvos, drabužių ir kirkšnies.

Priežastys

Pedikulioze dažniausiai užsikrečiama tiesiogiai nuo kito žmogaus. Tačiau taip pat yra galimybė užsikrėsti ir per sergančio žmogaus daiktus, patalynę, rūbus. Visuomenėje vyrauja neteisinga nuomonė, kad utėlės yra tik asocialių žmonių problema. Galvos utėlių gali atsirasti ir labai tvarkingoje šeimoje. Vaikai dažnai utėlių „parsineša" iš darželio ar mokyklos. Vaikams žaidžiant, miegant (kai lovos yra netoli viena kitos) utėlės lengvai peršoka nuo vieno vaiko ant kito.

Požymiai

Užsikrėtus utėlėmis pirmieji pedikuliozės požymiai pasireiškia po kelių savaičių. Pirmiausia ligoniai pastebi prie plaukų prilipusias baltas glindas (utėlių kiaušinėlius). Jos yra labai panašios į pleiskanas. Pagrindinis glindų ir pleiskanų skirtumas tas, kad glindų neįmanoma pašalinti nei plaunant, nei šukuojant plaukus. Vėliau galvos odoje atsiranda paraudimų, kuriuos pradeda labai niežtėti. Niežulys dažniausiai yra toks stiprus, jog ligoniai negali susilaikyti nesikasę. Nudraskius galvos odą iki kraujo, kartais prisideda ir iš išorės patekusi infekcija. Galvos odoje gali atsirasti egzema.

Tyrimai

Pastebėjus, gal galvoje atsirado utėlių, būtina iš karto kreiptis į gydytoją. Gydytojas nustato, kokios rūšies utėlėmis pacientas yra užsikrėtęs, paskiria atitinkamą gydymą.

Gydymas

Gydant pedikuliozę gydymo sėkmingumas priklauso ne tik nuo gydytojo, bet ir nuo paties paciento. Labai svarbu, kad gydytųsi ne tik sergantis pedikulioze pacientas, bet ir jo šeimos nariai ar artimai su juo bendraujantys žmonės. To reikia, kad utėlės neplistų ir šalia esantys žmonės taip pat neužsikrėstų. Taip pat labai svarbu, kad gydymo metu pacientas griežtai laikytųsi asmens higienos taisyklių.

Sergant pedikulioze labai svarbi dezinfekcija. Būtina išdezinfekuoti visus drabužius, patalynę, taip pat daiktus, prie kurių lietėsi sergantys žmonės (ypač šukas, šepečius, rankšluosčius).

Pedikuliozė gydoma vaistais, kurių galima nusipirkti bet kurioje vaistinėje be recepto. Galvos oda kruopščiai įtrinama specialiu tirpalu ir po kiek laiko nuplaunama vandeniu. Procedūra gali būti kartojama kelis kartus, kol utėlės išnyksta. Ligai progresuojant, odoje pasireiškus egzemai, atitinkamą gydymą turi skirti gydytojas dermatologas.

Profilaktika

Siekiant išvengti užsikrėtimo utėlėmis reikėtų:

  • Dažnai maudytis (ne mažiau kaip kartą per savaitę);
  • Tinkamai prižiūrėti plaukus (dažnai šukuoti, laiku kirpti);
  • Nesiskolinti jokių higienos reikmenų, šukų, rankšluosčių, kepurių;
  • Po kiekvieno maudymosi reikėtų pasikeisti patalynę;
  • Karštu lygintuvu lyginti visus drabužius, ypač apatinius rūbus, patalynę;
  • Vengti artimo kontakto su utėlėmis užsikrėtusiu žmogumi.

Prognozė

Nors pati pedikuliozė nėra pavojinga, tačiau užsikrėtus utėlėmis būtina kreiptis į gydytoją ir kuo skubiau pradėti gydymą. Negydoma pedikuliozė gali komplikuotis sunkiu odos uždegimu, egzema. O nusikasius odą iki kraujo smarkiai padidėja infekcijos pavojus.


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Na ir patarimai - maudykis nesimaudęs, vis tiek gali užsikrėsti utėlėmis. Jau geriau patartų, kokios priekomės veiksmingos, nes reikia krūvą pinigų išmesti, kol randi, kas tas utėles gerai nuodytų. geriausiai suveikė <reklamos cenzūra>, būtent ne cheminis vaistas

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai