To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Ateina žmogus pas vidaus ligų gydytoją ir skundžiasi...

Ateina žmogus pas vidaus ligų gydytoją ir skundžiasi:
- Daktare, negaliu daugiau, taip pilvą skauda. Daktaras ir klausia:
- Gal suvalgei ką negero ar ...?
- Kai buvau miške, uogą kažkokią surijau.
- Palauk, palauk. O kas buvo ten per uoga?
- Tai, kad neįžiūrėjau, daktare...
- O, tai tu turėjai eiti ne pas mane, o pas akių gydytoją.

  • Per dieną suvalgykite apie 400 gramų daržovių ir vaisių (išskyrus bulves). Jie padės  išvengti nutukimo, sumažins vėžio riziką, cholesterolio kiekį kraujyje, aprūpins organizmą ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Vienas iš parkinsono ligos simptomų vadinamas "pinigų skaičiuotojo" sindromu, dreba nykštys ir smilius.

Nepaisant STT išvadų sveikatos apsaugos sistemoje didinama korupcijos rizika

Nepaisydama Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) išvadų dėl korupcijos rizikos pasireiškimo sveikatos apsaugos sistemoje, Vyriausybė elgiasi priešingai - savo nutarimais mažina sistemos skaidrumą. Artimiausiu metu Vyriausybė ketina nustatyti naują vaistų kompensavimo tvarką, kuri priklausys tik nuo vieno asmens - sveikatos apsaugos ministro, kuris vienu savo parašu, savo asmenine nuožiūra galės lemti šimtų milijonų litų paskirstymą vieniems ar kitiems rinkos dalyviams naudinga linkme.

„Skaidrumas sveikatos apsaugos sistemoje yra labai svarbu, nes ji lemia pacientų sveikatą ar net galimybę išgyventi. Vaistų grupavimas neaiškiais principais, o tik remiantis vieno ar kito pareigūno nuojauta gali turėti nepataisomas pasekmes, nes pacientai dėl ekonominių motyvų bus priversti rinktis nebūtinai jiems tinkamiausią vaistą, taigi rizika padidės. Iki šiol galiojusi sistema nebuvo ideali, tačiau suprantama, turinti aiškų kompensavimo mechanizmą ir todėl - pakankamai skaidri", - sako Etinių farmacijos kompanijų asociacijos (EFA) direktorė Jolanta Dičkutė.

Farmacijos bendrovėms daugiausia klausimų kelia, kokiu būdu bus grupuojami vaistai, nes jie dažnai skiriasi ne tik veikliąja medžiaga, vartojimo būdu, bet ir skirtingu poveikiu. O STT paskelbtoje korupcijos rizikos analizėje (2009 m. spalio 2 d., Nr. L-01-2213) skelbiama, kad nepakankamai skaidriai dirbama tokiose sveikatos apsaugos sistemos srityse kaip ligų, kompensuojamųjų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių, centralizuotai perkamų vaistinių preparatų sąrašų sudarymas ir papildymas. Be to, STT tyrimo metu nustatyta atvejų, kad buvo priimti sprendimai dėl ligų, vaistų ar medicinos priemonių įtraukimo į sąrašus, neturint visos privalomos informacijos ir nesilaikant teisės aktuose nustatytų reikalavimų.

„Kompensuojamųjų vaistų grupavimas ne tik yra abejotinas medicininiu požiūriu, bet ir sukels pavojų pačios sistemos skaidrumui. Mes nuogąstaujame, kad svarbius sprendimus gali lemti ne sveikas protas bei pacientų interesai, o ryšiai ir kitokios, neetiškos ar net baustinos priemonės", - sako J. Dičkutė.

STT atlikusi korupcijos rizikos analizę rekomendavo ministerijai ir jai pavaldžioms institucijoms atsižvelgti į pastebėtus trūkumus ir imtis konkrečių priemonių - skaidriai reglamentuoti procedūras ir stiprinti kontrolę, kad mažėtų prielaidos korupcijos galimybei.

Apie Etinių farmacijos kompanijų asociaciją. Etinės farmacijos kompanijos - tai bendrovės, kuriančios naujus, patentinius vaistus bei pripažįstančios Vaistų rinkodaros kodeksą. Asociacija įkurta 1997 m. spalio mėnesį, jos tikslas yra diegti etinio elgesio ir rinkodaros praktikos principus Lietuvos vaistų rinkoje, padėti vystyti organizuotą farmacijos preparatų rinką Lietuvoje bei prisidėti prie šalies gyventojų sveikatos gerinimo. Asociacija vienija 17 užsienio farmacijos įmonių ir nuo 2004 metų yra Europos farmacinių kompanijų ir asociacijų federacijos - EFPIA - narė.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai