To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Pas gydytoją psichiatrą ateina nepaprastai susijaudinusi moteris...

Pas gydytoją psichiatrą ateina nepaprastai susijaudinusi moteris.
- Daktare! — sušunka jinai.- Jūs privalote padėti mano vyrui!
- Kas jam atsitiko?- klausia psichiatras.
- Jam rodosi, kad jis - tai aš.
- Tai labai įdomu. Prašau jį atvesti pas mane.
- O kam?- nustemba moteris.- Aš juk ir esu mano vyras.

  • Suteikdami pagalbą sušalusiam žmogui, netrinkite jo odos, nes suaktyvės kraujotaka paviršiuje ir šaltas kraujas iš odos nukeliaus į vidaus organus.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Užspringęs žmogus griebiasi sau už gerklės - tai tarptautinis Heimlicho gestas.

Mokinių sveikata nelieka be dėmesio

2008 metais iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto sveikatos priežiūrai mokyklose finansuoti buvo skirta 10,1 mln. litų. Tai beveik 2 mln. daugiau nei 2007-aisiais ir net 4 mln. daugiau nei 2006-aisiais.

Ši suma sudaro du trečdalius mokyklų gaunamų sveikatos priežiūrai skirtų lėšų. Vieną trečdalį skiria mokyklų steigėjai - savivaldybės.

Kaip teigia Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VVSPT) Saugos kontrolės skyriaus vedėjo pavaduotoja Danutė Šidiškienė, sveikatos priežiūros mokyklose finansavimą galima vertinti palankiai.

Didžioji dalis savivaldybių savo įsipareigojimus įvykdė, o kai kurios net viršijo. Visiškai lėšų sveikatos priežiūrai mokyklose neskyrė tik Kupiškio rajono ir Rietavo savivaldybės, o savo pažadus su kaupu įgyvendino net 6 savivaldybės: Varėnos, Marijampolės, Vilkaviškio, Akmenės, Joniškio rajonų ir Kazlų Rūdos savivaldybės.

2008 m. Lietuvos mokyklose mokinių sveikata rūpinosi 882 sveikatos priežiūros specialistai. Iš viso buvo skirta 569,5 etato. Vienas etatas steigiamas tūkstančiui mokinių. Vienam mokiniui pernai sveikatos priežiūros reikmėms teko 28,7 lito PSDF biudžeto ir savivaldybių lėšų, o tai yra 6 litais daugiau nei 2007 m.

PSDF ir savivaldybių lėšomis finansuojamos specialistų darbo užmokesčio ir veiklos išlaidos, perkami medikamentai (tvarsliava). 2008 m. užregistruota 538,5 tūkst. moksleivių apsilankymų pas sveikatos priežiūros specialistą mokykloje. 162,2 tūkst. atvejų buvo suteikta pirmoji medicinos pagalba. 196,9 tūkst. atvejų teiktos konsultacijos.

VVSPT atstovė džiaugiasi, kad vis dažniau mokyklų sveikatos specialistai ne tik reaguoja į nelaimingus atsitikimus, mokinių sveikatos sutrikimus, bet ir aktyviai užsiima prevencine veikla. Pernai mokyklose vykdytos 2607 įvairios sveikatinimo programos, surengta 21,9 tūkst. renginių, kurie sulaukė per 663,8 tūkst. dalyvių.

„Labai svarbu, kad mokykloje dirbantis medikas, visuomenės sveikatos specialistas rūpintųsi ne tik žaizdų tvarstymu, bet ir prevencine veikla. Juk daugybės sveikatos sutrikimų tiesiog galime išvengti, nuolat ugdydami atsakingą požiūrį į savo ir aplinkinių sveikatą. Džiugu, kad tuo keliu ir einama", - sako Danutė Šidiškienė.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai