To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Poliklinika. Eilė pas ginekologą...

Poliklinika. Eilė pas ginekologą. Prieina vyras ir užima eilę. Viena moteris raudonuodama kreipiasi į jį:
- Suprantate, ši eilė pas ginekologą...
- Taip, taip. Aš žinau.
- Bet... Tai juk moterų gydytojas.
- Na ir kas? Spirales jis įdeda?
- Na taip, jis...
- Reiškia jis ir nuima.

  • Per dieną suvalgykite apie 400 gramų daržovių ir vaisių (išskyrus bulves). Jie padės  išvengti nutukimo, sumažins vėžio riziką, cholesterolio kiekį kraujyje, aprūpins organizmą ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Drebėjimas kai šalta yra apsauginė reakcija –  drebant susitraukinėja raumenys ir taip pagaminama šiluma.

Sumažėjo vaistų paklausa: nėra pinigų ar tapome sveikesni?

Gyventojai rečiau lankosi pas šeimos gydytojus ir 20 procentų mažiau perka būtiniausių sveikatos priežiūrai skirtų medikamentų. Didėjančios išlaidos būtiniausioms pragyvenimui reikalingoms reikmėms pasiekė ribą: taupyti pradedama sveikatos sąskaita.

Ši nerimą kelianti prielaida paaiškėjo išanalizavus sausio mėnesio statistinius duomenis. „Išaugus būtiniausių pragyvenimui prekių ir paslaugų kainoms, gyventojai atsisako laisvalaikio, pramoginių - kultūrinių poreikių, mažina išlaidas maisto ir aprangos reikmėms, ir tai yra normali ekonominės būtinybės diktuojama elgsena," - teigia Etinių farmacijos kompanijų asociacijos (EFA) direktorė Jolanta Dičkutė. - Bet taupyti sveikatos sąskaita yra pavojinga: pigesnių, bet netinkamų medikamentų naudojimas arba nuolat vartojamų vaistų atsisakymas gali sukelti sunkias pasekmes sveikatai, o komplikacijos dar labiau padidintų gydymo išlaidas. Gal kam ir atrodo, kad sveikata - dar ne viskas, bet visa kita be sveikatos yra niekas".

Esant tokiai sveikatos priežiūros ir vaistų rinkos situacijai pirmiausiai skriaudžiamos socialiai jautriausios pacientų grupės, ypač vyresnio amžiaus žmonėms.

Europos sveikatos sistemų ir politikos stebėjimo organizacijos duomenimis, 2009 metų pradžioje vidutinė gyvenimo trukmė Lietuvoje, palyginus su kitomis Europos Sąjungos (ES) šalimis, buvo trumpiausia - 71 metai, kai ES vidurkis siekia beveik 80 metų. Mirtingumo rodiklis Lietuvoje taip pat išlieka vienas didžiausių visoje ES, o trys ketvirtadaliai darbingo amžiaus žmonių miršta nuo ligų.

Lietuvoje sveikatos apsaugai skiriama 4,7 procento lėšų nuo bendrojo vidaus produkto, kai tuo tarpu Prancūzijoje šis skaičius siekia 7,7 procento. Ekspertai teigia, jog investavus į sveikatos apsaugą vieną JAV dolerį, jis atsiperka beveik tris kartus. Vieno žmogaus išlaidos medikamentams Lietuvoje yra beveik tris kartus mažesnis nei ES šalyse.

„Atsižvelgiant į blogėjančią situaciją, pacientų sveikatos gerinimas ir tinkamiausių medikamentų prieinamumas turėtų tapti prioritetine valstybės politikos dalimi," - įsitikinusi J. Dičkutė.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

"... 2009 metų pradžioje vidutinė gyvenimo trukmė Lietuvoje, palyginus su kitomis Europos Sąjungos (ES) šalimis, buvo trumpiausia - 71 metai"
Iki 65 metų dirbdami trečdalį atlyginimo atiduodame sodrai. Ir tai tam, kad vidutiniškai 6 metus gautumėm varganą pensiją... Liūdna.
Paskaičiuokim. Tarkim atlyginimas "ant polpieriaus" 1000 Lt. Darbdavys ir darbuotojas sumoka sodrai (apvalinant) 350 Lt. Per metus sodra gauna 4200 Lt. Dirbant nuo 23 iki 65 metų, SODROS PAJAMOS sudaro 176,4 tūkstančio litų. O kur dar palūkanos už 42 metus!

Sveiki, jau ne pirmas mėnuo neinu pasitikrinti sveikatos, o nusiskundimų tikrai turiu, žinau, kad diagnostika ir gydymas kainuos, tačiau kol galiu, tol tempiu ir laukiu geresnių laikų, kai galėsiu sau leisti kreiptis į gydytojus..
Aš tokia tikrai ne viena, ne kartą girdėjau, kad dabar svarbiausia vaikais pasirūpinti, o savimi kada nors vėliau, neužtenka lėšų viskam..

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai