To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Pone daktare, man vos ne kasnakt sapnuojasi, kad esu arklys...

- Pone daktare, man vos ne kasnakt sapnuojasi, kad esu arklys...
- Nieko baisaus, visai normalus sapnas.
- Tai kodėl rytą randu tuščias ėdžias?

 • Moterims, vyresnėms nei 35 metai, rekomenduojama reguliariai tikrintis dėl gimdos kaklelio vėžio. Šią sunkią ligą galima lengvai išgydyti, nustačius pradinėse stadijose.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
 • Rūkant ilgiau negu 20 metų, storosios žarnos vėžio rizika padidėja net 30 proc.

Paprasta ir efektyvi apsaugos nuo užkrečiamųjų ligų priemonė – rankų plovimas

Straipsnio šaltinis: 
www.SOS03.lt
kaip plautis rankas.jpg

Nuo mažens esame mokomi plauti rankas ir ne veltui. Ši paprasta ir nebrangiai kainuojanti profilaktikos priemonė gali apsaugoti mus nuo ne vienos nemalonios ir net pavojingos gyvybei užkrečiamosios ligos.

Kokių ligų galima išvengti plaunant rankas?

 

 • Užkrečiamųjų ligų, plintančių per išmatas, pavyzdžiui, salmoneliozės, šigeliozės, hepatito A, enterovirusų ir kt. Šios ligos plinta užkratui išsiskiriant iš užsikrėtusio asmens žarnyno, todėl saugantis nuo jų ypač svarbu kruopščiai nusiplauti rankas pasinaudojus tualetu. Taip pat kai kuriomis ligomis galima užsikrėsti liečiant gyvūnų ekskrementus ar dirvožemį - per rankas užkratas patenka į burną ir taip užsikrečiama. Užterštomis rankomis galima užteršti maistą, aplinkos daiktus ir taip išplatinti infekciją.
 • Užkrečiamųjų ligų, kurios plinta netiesioginio kontakto keliu per kvėpavimo takų išskiriamus sekretus, pavyzdžiui, gripo, streptokokinės infekcijos, ūmių virusinių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų. Šios ligos gali plisti per infekuoto žmogaus kvėpavimo takų sekretais užterštas rankas, todėl ypač svarbu plauti rankas nusičiaudėjus, nusikosėjus ar paspaudus ranką žmogui, kuris sloguoja, kosti.
 • Užkrečiamųjų ligų, kurios gali plisti, per rankas ar aplinkos daiktus, užterštus seilėmis, šlapimu ar kitais infekuoto asmens kūno skysčiais, pavyzdžiui, citomegalo viruso, vidurių šiltinės ir kt.

 

Kaip teisingai plauti rankas?

Rankas geriausia plauti po tekančiu šiltu vandeniu, su muilu, ne trumpiau kaip 20 sekundžių. Nuplovus su muilu, reikia nuskalauti švariu vandeniu, paskui - nusausinti. Svarbu kruopščiai nuplauti visą rankų paviršių, taip pat tarpupirščius, nagus. Jei skubėdami jas tik akimirkai pakišite po vandens srove, nepašalinsite nešvarumų ir patogeninių mikroorganizmų, galinčius sukelti užkrečiamąją ligą.

Jei nėra galimybės rankų nusiplauti vandeniu su muilu, galima naudoti valomąsias servetėles ar skystį, kurio sudėtyje yra alkoholio.

Ypač svarbu kuo anksčiau vaikus išmokyti taisyklingai plauti rankas - taip užkirsite kelią nemažai daliai ne tik pačių mažylių, bet ir visos šeimos ligų. Atminkime, kad plaudami rankas saugome ne tik save, bet ir aplinkinius.

Rankos turi būti plaunamos:

 

 • pasinaudojus tualetu,
 • prieš valgant ar ruošiant maistą,
 • išsipūtus nosį, nusičiaudėjus, nusikosėjus;
 • po to kai buvo liečiami termiškai neapdoroti maisto produktai (mėsa, neplautos daržovės, kt.),
 • išmetus šiukšles,
 • pakeitus kūdikiui sauskelnes,
 • palietus gyvūnus,
 • grįžus iš lauko.

 

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
 • You may quote other posts using [quote] tags.
 • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai