To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Vyras ateina pas gydytoją ir skundžiasi...

Vyras ateina pas gydytoją ir skundžiasi:
- Štai gerklę suspaudė - skauda - baisu! Bet aš turiu metodą - išgeriu 100 g konjako ir viskas praeina.
Gydytojas klausia:
- Taigi, ką jums dar skauda?
- Ir širdį skauda. Taip suspaudžia - rodos, mirsiu. Bet aš tuoj pat gydausi. Išmetu 150 konjakėlio - ir praeina.

 • Naudokite dezodorantą vietoj antiperspiranto, nes pastarieji gali įtakoti krūties vėžio atsiradimą.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
 • Benamiui didesnė tikimybė mirti nuo hipotermijos (sušalimo) nesant dideliems šalčiams, o lyjant ir pučiant vėjui.

Kokios virusinės žarnyno infekcinės ligos sparčiai plinta šeimose?

Žiemos laikotarpis ypatingas tuo, kad kasmet padaugėja virusinių žarnyno infekcijų. Visi viruso sukelti ligos simptomai iš pradžių panašūs į gripo. Kauno visuomenės sveikatos centro specialistai primena, kad šios ligos yra užkrečiamos, todėl gali kilti dideli jų protrūkiai. Daugiausiai virusinėmis žarnyno infekcijomis serga mokiniai, mokytojai, socialiniai darbuotojai, ir kiti asmenys, kasdien būnantys žmonių susibūrimo vietose, kur didesnė rizika užsikrėsti.

Analizuojant bendrą sergamumą virusinėmis žarnyno infekcijomis Kauno apskrityje 2010 ir 2011 m. sausio mėnesiais, pastebimas dvigubai padidėjęs sergamumas šiomis ligomis. Pernai sausio mėnesį sirgo 211 asmenų (rodiklis 10 000 gyventojų 4,03), o š. m. sausio mėn. - jau 486 asmenys (rodiklis 10 000 gyventojų 7,39).

Virusų sukeltas viduriavimas yra gana pavojingas sveikatai ir jis vienodai vargina tiek suaugusiuosius, tiek vaikus. Šie susirgimai pavojingi tuo, kad sukelia karščiavimą, gausų viduriavimą ir vėmimą, dėl ko žmogus netenka daug skysčių ir vystosi dehidratacija.

Virusinių žarnyno infekcinių ligų sukėlėjai, yra įvairūs patogeniški virusai, kurie išsiskiria su žmogaus išmatomis. Vieni jų, patekę į žmogaus organizmą pažeidžia plonąjį žarnyną, sukeldami vėmimą ir viduriavimą:

 • Rotavirusai;
 • Kalicivirusai (norovirusai, žmogaus kalicivirusai, astrovirusai, parvovirusai);
 • Koronavirusai;
 • Torovirusai.

Kiti žarnyno virusai kenkia kitiems organams, o viduriavimas pasireiškia tik kaip vienas iš ligos simptomų. Tai:

 • Enterovirusai, kurie gali sukelti nervų sistemos pakenkimus, kvėpavimo takų sistemos, raumenų, odos, akių, rečiau virškinamojo trakto susirgimus;
 • Adenovirusai pirmiausia pažeidžia plonąjį žarnyną, sukeldami viduriavimą, taip pat jie sukelia kvėpavimo takų, akių, urogenitalines (šlapimo pūslės ir lytinių organų) infekcijas ir kt.

Virusai, sukeliantys žarnyno infekcijas yra stabilūs ir gali ilgą laiką išgyventi aplinkoje. Ant durų rankenų, vandens čiaupo, kitų kietų paviršių, užkrėstame vandenyje, ant rankų vidutiniškai išgyvena iki 10-15 dienų, išmatose - iki 7 mėnesių. Jie taip pat ištveria 60-70°C temperatūrą ir užšalimą, yra atsparūs plačiai naudojamiems dezinfektantams, bet jautrūs chlorui bei jų turintiems preparatams. Labiausiai paplitę - rota ar noro virusai.

Rotavirusine infekcija dažniausiai serga vaikai nuo pusės iki 2 metų amžiaus, tačiau pasitaiko ir suaugusiųjų. Užsikrečiama nuo sergančiojo ar viruso nešiotojo. Užkratas į žmogaus organizmą dažniausiai patenka per burną su maistu, vandeniu ar nesilaikant asmens higienos per aplinką, nešvarias rankas ir buitinio sąlyčio būdu. Pastebėta, kad šiuo žiemos sezonu rotavirusinėmis žarnyno infekcijomis serga ištisos šeimos. Pernai Kauno apskrityje šeiminių virusinių žarnyno infekcijų protrūkių buvo užregistruota 65, sausio mėnesį - 5. Šiemet tik sausio mėnesį - net 19, iš kurių 17 - rotavirusinių enteritų protrūkiai šeimose.

Ūminės gastroenteropatijos sukeltos Norwalk veiksnio simptomai panašūs į rotavirusinės infekcijos simptomus, tačiau šia liga persergama daug lengviau. Noro virusu taip pat užsikrečiama per nešvarias rankas, maistą, žaislus ar kitus buities daiktus. Dažnai užsikrečiama per noravirusu užkrėstą maistą, po to virusas gali plisti žmogui nuo žmogaus. Užsikrėtę virusu, serga ir vaikai, ir suaugusieji. Didžiajai daliai žmonių užsikrėtus noravirusu, jokių ligos simptomų gali ir nebūti, tad tokie žmonės yra pavojingi aplinkiniams, nes šį virusą gali perduoti kitiems patys to nežinodami. Persirgus noravirusu įgyjamas tik trumpalaikis imunitetas, todėl šia liga galima vėl susirgti. Ja dažniau serga paaugliai ir suaugusieji. Ligoniai viduriuoja, jiems skauda galvą, pakyla temperatūra, rečiau - vemia. Ūminės gastroenteropatijos sukeltos Norwalk veiksnio dažniau buvo diagnozuojamos praėjusių metų sausio mėnesį. Šių metų sausio mėnesį nustatytas tik vienas šio susirgimo atvejis.

Inkubacinis ligos periodas (laikotarpis nuo užsikrėtimo iki pirmųjų ligos simptomų pasireiškimo) rotavirusinio gastroenterito yra 24 - 72 val., norovirusinio - 24 - 48 val. Ligos simptomai vidutiniškai tęsiasi 2 - 3 dienas. Pradžia dažniausiai ūminė. Ligonį vargina viduriavimas, vėmimas, pakyla temperatūra. Vaikams rotavirusinio gastroenterito metu gali būti stebimi ir viršutinių kvėpavimo takų katariniai simptomai (kosulys, sloga, gerklės skausmai).

Siekiant išvengti virusinių žarnyno infekcijų, Kauno visuomenės sveikatos centro vyriausioji specialistė Laima Stragienė pataria:

1. Laikytis asmens ir rankų higienos. Kruopščiai ir dažnai plauti rankas muilu ir vandeniu prieš valgant, gaminant valgį, po tualeto, grįžus iš lauko, po kontakto su gyvūnais, keičiant kūdikiui sauskelnes, slaugant ligonius, pagyvenusius asmenis ir kt. atvejais.

2. Vartojimui, maisto ruošimui naudoti tik švarų vandenį. Tinkamai šiluma apruošti maistą, o gaminant patiekalus iš žalių maisto produktų būtina išvengti kryžminės taršos. Kruopščiai plauti daržoves, vaisius, uogas, maisto paruošimui naudojamą inventorių bei gaminimo vietos paviršius.

3. Laikytis visapusiškos asmens higienos tiek ligoniui tiek jį slaugančiam asmeniui:

 • ligonis turi būti izoliuotas, t. y. jam paskirti atskirą gerai vėdinamą kambarį ar jo dalį;
 • tualetas ir ligonio kambarys turi būti valomi atskirais įrankiais, šluostėmis naudojant chloro turinčias dezinfekcines medžiagas;
 • ligonis ir jį slaugantys asmenys turi dažnai ir kruopščiai plauti rankas su muilu;
 • ligonis turi naudotis atskirais indais, asmens higienos priemonėmis, rankšluosčiais (jei yra galimybė, naudoti vienkartines priemones);
 • naudotus ligonio baltinius, rankšluosčius reikia laikyti ir skalbti atskirai. Išdžiovintus skalbinius gerai išlyginti karšta laidyne;
 • vaiko žaislus plauti muilo-sodos tirpalu, gerai nuskalauti tekančiu vandeniu ir išdžiovinti;
 • neleisti sveikų vaikų artimai bendrauti su ligoniu;
 • sergančių vaikų neleisti į ugdymo įstaigą, kad neužkrėstų sveikų vaikų;
 • sergant negaminti maisto, nedirbti darbo, susijusio su sveikatos priežiūros veikla, vaikų, jaunuolių mokymu, auklėjimu.

4. Vakcinuoti vaikus nuo rota virusinės infekcijos. Kadangi labiausiai pažeidžiami 6-24 mėn. amžiaus vaikai, todėl viena efektyviausių šio amžiaus vaikų profilaktikos priemonė nuo rota virusinės infekcijos yra rotaviruso vakcina. Tai malonaus skonio geriama vakcina. Reikalingos dvi vakcinos dozės - pirmąją dozę rekomenduojama sugirdyti kūdikiams nuo 6 savaičių amžiaus, antrąją - po mėnesio (minimalus tarpas - 4 savaitės). Vakcinavimo kursas rota vakcina turi būti baigtas iki kūdikiui sukaks 24 savaitės (t.y. 6 mėn.). Ši vakcinacija nepriklauso apmokamų iš valstybės biudžeto vakcinų sąrašui, už vakcinaciją nuo rota infekcijos tėvai turi mokėti patys.

Pajutus pirmuosius užkrečiamosios ligos požymius: pykinimą, vėmimą, viduriavimą, pilvo skausmus, karščiavimą, būtina kreiptis į savo šeimos gydytoją.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

deja mes jua susirgom siuo virusu roto virusu ir ka gydomes tik skaudu stai kas jei labiausiai yr apazeidiami yra kudikiainuo nuo0-24mne amziaus tai kodel valstybe tokia besirde tokiems maziems angeliukams juk gaunasi taip jei vaikucio tevai turtingesni tai ir skiepija o ka daryti tiems tevams kurie yar neturtingi pasakykit galetu nors viena kursa kompensuoti nors tiek pagelbetu ar valstybei geriau yra pilnos ligoniniu palatos ir daugiau islaidu katada valstybe ir ligoniu kasos sutaupo nieko gal kada valstybe atsitokes ir supras kad tikekimes

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
 • You may quote other posts using [quote] tags.
 • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai